Aktuality

V neděli Sigma proti Jablonci

24.07.2010 / A tým

Remízou začalo druhé kolo Gambrinus ligy v Mladé Boleslavi, odkud si odvezlo bod Dynamo České Budějovice. Také toto dějství třicetidílného seriálu je roztaženo do čtyř dnů. Pro fanoušky Sigmy jest důležitá neděle a čas 17:00 hodin. Prvním domácím zápasem naší Sigmy bude utkání proti svěřencům trenéra Komňackého, fotbalistům Jablonce. Na novém trávníku, v nových dresech Adidas Campeone, se staronovým kapitánem Radimem Kučerou, novým bulletinem a poprvé také s novou hymnou od kapely Stracené Ráj. Do Olomouce přijede silný soupeř, počasí nenahrává koupalištím a zahradám. Jen těžko najdete důvod, proč nejít povzbudit v neděli od 17 hodin Sigmu na Andrův stadion a bavit se fotbalem. Program 2. kola Pátek 23.7. Ml. Boleslav – Č. Budějovice 1:1 Sobota 24.7. Sparta - Slovácko 2:1 Liberec – Plzeň 2:3 Neděle 25.7. 17:00 Teplice – Příbram 17:00 Brno – Ústí 17:00 SK Sigma Olomouc – Jablonec 19:00 Ostrava – Slavia Pondělí 26.7. 18:00 Hradec – Bohemians 1905 Po remíze 2:2 v prvním kole v Plzni se v ročníku 2010/2011 představí Sigma poprvé na Andrově stadionu. Po pátečním tréninku nám trenér Sigmy Zdeněk Psotka řekl k blížící se letošní domácí premiéře. Samozřejmě se na zápas těšíme. Hrajeme proti velmi dobrému soupeři, který v loňské sezóně patřil stejně jako Plzeň k nejlepším. Myslím, že budeme minimálně stejně úspěšní jako v Plzni, budeme ještě odvážnější a předvedeme lepší fotbal. Několik málo sezón zpět byl Jablonec úplně někde jinde. Nedělní soupeř Sigmy však v posledních letech pracuje velmi dobře a vloni byl už hodně vysoko. V létě udržel kostru týmu a navíc ještě posílil. Stejné se dá říci i o nás. Tři roky zpět jsme hráli také o záchranu stejně jako Jablonec. Myslím, že pan Pelta s trenérem Komňackým tam dělají výbornou přestupovou politiku. Za ty dva tři roky to mužstvo výborně doplňují. Je to mužstvo poskládané z velmi zkušených hráčů a i když ta jejich hra nevypadá někdy dobře, tak jsou schopní vyhrávat 1:0, stejně jako nedávno takto vyhrávala Sparta. Kde je jejich největší síla? Ve zkušenosti. To mužstvo je vyzrálé a dokáže si ve vypjatých situacích poradit. Je hodně dobrý v kombinaci, zvláště pokud hraje Marek Jarolím. To mužstvo mají poskládané velice dobře. V minulosti Sigmu trápil Jablonec hlavně ze standardních situací. Připravovali jste se na to? Abychom se připravovali na nějaký přímý kop, tak to se připravit nemůžeme. Musíme se připravit na to, abychom nefaulovali. Samozřejmě víme, že Jablonec bude silný také při kopech z rohu, protože má velmi vysoké hráče a řadu hodně dobrých hlavičkářů, ale to mi máme taky, takže se budeme snažit prosadit vícekrát než Jablonec. Ve čtvrtek odpoledne jste poprvé trénovali na novém trávníku hlavního hřiště. Je nějak na hráčích cítit to první domácí utkání, nebo ta úvodní nervozita proběhla v Plzni? Nevidím tam rozdíl. Minulý týden jsme zahájili ligu. Tam to určitě bylo cítit, teď doma to bude až těsně před tím utkáním. Uvidíme podle kulisy. Když přijde hodně diváků, tak se to samozřejmě lépe užívá a lépe se hraje. Pokud je samozřejmě diváků málo, tak ten rozdíl, jestli začínáte doma nebo venku velký není. Kdo vám bude v nedělním utkání chybět? Michal Ordoš určitě a nejistý start je u Pavla Dreksy. Soupiska Jablonce: 30 Vilém Fendrich 22.1.1991 0/0 20 Luděk Frydrych 3.1.1987 2/0 1 Michal Špit 9.4.1975 213/0 B 18 Vít Beneš 12.8.1988 60/1 O 25 Pavel Drsek 22.9.1976 82/12 O 27 Tomáš Huber 29.8.1985 58/3 O 10 Tomáš Jablonský 21.6.1987 59/0 O 19 Matej Krajčík 19.3.1978 129/5 O Slovensko 6 David Norek 18.5.1988 0/0 O 24 Petr Pavlík 17.7.1978 178/21 O 2 Martin Uvíra 4.4.1988 0/0 O 5 Petr Zábojník 3.10.1980 110/4 O 13 Pavel Eliáš 26.11.1986 76/3 Z 3 Anes Haurdič 1.3.1990 39/3 Z Bosna a Hercegovina 8 Marek Hovorka 24.10.1991 0/0 Z 22 Marek Jarolím 21.5.1984 131/19 Z 16 Jan Kovařík 19.6.1988 34/2 Z 15 Luboš Loučka 25.8.1982 150/9 Z 23 Tomáš Michálek 27.11.1977 179/34 Z 12 Karel Piták 28.1.1980 160/35 Z 14 Jaroslav Rudolf 9.1.1991 0/0 Z 26 Nikolas Daníček 21.10.1991 0/0 Ú Josef Just 6.10.1992 0/0 Ú 21 David Lafata 18.9.1981 197/58 Ú 28 Muris Mešanovič 6.7.1990 0/0 Ú Bosna a Hercegovina 11 Tomáš Pekhart 26.5.1989 27/6 Ú 17 Jan Vošahlík 8.3.1989 72/6 Ú 9 Milan Vukovič 28.4.1988 22/2 Ú Trenér: František Komňacký Přišli: Karel Piták (Salcburk), Matej Krajčík (Slavia), Vít Beneš (Kladno), Martin Uvíra (Opava), Muris Mešanovič (Jihlava NH). Odešli: Filip Klapka (Tobol Kostanaj), Jiří Krejčí (Iraklis Slouň), Jiří Valenta (Slovácko H), Daniel Kocourek (Hradec Králové H), Ondřej Bočok, Dušan Nulíček, Petr Kulhánek (hledají si angažmá). Statistiky: Dvě výhry převažují na stranu Jablonce ve vyrovnané bilanci vzájemných zápasů obou soupeřů. Ve dvaatřiceti utkáních zvítězil Jablonec 13x, 8x byla výsledkem remíza a 11x zvítězila Sigma při celkovém skóre 32:33 pro Jablonec. Poslední utkání v Olomouci 27.9. 2009 SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:0) Branky: 88. Jarolím Rozhodčí: Matějek - Ubias, Pelikán Diváci: 3712 ŽK: Škerle - Lafata SK Sigma: Lovásik - Nuc (81. Štěpán), Škerle, Komárek, Onofrej - Otepka, Rossi - Petr (68. Caihame), Bajer, Janotka - Šultes (84. Ordoš) FK Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (77. Michálek), Pavlík, Jarolím, Eliáš (69. Valenta), Jablonský - Lafata (85. Vukovič) Poslední utkání v Jablonci 3.4. 2010 FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1) Branky: 37. Jarolím, 41. Eliáš, 86. Haurdič - 28. Petr (Ordoš) Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Dobrovolný Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím (82. Michálek), Loučka, Eliáš, Kovařík (71. Haurdič) - Pekhart, Lafata (88. Vošahlík) Sigma: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Rossi, Hořava (70. Navrátil), Bajer - Petr (79. Schulmeister), Ordoš (46. Nuc) – Šultes. Soutěže a nový zpravodaj SIGMAFOTBAL Je před námi první domácí utkání nové sezóny Gambrinus ligy ročníku 2010/2011, ve kterém jsou za soupeře našemu týmu fotbalisté Jablonce. V ruce právě držíte první číslo našeho nového bulletinu, kterému jste dali nový rozměr a také nové jméno. Vaše náměty očekáváme přímo ve Fanshopu, nebo je posílejte na e-mail redakce@sigmafotbal.cz . Připraven je pro vás opět bohatý doprovodný program jak před zápasem, tak i o poločasové přestávce. Připravena je SMS soutěž o nejlepšího hráče utkání. Ceny opět od našeho klubu a Herny Sportbaru Sigma, který najdete na Lazecké ulici. Nejen členy věrnostního programu je připravena pohostit restaurace Blues Rock Café v Bořivojově ulici (500 m od našeho stadionu). Dále můžete vyhrát s restaurací Gól v hlavní tribuně Androva stadionu, s kavárnou Mahler a se Staročeskou restaurací, která se nachází ve stejné části Horního náměstí. Každý, kdo si koupí náš zápasový bulletin, má šanci vyhrát poukázku na pohoštění v hodnotě 333 Kč. Jak na to? Kupte si náš klubový zápasový bulletin SIGMAFOTBAL ve Fanshopu, od našich kolportérů před stadionem, nebo na tribunách a hledejte ve svém bulletinu nalepenou výherní poukázku do jedné ze tří uvedených restaurací Pavlík group. Šance na výhru je od této sezóny vyšší!!! Poukázek jsme do bulletinů SIGMAFOTBAL umístili celkem pět! Výherci se mohou přihlásit o svou výhru v kterékoliv z těchto restaurací do data uvedeného na poukázce. Více informací najdete v soutěžní části uvnitř bulletinu SIGMAFOTBAL. Na startu nové sezóny přejeme všem soutěžícím hodně štěstí! I při posledním utkání uplynulé sezóny se Střížkovem, byl pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Tak je tomu na Andrově stadionu dobrým zvykem. Také při utkání s Jabloncem je tu pro diváky šance, odnést si z fotbalu něco víc, než „jen“kvalitní sportovní zážitek. Přejeme vám při losování a v poločasovém kopání hodně štěstí. Kdo z vás šel před utkáním kolem naší klubové prodejny, mohl se zúčastnit „kvalifikace“s naším mediálním partnerem RÁDIEM HANÁ. Malá branka a v ní otvory, správně mířit, vyplnit lístek a tipnout si, jaké bude skóre ve 25 minutě (to jsou pomocné body). Moderátor Lukáš Kobza sečetl body a dva nejlepší si i dnes o poločase půjdou kopnout o 1000, 10000, nebo 50000 Kč s OLOMOUCKÝM DENÍKEM. Šance vyhrát finanční hotovost je o přestávce opravdu velká. Každý soutěžící má dva pokusy ze středu pokutového území a překážkou je pouze „hráčská zeď“. Pokud uslyšíte své jméno do 30. minuty z rozhlasu na stadionu, prošli jste vítězně kvalifikací a máte šanci potvrdit své kvality i na trávníku. Když netrefíte, nevadí. Zcela jistě neodejdete s prázdnou. Čekají na vás dárky od obou mediálních partnerů a také našeho klubu. GEMARE AGENCY (www.gemareagency.cz) se vám již tradičně představuje u stadionu před utkáním a v poločasové přestávce také přímo na trávníku Androva stadionu. Před utkáním voláme dvěma vylosovaným členům Věrnostního programu SK Sigma Olomouc. Pro ty je připraveno kopání o hodnotné ceny se společností ELECTRO WORLD. Dva pokusy ze značky pokutového kopu a šance vyhrát velice zajímavé ceny, které vám ihned předáme! Důležité je mít v registraci telefonní číslo! Možná právě vás již před příštím utkáním překvapí v sobotu dopoledne telefon. Vaše šance na výhru bude ještě vyšší tím, že získáte minimálně jeden den na trénink. Netrefíte? Ani vy neodejdete s prázdnou. Ať už budete úspěšní nebo ne, v každém případě vás čeká replika míče ADIDAS a klubové suvenýry. V bulletinu SIGMAFOTBAL je ukryto pět poukázek!!! V minulé sezóně jsme přestali jednotlivé bulletiny číslovat a vkládali jsme tři poukázky. Od tohoto utkání s Jabloncem je hodnota sice snížena, ale šance na výhru je opět vyšší. Poukázek vlepených do bulletinů je celkem 5ks!!! Hledejte tedy nalepenou výherní poukázku uvnitř vašeho nového bulletinu SIGMAFOTBAL v hodnotě 333 Kč, do jedné ze tří restaurací Pavlík group. Pokud jste našli, můžete ji uplatnit v restauraci GÓL vedle hlavní tribuny, nebo na Horním náměstí v kavárně MAHLER a ve STAROČESKÉ restauraci. Určitě si vyberete! Během utkání tipujete formou SMS zpráv na číslo 721 101 351 nejlepšího hráče utkání. Z došlých odpovědí vylosujeme tři z vás, pro které je připravena poukázka v hodnotě 300 Kč do HERNY SPORTBARU SIGMA na Lazecké ulici, která má svojí novou „tvář“ a ve které se vám bude zcela jistě líbit. Jistě zde oceníte také klimatizaci, která je ve všech prostorách! Výherci budou informováni SMS zprávou ze stejného čísla. Výhru si pak vyzvednou v naší klubové prodejně. Vaše hlasy odesílané na náš soutěžní telefon 721 101 351 určí nejlepšího hráče utkání, se kterým půjdou dva členové Věrnostního programu slavící v den utkání narozeniny na večeři do restaurace BLUES ROCK CAFÉ. Tohle určitě stojí za to! Nedělním oslavencem je Ondra Podivínský. V sobotu slaví pan Jaromír Skařupa a v pondělí pánové Ondřej Hlaváček, Jaroslav Mikulík, Bohuš Šimáček, Milan Velner a Jan Hájek. Přejeme vše dobré k narozeninám, spojeným s kvalitní podívanou a výhrou Sigmy! Ondra Podivínský má pozvání jisté, dalšího určí los. Jméno uslyšíte po utkání z rozhlasu. Telefonicky se na začátku týdne domluvíme na termínu akce. Počasí: Proti včerejšku meteorologové změnili svoji předpověď. Déšť by se měl držet více severovýchodně a během utkání by v Olomouci nemělo pršet! Také teplota by měla o nějaký ten stupeň jít výše. Snad až na 18. Vítr se bude v odpoledních hodinách uklidňovat.A tým - další aktuality:

Jílek: Takhle se v defenzivě nesmíme chovat. Zužování začne po JihlavěJílek: Takhle se v defenzivě nesmíme chovat. Zužování začne po Jihlavě
| 03.07.2022
Příprava musí být náročná, ví Spáčil. S Prostějovem to bylo o góluPříprava musí být náročná, ví Spáčil. S Prostějovem to bylo o gólu
| 03.07.2022
Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3Sigmu srazily góly v závěru. Žilině podlehla 1:3
| 02.07.2022
První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0
| 02.07.2022
Dvojitá porce zápasů. Sigmu v sobotu čeká Prostějov a ŽilinaDvojitá porce zápasů. Sigmu v sobotu čeká Prostějov a Žilina
| 01.07.2022
Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3Na úvod přípravy prohra. Sigma podlehla Vyškovu 2:3
| 29.06.2022
První přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří VyškovPrvní přípravný zápas už ve středu. Sigmu prověří Vyškov
| 28.06.2022
Soupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigantSoupeři pro Rakousko potvrzeni: Sigmu čeká gigant
| 25.06.2022
Ostrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma BrnoOstrý start ligy pro Sigmu. Nejdřív na Baník, pak doma Brno
| 22.06.2022
Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!Zahajujeme prodej permanentek. Čerpejte výhody a kupujte online!
| 22.06.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná