Tipsport.cz

Aktuality

Hrával jsem za Sigmu … Marek Kaščák (*1982)

09.05.2013 / A tým

K povídání pro další díl rubriky Hrával jsem za Sigmu … jsme vybrali záložníka, který v našem klubu působil čtyři roky, byl kapitánem a hrál památné zápasy proti Aberdeenu nebo Evertonu. Marek Kaščák do SK Sigma Olomouc přišel v roce 2006 z 1. HFK, po čtyřech letech se z české Gambrinus ligy přesunul rodák z Bardejova domů na Slovensko, třetím rokem hraje za Spartak Trnava.

Co se vám vybaví, když se řekne - Hrával jsem za Sigmu?

Krásné období. Asi nejlepší v kariéře. Super parta, zázemí, klub, všechno. Nemůžu říct ani půl křivého slova na Sigmu. Bylo tam fantasticky, pořád se tam vracím, když se tam zastavím, potkám se s kluky a trenéry, na Olomouc nedám dopustit.

Vy jste hrával hokej i fotbal, kdy jste se rozhodl pro míč místo puku.

Já jsem hrával jenom hokej. Do patnácti. Pak jsem vyzkoušel v létě fotbal a v zimě hokej. Pak to nešlo dál dohromady, takže jsem si musel vybrat. Rozhodl jsem se pro fotbal. Potom jsem se dostal do České republiky, šel jsem do HFK a pak do Sigmy. Nějak to vyšlo, jsem rád. Na to, že jsem se začal fotbalu věnovat v patnácti. Rozhodl jsem se asi správně.

Dal vám něco pro fotbal hokej? Z bývalých hráčů Sigmy hrávali dlouho hokej i Karel Rada nebo Miroslav Kouřil, a ti v tom viděli přínos.

Určitě ano. To krytí balonu, dát si tam tělo, na to jste zvyklí z hokeje. Ale v zimě hraju hokej pořád, s Mirou Karhanem jsme chodili ve volnu hrávat každý pátek a neděli. Na hokej jsem nezanevřel. Také mě baví, ale hraju ho jenom ve volném čase.

Fotbal pro vás byla dobrá volba, hrál jste dlouho českou nejvyšší soutěž, teď slovenskou, zahrál jste si i za slovenskou reprezentaci.

Samozřejmě. Když si vezmete, že kluci začínají s fotbalem v pěti šesti letech a já jsem začal někdy ve čtrnácti patnácti, takže jsem asi z toho asi vytěžil maximum. Nemůžu si stěžovat.

Na jaký zápas za Sigmu vzpomínáte nejraději? Hrál jste i v pohárech, tam dal dokonce i gól.

To bylo určitě hezké období. V Evropské lize jsme hráli s Aberdeenem, Evertonem. Ale celkově vzpomínám na Sigmu velmi rád. To je fakt klub, který funguje, co se týká zázemí, lidí okolo. Ale co se týká zápasů, tak mi nejvíce utkvěla asi ta Evropská liga. Vzpomínám na to velmi rád.

Jak se vám daří v Trnavě? Teď asi moc ne, když jste dole v tabulce?

No, právě teď moc ne. Hrajeme o záchranu, ty tlaky jsou velké. Ale snad to zvládneme, a uvidíme, co bude dál.

Přitom v minulé sezoně jste na tom byli úplně jinak?

Ano. Hráli jsme do posledního kola o titul. Hráli jsme Evropskou ligu, jenže nechytli začátek sezony v lize, nebyl tam takový ten šmrnc. Dostali jsme se pod tlak a už se to s námi vezlo. Máme teď pět kol do konce, jsme předposlední o skore. Čeká nás jakoby pět finálových zápasů, v každé  nám jde o šest bodů. Musíme to zvládnout.

To určitě zvládnete.

Doufám. Bylo by špatné, aby Trnava, poslední bašta fanoušků, vypadla. To se nesmí stát, doufám, že se zachráníme.

Když srovnáte českou a slovenskou ligu, v čem je podle vás rozdíl?

V zázemí, stadionech, ve vybavení, co se týká mančaftů. To je přece jen na vyšší úrovni, než na Slovensku. V tom Slováci trošku zaspali. A projevuje se to i na návštěvnosti. Nebyl jsem například deset let na Slovensku, pak jsem tam šel na hostování a hráli jsme v Košicích. A ten stadion byl úplně stejný, jako když jsem tam byl v dorostu, jen vymalovali šatny. Nic se tam nezměnilo. Rok a půl předtím hráli Evropskou ligu s AS Řím, tak vymalovali. Kdyby nehráli, tak možná nevymalovali dodnes. Je to v tom zázemí. Česká liga je kvalitnější, ale i slovenská má svou úroveň. Jsou tady dobré zápasy. Já jsem v Trnavě, to je fotbalové město, fanoušci jsou tady fantastičtí.

Sledujete podrobně, jak se daří Sigmě?

Určitě to sleduju. S klukama si pravidelně volám, když mám možnost, tak sleduju každý zápas, v telce nebo na webu. Něco jsem tam odehrál, pár let jsem tam byl. Když je možnost, tak se na Sigmu rád podívám.

Marek Kaščák

Narozen: 22. května 1982

Post: záložník

Bilance v SK Sigma: 95 utkání/0 branek

Dosavadní působiště: Bardejov (1998-2000), Banská Bystrica (2000-2002), 1. HFK Olomouc (2002-2003), Zábřeh (2003), 1. HFK Olomouc (2004 – 2005), SK Sigma Olomouc (2006 – 2007), Trenčín (2007), SK Sigma Olomouc (2007 – 2010), Spartak Trnava (od 2010).
A tým - další aktuality:

Chvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasuChvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasu
| 23.05.2022
Manažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupechManažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupech
| 20.05.2022
Áčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v RakouskuÁčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v Rakousku
| 20.05.2022
Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022
Je v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl JílekJe v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl Jílek
| 06.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná