Tipsport.cz

Aktuality

Začala rekonstrukce hrací plochy Androva stadionu

Začala rekonstrukce hrací plochy Androva stadionu

05.06.2014 / Ostatní

Ještě v úterý večer hrála na Andrově stadionu česká fotbalová reprezentace, o den později už by to nešlo. Trávník zmizel, hrací plocha prochází rekonstrukcí. Na novou sezonu, ve které se bude hrát na stadionu SK Sigma Olomouc fotbalové EURO U 21, bude zelený pažit připraven v maximální kondici.

Od středečního rána se hrací ploše Androva stadionu prohánějí místo fotbalistů traktory a specializovaná technika. „Po čtyřech letech děláme větší renovaci trávníku. Odstraňujeme plsť, frézujeme hrací plochu strojem Koro, práce provádí firma Philipp. No a potom zase vysejeme nový trávník,“ řekl Dušan Romanovský, trávníkář SK Sigma Olomouc. Při pohledu z tribun se mohlo zdát hřiště na Andrově stadionu v naprostém pořádku, ale údržbu už potřebovalo. „Z pohledu laika to tak jistě je. Ale už bylo v trávníku hodně lipnice roční, což je nežádoucí druh, to byly ty světlé fleky, kterých si diváci jistě již všimli. Ze zbytků trávy se potom tvoří plsť, která je také nežádoucí a musí se odstranit. Například v Anglii se tento úkon dělá pravidelně každý rok. Neberou třeba jako my nyní tři centimetry, protože to děláme po čtyřech letech, ale vezmou třeba jen čtyři milimetry a pak to znovu vysejí,“ podotkl.

Na začátek sezony bude hrací plocha připravená. „Za osm týdnů už se tady zase může hrát, je to standardní čas. Už jsme takovou renovaci dělali dvakrát, takže víme, že osm týdnů je dostačující doba. Příští rok se na našem krásném stadionu hraje EURO U 21, budeme mít nový trávník s čistým floristickým složením,“ uvedl Romanovský. 


dsc-0195.jpg
dsc-0201.jpg
dsc-0204.jpg
dsc-0205.jpg
dsc-0209.jpg
dsc-0211.jpg
dsc-0216.jpg
dsc-0217.jpg
dsc-0221.jpg
dsc-0224.jpg
dsc-0228.jpg
dsc-0230.jpg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná