Tipsport.cz

Aktuality

Uličný před Teplicemi: Musíme být aktivní

24.03.2012 / A tým

Trenér SK Sigma Olomouc Petr Uličný před utkáním v Teplicích nemění své plány na zápasy venku. „Chceme na hřišti soupeře uhrát bodový výsledek. Nic jiného nám v boji o záchranu nezbývá. Takže nám držte palce,“ řekl Uličný. Jak moc těžký zápas čeká váš tým v Teplicích? Určitě nás čeká těžký zápas. Teplice jsou mužstvo, které hraje stále nahoře, jsou vysoko i v domácím poháru. V tom remizovali se silným vynikajícím Libercem, předtím ho porazili jedna nula. Takže čeká nás těžké utkání. Věřím, potom, co jsme předvedli v Plzni, že se potvrdí, že zápasy venku jsou pro naše mužstvo příhodnější, že v nich kluci hrají s větším klidem než na domácím hřišti, kde musí za každou cenu vyhrát. Jedeme se pokusit o bodový výsledek, nic jiného nám v boji o záchranu ani nezbývá. Abychom se zachránili, tak musíme získávat body. Určitě budeme odhodlaní, chceme znovu mít perfektní obrannou fázi. V jakém složení tým nastoupí? Mužstvo bude podobně složené asi jako v Plzni, ten základ tam bude. Musíme tam dát gól, abychom uspěli, musíme se o to pokusit. Facebook SK Sigma Olomouc Takže ve středečním pohárovém utkání se vám podařilo rozložit zátěž? Ano. Rozložili jsme síly, odpočinuli si Kučera, Schulmeister, Ordoš, Varadi, Pospíšil nebo Navrátil. Bude to velmi těžký zápas, ale musíme bojovat, být dostatečně agresivní, silní, pozorní v defenzivě a odvážní v ofenzivě. Po poháru byl trošku zraněný Martin Jirouš, uvidíme, jak na tom bude. Navíc začíná i juniorka, takže někteří hráči pojedou hrát do Uničova. Jak to vypadá s návraty Hořavy a Petra? No, Hořava mi říkal, že už se asi nepotkáme. Což mě mrzí, ale co se dá dělat. Vždycky když přijde na stadion a vidíme se, tak si plácneme, a řekne, že už se asi jako na tréninku nesetkáme. To jsou taková zranění, u kterých se těžko odhaduje návrat. I kdyby oba začali naplno trénovat za tři čtyři týdny, tak do konce sezony se vrátit nestihnou. Před zápasem proti Liberci měl potíže se zády Michal Ordoš. Už je fit? Ano. Michal už je v pořádku a bude připravený hrát. Jen ho chytla záda, ale pak doma s Libercem už hrál. Doktoři a fyzioterapeuti ho dali do kupy. Pojďme zase zpět k utkání, které váš tým čeká v neděli. V čem je podle vás největší síla Teplic? Nebezpečný je Mahmutovič, kapitán Vachoušek, mají výborné standardky, na ty vysoké hráče, výborné hlavičkáře. Na to si musíme dát pozor. Je to takové brejkové mužstvo. Takže takové situace jim nesmíme dovolit. Budeme ale určitě aktivní. Bez aktivní hry se nedá v současné době ani hrát. Musíte být aktivní na míč, snažit se ho po tlaku na soupeře získat, nesmí tam být pasivita. Hráče na přechod tam máme, což se ukázalo v Plzni. Musíme tam dát gól, ale to samé platí potom i o pohárovém utkání v Ostravě. Kromě domácího zápasu s Budějovicemi jsme dali vždycky góla. Když nedali, tak už neměli výsledek. A když ho dáš, jako na Slovácku, tak máš tři body. Když dát víc gólů máš zase tři body. A když dáš doma dva góly a čtyři dostaneš, tak zase nemáš. Je to takový začarovaný kruh (směje se). Výhru v Plzni jste doma proti Liberci nedokázali potvrdit, i když jste měli zápas dobře rozehraný. V prvních pěti kolech jsme nějaké body získali. Ale potřebujeme bodovat dál. Ten Liberec nás trošku zastavil, protože ten krásný výsledek z Plzně jsme jako kdyby ztratili. Zase, sice kdyby neplatí, ale před sezonou bychom z těchto dvou zápasů tři body určitě brali. Máme před sebou Teplice, doma Slavii, jedeme do Boleslavi a pak hrajeme dvakrát doma. Potřebujeme udělat další body. Na záchranu potřebujeme alespoň třicet bodů, zatím jich máme sedmnáct. To jsou takové ty dlouhodobé úvahy. Teď jsou na řadě Teplice. Je to těžký soupeř, jak už jsem řekl, ale je to hratelné. My tam musíme dát daleko víc nasazení, výsledek tam potřebujeme udělat, uhrát bodový výsledek. Takže ať nám fanoušci drží palce! Naše mužstvo musí být agresivní, sebevědomé, důrazné a pozorné dozadu, nebezpečné dopředu. A bodovat!A tým - další aktuality:

17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii17. kolo: Sigma hraje doma! Na Andrově stadionu přivítá Slavii
| 02.12.2021
Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná