Aktuality

V sobotu proti Slavii před kamerami TV Nova

26.08.2005 / Od fanoušků

Čtvrté kolo Gambrinus ligy pošle proti sobě dva účastníky letošních evropských pohárů. Sigma má sice již své působení v letním Interpoháru za sebou, Slávii však po neúspěchu v boji o Ligu mistrů s Anderlechtem čeká první kolo Poháru UEFA, kde ji dnešní los přisoudil irský Cork City. Letní průvan v kabině Pražský soupeř již popáté nedokázal postoupit do Ligy mistrů. Ve středečním zápase ztroskotal na belgickém Anderlechtu Brusel. V tomto duelu navíc přišel trenér Karel Jarolím o stopera Petra Zábojníka (naražený stehenní sval) a Michala Švece, jenž si obnovil zranění kotníku a bude mít deset dnů nohu v sádře. K zápasu neodcestuje ani útočník Pavel Fořt, jehož přeřadil slávistický kouč pro porušení životosprávy do rezervy. "Musí si v hlavě srovnat, co chce. Pak se může vrátit do áčka," řekl trenér pražského klubu, později k zápasu dodal: "Bude to těžké. Ale doufám, že se dáme dohromady a podaří se nám přivést dobrý výsledek!“ V létě nastala v kabině Slavie čistka. Vyléčeného Kolouška vysvobodila Příbram, zkušeného Radka Bejbla zlákala Liga mistrů v dresu Rapidu Vídeň, Lukáše Doška zlanařil Siegen z druhé Bundesligy a střelec Pavel Kuka ukončil aktivní kariéru. Navíc Lumíru Sedláčkovy nebyla nabídnuta nová smlouva a levý záložník tak odešel do polského Grodzisku. Na místa těchto ostřílených hráčů získala Slavia mladší a levnější náhrady. Ze Slovenska do Slavie zamířil jednadvacetiletý záložník Dušan Švento, do červenobílých barev se převlékli také Petr Zábojník z Mostu, David Hubáček ze Zlína, Martin Černoch z Plzně, brankář Šeliga z Publikum Cejle a syn trenéra Lukáš Jarolím ze Slovácka. Obměněný kádr hraje v úvodu sezony rozpačitě. V prvních dvou kolech získala Slavia pouhý bod za remízu s Jihlavou. Poté Sešívaní překvapili v Bruselu, kdy po povedeném výkonu odjížděli s uspokojivou porážkou 1:2. Ve třetím kole se na Strahově schylovalo k senzaci. Hosté z Jablonce totiž vedli po pěti minutách dvougólovým rozdílem a pro Slavii to vypadalo na další porážku. V poslední desetiminutovce však Pražané zabrali a nakonec zápas otočili. Nedá se ani počítat s velkým zájmem fanoušků Slavie. Po vyřazení belgickým týmem ztratilo hodně fanoušků zájem o výjezd na Hanou a byl zrušen zájezd autobusem fanklubu. Z posledních deseti vzájemných zápasů dokázala Sigma dvakrát vyhrát, pětkrát vyhrál soupeř a zbývající zápasy skončili nerozhodně. Naposledy na Andrově stadionu Sigma prohrála před třemi lety, kdy Slávisté po gólech Kuky a Adauta vyhráli 2:0. Špiláček je již bez sádry, Aleš Bednář zřejmě odejde Ačkoli podzim zřejmě nestihne Peter Babnič, začíná se dávat kádr Petra Uličného do pořádku. S lehkým tréninkem již začali Radek Špiláček a Martin Vyskočil. "Počítáme, že když všechno půjde normálně, mohl by se Radek zapojit do utkání asi v 8. kole," avizoval Jiří Kubíček. Do plného tréninku se oba zapojí asi za 14 dní. Pro utkání se Slávií nebude zatím připraven ani Radim König, jenž není ještě zcela fit. Naopak do utkání může kouč Hanáků napevno počítat s Michalem Hubníkem i Andrejem Pečnikem. Během příštího týdne by mělo dojít na slova Jiřího Kubíčka o zúžení kádru. "Aleš Bednář dostal souhlas od klubu, aby si sehnal angažmá," potvrdil sportovní ředitel Sigmy a dodal: "V tuto chvíli je o něj zájem ve čtyřech ligových klubech ČR, ale v tuto chvíli Aleš upřednostnil zkoušku v druholigovém německém klubu, kam odcestoval, a jasno bude za týden." Před týdnem odmítl olomoucký forvard roční hostování v Českých Budějovicích. Dá kádru se vrátil i gólman Tomáš Černý, který se tento týden vrátil z univerziády v tureckém Izmiru. Ze šesti zápasů byl pětkrát v základní sestavě a celkem inkasoval 7 branek. V prvním zápase porazilo Česko mexický výběr 3:1, v dalším duelu si Češi připsali do základních skupin bod za remízu s Iránem (2:2) a v posledním zápase s výběrem Anglie dokázali opět s Černým v bráně vyhrát, tentokrát 3:2. Ze základních skupin tak náš tým postoupil z prvního místa a ve čtvrtfinále narazil na Maroko. Poprvé nastoupil v bráně budějovický Jakub Skála, výběr prohrál 2:0 a byli jsme tak vyřazeni z bojů o medaile. V dalším zápase o konečné umístění chytal opět náš talentovaný brankář a Česko postoupilo na penalty. Exekutoři penaltových kopů: (ČR) Pintér Jan 0:1, (URU) Gonzalez Felipe 0:1 (břevno), (ČR) Hašler Tomáš 0:2, (URU) Del Ignacio 0:2 (zákrok Černého), (ČR) Bošanský Jiří 0:3, (URU) Pirotto Nicolas 1:3, (ČR) Čáslava David 1:4 Akademiky tak čekal poslední duel, který určoval konečné umístění. Český výběr hrál o 5.-6. místo proti Mexiku, které porazili v prvním zápase 3:1. Zápas náš tým však nezvládl a prohrál těsně 1:0. Čeští akademici tak skončili na 6. místě. Favoritem sobotního duelu je podle sázkové kanceláře Chance Sigma, na kterou je vypsán kurz 2,2, na výhru Slávie se dá v této kanceláři vsadit za 3,25 a na remízový výsledek byl vypsán kurz 2,85. S píšťalkou bude zápas řídit rozhodčí Královec, na čarách mu budou pomáhat Zlámal a Lhoták. "Díky" přímému přenosu TV Nova začíná zápas již ve 14:25.Od fanoušků - další aktuality:

Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii! Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii!
| 27.03.2023
Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri