Tipsport.cz

Aktuality

Chromý: Tým jsme hodně omladili

Chromý: Tým jsme hodně omladili

07.08.2014 / B tým

O víkendu zahájí mistrovskou sezónu také tým SK Sigma Olomouc B. Béčko povede trenér Augustin Chromý spolu s asistentem Janem Krajčovičem, jejich mančaft čeká v prvním kole cesta do Třebíče. Poprvé doma hraje béčko příští neděli proti Kroměříži. „Béčko by mělo sloužit k tomu, aby se v něm jednak rozehrávali hráči z áčka, kteří jsou po zranění nebo nebyli tolik vytížení v prvním týmu, a také proto, aby dostali šanci mladí hráči,“ řekl trenér Augustin Chromý.

Jak hodnotíte přípravu? Jaká byla? Povedlo se všechno, co jste měli v plánu?
Myslím, že příprava je jednoduchá, pokud je přístup hráčů v takovém klubu, jako je Sigma Olomouc náležitý, kvalitní. Příprava byla podle mých představ, byla to na jedné straně pro hráče asi trochu dřina, protože tam bylo dost dvoufázových tréninků, ale na druhou stranu jsem z nich měl dobrý pocit. Všechno to odjezdili, s takovou, řekl bych, jiskrou. Neslyšel jsem nějaké výrazné mrčení nebo nějaké negativní projevy od hráčů. To vůbec ne. Na to si vůbec nemůžu stěžovat. Myslím, že pomohlo i to, že se do přípravy s námi zapojil náš odchovanec a dnes už zkušený hráč Vojta Schulmeister, kterého jsem kdysi trénoval. Je to renomovaný útočník i z evropských soutěží. V závěru přípravy s námi chodili trénovat i další dva naši odchovanci Vašek Koutný a Vašek Tomeček. Tito hráči tomu svým přístupem také určitě pomohli. S přípravou jsem velice spokojený. A už na začátku jsem zdůrazňoval, že z hráčů musím cítit radost z fotbalu, to tam určitě zatím bylo.

S jakým kádrem jde béčko SK Sigma do soutěže?
Některé hráče jsme pustili na hostování. Adam Ševčík šel do Kroměříže, Alex Řehák do Uničova, Michal Holub hostuje ve Vyškově. Nebylo to z výkonnostních důvodů, ale je to v podstatě normální obměna kádru, když jsme hodně omladili tým, přišli mladí hráči ročníku pětadevadesát, z těch ještě asi půjde na hostování Martin Banovec. Kádr jsme omladili, aby dostali další hráči šanci. Momentálně se náš kádr stabilizoval na čtrnácti hráčích do pole a dvou brankářích. Ale trénuje nás samozřejmě víc, ne jenom čtrnáct. Trénují s námi i ti hráči, kteří jsou na hostování, část tréninkových jednotek absolvují s námi. Plus v pátek před zápasy s námi chodí trénovat hráči z áčka, kteří za náš tým o víkendu nastoupí.

Je možné, že by z těch zmíněných odchovanců, kteří jsou s béčkem v přípravě, některý z nich nastoupil v úvodu sezony za váš tým, než někam odejdou?
To určitě ne. Béčko by mělo sloužit k tomu, aby se v něm jednak rozehrávali hráči z áčka, kteří jsou po zranění nebo nebyli tolik vytížení v prvním týmu, a také proto, aby dostali šanci mladí hráči. Pokud nebude jiné rozhodnutí managementu klubu, tak s nimi zatím do mistrovských zápasů nepočítám. Hrát budou ti mladší.

Co očekáváte od začátku soutěže? Už jste zmínil, že kádr omladil, jsou tam hráči, kteří přišli z dorostu, ti si budou muset chvíli zvyknout na to, že ve třetí lize je to trošku jiný fotbal, důraznější.
Je to jiný způsob hry, čeká je přechod do mužské kategorie. Je to samozřejmě o tom, že je čeká jiný fotbal než dorostenecký. Jde o to, aby získali ostruhy a připravili jsme je na fotbal v áčku. V přípravě byl někdy vidět, když nastoupila skupina mladých hráčů a pak ti, co už jsou zkušenější, ten rozdíl v pojetí hry. Na to se hráči musí postupně adaptovat, musí se zlepšovat.

Začínáte v Třebíči, to bude možná hned na úvod dobrá prověrka. Třebíč hrála v minulé sezoně velmi dobře v defenzivě, dostávala málo branek, byla v tabulce nahoře.
Samozřejmě že každý zápas bude těžký. V tom prvním nás čeká soupeř s konsolidovaným organizovaným týmem. Pro hráče to bude výborná škola. Ale to je účel. Přeju hráčům hodně štěstí, aby se s tím dobře popasovali.
B tým - další aktuality:

Béčko nestačilo na druholigovou LíšeňBéčko nestačilo na druholigovou Líšeň
| 13.02.2021
Útočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou OlomoucÚtočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou Olomouc
| 04.02.2021
Béčko porazilo rezervu SlováckaBéčko porazilo rezervu Slovácka
| 30.01.2021
Béčko opět v akci, přehrálo OpavuBéčko opět v akci, přehrálo Opavu
| 16.01.2021
B-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné obdobíB-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné období
| 06.01.2021
Béčko deklasovalo v přátelském utkání Nové SadyBéčko deklasovalo v přátelském utkání Nové Sady
| 17.12.2020
Béčko porazilo v přátelském utkání ŠumperkBéčko porazilo v přátelském utkání Šumperk
| 08.12.2020
Béčko inkasovalo v závěru a prohrálo se SlováckemBéčko inkasovalo v závěru a prohrálo se Slováckem
| 11.10.2020
Béčko podlehlo Dolnímu BenešovuBéčko podlehlo Dolnímu Benešovu
| 05.10.2020
Nedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odloženNedělní zápas B-týmu proti Vyškovu odložen
| 26.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná