Tipsport.cz

Aktuality

19. kolo: Sigma hraje doma s Boleslaví

19. kolo: Sigma hraje doma s Boleslaví

07.03.2014 / A tým

V neděli čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc druhý jarní domácí zápas sezony. V 19. kole Gambrinus ligy hrají Hanáci doma proti Mladé Boleslavi.

„Před sezonou jsme říkali nějaké představy, jak bychom se chtěli chovat. Podle toho se zatím řídíme. Samozřejmě pořád pracujeme na nedostatcích, které máme. Kromě dvou tří zdravotních problémů, které jsme po zápase měli, to fungovalo jako v předchozích týdnech,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Čtyři hráči z jeho týmu byli v týdnu na repre srazech – záložníci David Houska, Jakub Plšek a Tomáš Zahradníček s repre U 21, útočník Tomáš Chorý s repre U 19. „Pro klub je pocta, že máme reprezentanty. Děláme všechno pro to, aby naši hráči byli co nejkvalitnější, aby se do reprezentací dostávali. Bereme to jako odměnu pro náš klub, bereme to jako fakt a v přípravě jsme se tomu přizpůsobili, žádné problémy to nevyvolává. Naopak pocit z dobře vykonané práce mládežnických trenérů, na reprezentačním srazu nebyli jen hráči áčka, ale i z dalších týmů, bylo jich tam dost,“ podotkl.

V týmu našeho soupeře ještě do konce ledna působil sportovní ředitel SK Sigma Ladislav Minář. „Radili jsme se spolu, informace jsme od pana Mináře dostali. I jeho poznatkům jsme přizpůsobili tréninkový cyklus,“ řekl Psotka. „Boleslav je silné mužstvo, moc slabin nemá. Upozorňoval na kvalitu jejich hráčů,“ podotkl. „Na rozdíl od utkání v Teplicích musíme zlepšit pohyb a víru ve svoje schopnosti,“ dodal.

V sestavě ještě budou chybět obránce Vlastimil Vidlička a záložník Michal Ordoš, jinak jsou všichni hráči připraveni nastoupit.

Bilance SK Sigma vs. Ml. Boleslav

ročník doma venku
2004/2005 2:0 2:1
2005/2006 2:3 0:2
2006/2007 3:1 1:2
2007/2008 1:0 1:1
2008/2009 2:2 1:2
2009/2010 1:2 2:2
2010/2011 0:0 0:2
2011/2012 1:1 3:2
2012/2013 2:2 1:0
2013/2014   2:2
Statistika 19 zápasů, 6 výher, 7 remíz, 6 proher, skóre 27:27

Poslední utkání v Olomouci – 21. dubna 2013

SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2). Branky:  55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: M. Paták – Moláček, Gallo. ŽK: Vepřek – Jarolím, Štohanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. po 2. ŽK Vepřek. Diváci: 3137. SK Sigma: Zlámal – Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek – Hořava, Pospíšil (90. Janotka) – Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek – Doležal. Trenér Roman Pivarník. Ml. Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Ševinský, Bořil – Mareš (78. Chramosta), Ščuk, Jarolím, Štohanzl – Magera (71. Zahustel), Nešpor (89. Ondřejka). Trenér Ladislav Minář.

Poslední utkání v Boleslavi - 15. srpna 2013

Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 2:2 (0:0). Branky: 61. Štajner, 90. +1 Nešpor - 59. Navrátil, 62. Falta. Rozhodčí: Lerch – Pelikán, Štěrba. ŽK: Ščuk, Kysela, Bořil – Škerle. Navrátil, Doležal, Vidlička. Diváci: 3450. Ml. Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím (81. Štoček), Štípek (66. Bořil), Štajner – Chramosta (89. Smejkal), Nešpor. Trenér Ladislav Minář. SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Navrátil, Pospíšil, Šindelář, Karaš (89. Ordoš), Falta – Lietava (46. Doležal). Trenér Martin Kotůlek. 

Počasí

Podle serveru chmi.cz má být v den zápasu jasno nebo skoro jasno, ráno místy mlhy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, nejvyšší denní 9 až 13 °C. Slabý proměnlivý vítr vítr 1-4 m/s.

Parkování

Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Nová šála v prodeji

Ve fanšopu si můžete za 250 korun koupit novou šálu SK Sigma Olomouc.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný

Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku a je slosovatelný, třeba právě vy získáte nákupní poukaz do Galerie Šantovka. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete info o dění v SK Sigma Olomouc, na plakátu je Abdoulaye Fall, fotorubriku Retro jsme tentokrát věnovali Radimovi Kučerovi, z mladých talentů našeho klubu v tomto čísle představujeme obránce Ondřeje Ševčík. A v 11 pro odpovídá Honza Navrátil.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!

Poločasový program pro diváky na Andrově stadionu patří k nejatraktívnějším v celé Gambrinus lize.
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 1000, 10 000 nebo 50 000 Kč.
- dva vylosovaní a předem telefonicky informovaní členové Věrnostního programu jdou v půlce kopat na druhou branku, kde je čekají ceny od Electroworldu + poukaz na večeři s hráčem SK Sigma v Blues Rock Café.
- další partner Sport Bar Sigma věnuje dvěma vylosovaným poukaz ke konzumaci v hodnotě 300 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Zlámal – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle – Zahradníček, Pospíšil, Fall, Javůrek – Depetris, Plšek. Trenér Zdeněk Psotka.
Ml. Boleslav: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček – D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl, Chramosta, Magera – Nešpor. Trenér Karel Jarolím.

Utkání SK Sigma Olomouc – Mladá Boleslav se hraje v neděli 9. března února od 17.00 (rozhodčí Hrubeš – Vlasjuk, Arnošt). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná