Tipsport.cz

Aktuality

Uličný před Teplicemi: Musíme být aktivní

24.03.2012 / A tým

Trenér SK Sigma Olomouc Petr Uličný před utkáním v Teplicích nemění své plány na zápasy venku. „Chceme na hřišti soupeře uhrát bodový výsledek. Nic jiného nám v boji o záchranu nezbývá. Takže nám držte palce,“ řekl Uličný. Jak moc těžký zápas čeká váš tým v Teplicích? Určitě nás čeká těžký zápas. Teplice jsou mužstvo, které hraje stále nahoře, jsou vysoko i v domácím poháru. V tom remizovali se silným vynikajícím Libercem, předtím ho porazili jedna nula. Takže čeká nás těžké utkání. Věřím, potom, co jsme předvedli v Plzni, že se potvrdí, že zápasy venku jsou pro naše mužstvo příhodnější, že v nich kluci hrají s větším klidem než na domácím hřišti, kde musí za každou cenu vyhrát. Jedeme se pokusit o bodový výsledek, nic jiného nám v boji o záchranu ani nezbývá. Abychom se zachránili, tak musíme získávat body. Určitě budeme odhodlaní, chceme znovu mít perfektní obrannou fázi. V jakém složení tým nastoupí? Mužstvo bude podobně složené asi jako v Plzni, ten základ tam bude. Musíme tam dát gól, abychom uspěli, musíme se o to pokusit. Facebook SK Sigma Olomouc Takže ve středečním pohárovém utkání se vám podařilo rozložit zátěž? Ano. Rozložili jsme síly, odpočinuli si Kučera, Schulmeister, Ordoš, Varadi, Pospíšil nebo Navrátil. Bude to velmi těžký zápas, ale musíme bojovat, být dostatečně agresivní, silní, pozorní v defenzivě a odvážní v ofenzivě. Po poháru byl trošku zraněný Martin Jirouš, uvidíme, jak na tom bude. Navíc začíná i juniorka, takže někteří hráči pojedou hrát do Uničova. Jak to vypadá s návraty Hořavy a Petra? No, Hořava mi říkal, že už se asi nepotkáme. Což mě mrzí, ale co se dá dělat. Vždycky když přijde na stadion a vidíme se, tak si plácneme, a řekne, že už se asi jako na tréninku nesetkáme. To jsou taková zranění, u kterých se těžko odhaduje návrat. I kdyby oba začali naplno trénovat za tři čtyři týdny, tak do konce sezony se vrátit nestihnou. Před zápasem proti Liberci měl potíže se zády Michal Ordoš. Už je fit? Ano. Michal už je v pořádku a bude připravený hrát. Jen ho chytla záda, ale pak doma s Libercem už hrál. Doktoři a fyzioterapeuti ho dali do kupy. Pojďme zase zpět k utkání, které váš tým čeká v neděli. V čem je podle vás největší síla Teplic? Nebezpečný je Mahmutovič, kapitán Vachoušek, mají výborné standardky, na ty vysoké hráče, výborné hlavičkáře. Na to si musíme dát pozor. Je to takové brejkové mužstvo. Takže takové situace jim nesmíme dovolit. Budeme ale určitě aktivní. Bez aktivní hry se nedá v současné době ani hrát. Musíte být aktivní na míč, snažit se ho po tlaku na soupeře získat, nesmí tam být pasivita. Hráče na přechod tam máme, což se ukázalo v Plzni. Musíme tam dát gól, ale to samé platí potom i o pohárovém utkání v Ostravě. Kromě domácího zápasu s Budějovicemi jsme dali vždycky góla. Když nedali, tak už neměli výsledek. A když ho dáš, jako na Slovácku, tak máš tři body. Když dát víc gólů máš zase tři body. A když dáš doma dva góly a čtyři dostaneš, tak zase nemáš. Je to takový začarovaný kruh (směje se). Výhru v Plzni jste doma proti Liberci nedokázali potvrdit, i když jste měli zápas dobře rozehraný. V prvních pěti kolech jsme nějaké body získali. Ale potřebujeme bodovat dál. Ten Liberec nás trošku zastavil, protože ten krásný výsledek z Plzně jsme jako kdyby ztratili. Zase, sice kdyby neplatí, ale před sezonou bychom z těchto dvou zápasů tři body určitě brali. Máme před sebou Teplice, doma Slavii, jedeme do Boleslavi a pak hrajeme dvakrát doma. Potřebujeme udělat další body. Na záchranu potřebujeme alespoň třicet bodů, zatím jich máme sedmnáct. To jsou takové ty dlouhodobé úvahy. Teď jsou na řadě Teplice. Je to těžký soupeř, jak už jsem řekl, ale je to hratelné. My tam musíme dát daleko víc nasazení, výsledek tam potřebujeme udělat, uhrát bodový výsledek. Takže ať nám fanoušci drží palce! Naše mužstvo musí být agresivní, sebevědomé, důrazné a pozorné dozadu, nebezpečné dopředu. A bodovat!A tým - další aktuality:

Video: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s PlzníVideo: Radoslav Látal a Aleš Mandous po utkání s Plzní
| 06.03.2021
Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1Sigma jede z Plzně s prázdnou, s Viktorií prohrála 0:1
| 06.03.2021
Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná