Tipsport.cz

Aktuality

Redesign loga SK Sigma provedl BastART.cz

Redesign loga SK Sigma provedl BastART.cz

06.03.2014 / Ostatní

Prvoligový SK Sigma Olomouc začal v průběhu podzimní části sezony 2013/2014 používat novou upravenou verzi loga. Ta vznikla v grafickém studiu BastART.cz, se kterým klub dlouhodobě spolupracuje.

K redesignu logotypu (klubového znaku) SK Sigma Olomouc se vyjádřil autor změny takto: „Upravené logo má pevně stanovené proporce a kodifikovanou barevnost, již by se nemělo stát, že vedle sebe budou koexistovat loga SK Sigma v různých barevnostech a dokonce s užitím různých (byť podobných) druhů písem. Zároveň jsem eliminoval zkratku a.s., neboť si myslím, že popis právnické osoby nemá v logu co dělat. Na typografii se podílel (dle mého mínění) nejvýraznější český typograf nastupující generace Mgr. Martin Pecina,“ řekl Robert Štencl, Art Director BastArt.cz.

Nové logo SK Sigma začal používat již během podzimu. „Některé důvodů již vysvětlil Robert Štencl. Dalším důvodem bylo to, že Sigma není pouze o a. s., ale i o občanském sdružení, které také používalo svoje logo s označením MŽ. Tímto redesignem se klubové logo bude používat jednotně. Nejde to u všeho a hned, ale postupně na nové logo přecházíme,“ řekl David Holly marketingový manažer SK Sigma Olomouc.OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná