Tipsport.cz

Aktuality

Trenérem Sigmy bude Martin Pulpit!

06.06.2007 / A tým

Představenstvo SK Sigma Olomouc včera rozhodlo o nástupci Vlastimila Petržely. První mužstvo v příští sezoně povede Martin Pulpit, jenž podepíše zítra roční smlouvu s opcí. Pulpit naposledy trénoval druholigový Baník Sokolov a štace na Moravě pro něj bude premiérovou zkušeností v první lize. Po nevydařené sázce na zkušenost zosobněnou Vlastimilem Petrželou dalo vedení Sigmy Olomouc příležitost ambicióznímu trenérovi, který na své nějvětší úspěchy stále čeká. V nejbližších dnech bude oznámeno i nové složení realizačního týmu. Spolu s Vlastimilem Petrželou totiž skončil i asistent Jiří Fryš, vedoucí mužstva a trenér brankářů Jiří Vít a maséři Bláha s Olbertem. Trenérem od osmnácti... V šesti letech začal hrát Martin Pulpit fotbal v Horních Měcholupech, poté působil v Bohemians Praha, Viktorii Žižkov, Kompresorech Praha, Spolaně Neratovice a Slavoji Vyšehrad, odkud se vrátil zpět k Botiči. Trenérskou kariéru nastartoval již v osmnácti letech, kdy se věnoval mládežnickým mužstvům v Praze. Vzestup Pulpitovy kariéry přišel v osmadvaceti letech, kdy přijal první nabídku z profesionálního fotbalu. Nejprve působil v Pelikánu Děčín (III. Liga – ČFL), kde vedl i bývalého vynikajícího fotbalistu Romana Kukletu. Poté přišla další, tentokráte druholigová, angažmá – ve Vítkovicích, Pardubicích, Mladé Boleslavi, Hradci Králové a Viktorii Plzeň. ...Klokanem od dětství Když se klub Bohemians Praha řítil do záhuby, zachránili ho fanoušci. Do sbírky se zapojil i Martin Pulpit. „Bydlel jsem asi dvě stě metrů od stadionu, táta mě bral na zápasy, už když mi byly dva roky. Já potom dlouhou dobu chodil na každé utkání. Na vlastní oči jsem na Bohemce viděl třeba Bobbyho Moora, kapitána Anglie, která se v ďolíčku připravovala na zápas s Československem,“ řekl v rozhovoru pro úterní Sport, tedy jen pár dní poté, co se svým Baníkem Sokolov Bohemians porazil. Pocity měl rozpolcené. Porazil klub svého srdce a stížil mu cestu zpět mezi českou fotbalovou elitu, na druhou stranu utnul sérii Klokanů, kteří nepoznali smutek z porážky celých osmnáct zápasů. Oblíbeným rozestavením Martina Pulpita je hra se čtyřmi obránci, třemi záložníky a třemi útočníky. Inspiroval se u někdejšího trenéra Bohemians Tomáše Pospíchala. "Vždycky jsem chtěl hrát ofenzivní fotbal. Proto jsem si vybral tenhle systém, i když je fyzicky hodně náročný. A na tři útočníky bych hrál i v první lize, pokud bych dostal šanci," tvrdil v úterý, stále jako trenér Sokolova. Přestože byl již jednou nohou v příbramské Marile, dal jednoznačně přednost Olomouci. „Je to pro mě pocta,“ řekl po příjezdu do Olomouce, kde nepobyl dlouho. Ihned se totiž se sportovním ředitelem Jiřím Kubíčkem vydal na lov posil. Na Hané bude moci Martin Pulpit navázat na svou úspěšnou práci v druholigových klubech. S Baníkem Sokolov, nováčkem druhé ligy, se držel převážnou část sezony v horních patrech tabulky a má zkušenost i s nedávnými hráči Sigmy – na soupisce Baníku měl Gábu s Glosem.A tým - další aktuality:

Informace pro permanentkáře k utkání se SlaviíInformace pro permanentkáře k utkání se Slavií
| 03.05.2021
Sigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a NečkemSigma se po sezóně rozloučí s trenéry Látalem a Nečkem
| 03.05.2021
Video: Michal Vepřek po zápase v JablonciVideo: Michal Vepřek po zápase v Jablonci
| 02.05.2021
Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?Jablonec - Sigma 3:1. Jak zhodnotili utkání trenéři obou mužstev?
| 02.05.2021
Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3Ze Střelnice s prázdnou. Sigma prohrála v Jablonci 1:3
| 02.05.2021
30. kolo: Sigma jede do Jablonce30. kolo: Sigma jede do Jablonce
| 30.04.2021
Termíny a hrací časy posledních 5 ligových utkáníTermíny a hrací časy posledních 5 ligových utkání
| 29.04.2021
Vyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl HouskaVyřazení bolí. Chtěl jsem tady zažít ještě jeden úspěch, řekl Houska
| 28.04.2021
Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3Sigma v poháru končí. Slavii podlehla 0:3
| 28.04.2021
Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!Na čtvrtfinále MOL Cupu nakonec bez fanoušků!
| 28.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná