Aktuality

Velkolepý start, Sigma je v laufu!

15.08.2005 / Od fanoušků

Fotbalisté Sigmy Olomouc vlétli do nové sezóny jako hurakán. Po cenném skalpu rivala ze Slezska si Hanáci vyšlápli i na černého koně loňské sezóny, fotbalisty Jablonce, a po dvou kolech mají plný bodový zisk! Sebevědomí nabyté v letním Interpoháru hráči s radostí přenáší i do úvodu české ligové soutěže a byť zdaleka nehrají v optimálním složení, jsou prozatím stoprocentní. Úvodní dva zápasy a šest bodů? Za posledních deset let se nám to povedlo již potřetí. Nejprve v roce 1998, poté v roce 2003. V obou případech však Sigma třetí ligové kolo nezvládla a prohrála. Před dvěma lety doma s Teplicemi (1:3), před sedmi lety v Plzni (2:0). A právě Plzeň nás ve třetím kole čeká i letos...

Olomouc odjela do Jablonce znovu bez řady marodů, ovšem na to jsme už letos na Hané poměrně zvyklí. Trenér Uličný přeci jenom řešil i dvě příjemné starosti. Do sestavy mohl stejně jako v úvodním kole zakomponovat uzdraveného kapitána Radima Kučeru, navíc se do modrobílého dresu hostí mohl poprvé obléknout brazilský sniper Gaúcho. Sigma vyběhla na trávník rozbouraného jabloneckého stadionu v poměrně defenzivním rozestavění 4-4-1-1. Před Lovásika se postavila obrana prověřená z těžkých zápasů letního Intertota. O stoperské dvojici Kovář – Hudec již na Hané nikdo nepochybuje, vlevo se postavil novopečený slovinský reprezentant Pečnik, vpravo olomoucká naděje Kopecký. V záloze vsadil John na dva defenzivní štíty – Kučeru a Randu, kteří zajišťovali brazilského tvůrce hry Melinha. Klasické složení posledních týdnů bylo i na obou křídlech. Vlevo Laco Onofrej a vpravo Kamil Vacek. Na hrot vyběhl jediný hráč, nová brazilská akvizice Gaúcho.

Sigma od úvodních minut přenechala míč soupeři a čekala, co Jablonec vymyslí. Nebylo toho mnoho. Severočeši zdárně kombinovali ve středu hřiště, ale skvěle pracující obranný val hostí je do bezprostřední blízkosti Lovásikovy svatyně nepustil. Jablonec brzy zjistil, že se kombinačně středem pole k ohrožení branky nedostane a tak přistoupil k plánu B – centry do vápna. A nutno podotknout, že načechraných míčů létalo do naší šestnáctky požehnaně! Krajní hráči hanácké squadry byli k soupeři až příliš milosrdní a mnoho centrů nezablokovali. A tak Jablonec centroval a centroval, Tomáš Lovásik vybíhal a bezpečně stahoval… „Byl to zvláštní zápas, centrů bylo opravdu hodně, takže jsem si trošku zasportoval," usmíval se olomoucký brankář. Nutno podotknout, že svým skvělým stahováním vysokých míčů výrazně pomáhal olomouckým zadákům a značně deprimoval zelenobílé hráče domácích… Do první gólové šance se po Michálkově centru procpal Zdeněk Šenkeřík. Rychlý Lovásik však hbitě vyběhl a nedal Šenkeříkovi k zakončení čas ani prostor. V zápětí Michálek dostihl u brankové čáry téměř ztracený míč, krásně namazal z druhé vlny sbíhajícímu Klapkovi, ale jeho „střela“ byla neškodná. V 18. minutě si Hrotek nevybíravě vyšlápl na Melinha, nepříjemný skluz byl oceněn žlutou kartou, ale brazilskému režisérovi se naštěstí nic nestalo. Úsek od dvacáté do třicáté minuty byl ve znamení nekonečného počtu centrovaných míčů, většina z nich končila u jistého Lovásika. Jablonec kopal v krátkém sledu za sebou pět rohových kopů, ani to k ohrožení naší branky nevedlo. Po půlhodině hry se taktovky ujali hosté a hned se děly zajímavé kousky. Ve 30.minutě přeskočil Gaúcho bývalého reprezentanta Drobného, ale tentokrát ještě správnou mušku nenalezl. Z protiútoku se do dobré střely dostal Klapka, ovšem stejně jako v úvodu zápasu bylo jeho zakončení žalostné. O pár minutek později zkoušel střelecké štěstí i ex-olomoucký Baránek, ale i jemu byla Lovásikova branka příliš malá… A tak přišel trest. Sigma, která od 30.minuty dostávala solidní kombinací míč častěji před Špitovu svatyni, udeřila. Melinho dostal krásnou přihrávku ze středu pole, dva kroky od velkého čtverce se krásně uvolnil přes Drobného a ten ho „ za odměnu“ poslal na zem. Ke standardní situaci se postavil sám faulovaný a bravurní ranou do vinklu nedal Špitovi nárok – 0:1. Melinho zvolil kraťoučký rozběh, nápřah a prásk! Míč zakroutil kolem zdi na vzdálenější, brankářovu stranu, Špitova snaha byla marná. Melinho se mohl rozběhnout k hloučku olomouckých fandů a podělit se s nimi o radost. Sigma mohla v závěru poločasu poslat Jablonec do kolen. První roh modrobílých si postavil Melinho, nacentroval na Kováře, ale jeho hlavička jen zasvištěla kolem levé tyče domácí branky. Tlak hostů přinesl ještě jeden roh, nebezpečný centr Špit vyboxoval a zkoprnělí jablonečtí byli rádi za poločasový hvizd sudího Jílka.

Druhé dějství začalo tlakem domácích. V krátkém sledu se zažlutilo před očima Kováře i Melinha, ale krom dvou přímáků, z nichž jeden odvrátil Kopecký a druhý Lovásik se zelenobílí do žádné velké šance nedostali. Naopak znovu zahřmělo na druhé straně. Radim Kučera potáhl míč ve středu pole, krásným pasem vybídl Gaúcha a dál to byla jedna velká brazilská paráda! Gaúcho si těžký centr zpracoval na prsa, vnikl do vápna a krásným lobem v těžké pozici rozvlnil síť za Špitovými zády podruhé – 0:2. Famózní kousek debutujícího Gaúcha. Jablonec se však nepoložil a za tři minuty byl znovu ve hře. Centr neúnavného Webera z rohového kopu našel Klapku, ten vytloukl Melinhův blok a míč zaplul do opačného koutu naší brány, než Lovásik očekával – 1:2. Jablonci znovu foukl vítr do plachty a hosté se několikrát báli o jednobrankové vedení. V 61. minutě Sigma odvrátila již devátý roh soupeře, o šest minut později propásl jedinečnou možnost na vyrovnání Hušek, kterého tváří v tvář vychytal Lovásik. V 71. minutě se ve vypjaté atmosféře domácí zlobili na rozhodčího, když neodpískal po Klapkově hlavičce do země možnou ruku Kučery, ale když se neujala ani Loučkova nepřesná rána, bylo kupodivu po zápase dřív než se čekalo. Posledních dvacet minut totiž patřilo výlučně olomoucké Sigmě. Nejprve Melinhovu tvrdou pumelici vyrazil Špit, o pár chvil později Melinhův centr posunul Gaúcho těsně vedle. V 84. minutě se napřáhl Kopecký, ale do cesty se mu postavila tyč, o dvě minuty později měl čistou gólovku Kučera, ale obránci se k němu včas stáhli a do gólu ho nepustili. V nastaveném čase se při urputné snaze domácích vyrovnat rozběhl do vápna Hanáků i brankář Špit, jubilejní desátý roh však Sigma odvrátila a z rychlého brejku mohl pečetit tři body Honza Schulmeister. Jeho pokus do opuštěné klece však přesný nebyl, pomalu kutálející míč minul prostor brány snad o půl metru, ale mrzet to Hanáky nemuselo. Byla to poslední momentka zápasu, který Sigma zvládla a připsala si cenné tři body.

Záznam online přenosuOd fanoušků - další aktuality:

Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii! Fans organizují výjezd do Edenu. Podpořte nás v sobotu na Slavii!
| 27.03.2023
Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!Fans pořádají výjezd: Pojeď s námi do Liberce!
| 25.05.2014
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Výjezd na Jablonec za pouhých 300 KčVýjezd na Jablonec za pouhých 300 Kč
| 22.05.2013
Gambrinus liga si nadělila novou trofejGambrinus liga si nadělila novou trofej
| 28.02.2013
SK Slavia Praha vs. SK Sigma OlomoucSK Slavia Praha vs. SK Sigma Olomouc
| 26.02.2006
Hodnocení podzimu - hráčiHodnocení podzimu - hráči
| 16.01.2006
Hráči nemají motivaci:Hráči nemají motivaci:
| 30.12.2005
CALIBOSCALIBOS
| 22.12.2005
Proč lidé nechodí na fotbal?Proč lidé nechodí na fotbal?
| 12.12.2005

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná