Aktuality

Chorý: Díky fanouškům, žene nás to dopředu

Chorý: Díky fanouškům, žene nás to dopředu

07.10.2014 / A tým

Čtyřikrát zatím nastoupil v sezoně 2014/2015 útočník SK Sigma Olomouc Tomáš Chorý (1995). Pokaždé šel do zápasu jako střídající hráč, ofenzivu Hanáků vždy oživil a k tomu přidal i góly. Naposledy v sobotu doma proti Vlašimi se 199 centimetrů vysoký hroťák prosadil dvakrát. „Góly mohly být klidně i tři, ale jsem rád i za ty dva,“ řekl Chorý, který je tento týden na srazu repre U 20 a čekají ho dvě utkání proti Francii.

Zatím nastupujete jako střídající hráč. Minut jste moc neodehrál, ale gólů už máte dost.
Mně to vůbec nevadí. Vždycky, když nastoupím, tak chci dát gól, to je jasné. Mohl jsem dát ještě třetí, škoda. Ale jsem rád i za ty dva. Už jsem dal tři jako střídající hráč. Váša má kvality na to, aby hrál od začátku. Já jsem mladší, ještě nemám tolik zkušeností jako on. Uvidíme, jak to trenér zvolí pro další zápasy, ale nevadí mi to, že střídám. Vůbec se nějak nestresuju tím, že nehraju od začátku. Snažím se soustředit na svůj výkon, snad to bude přinášet ovoce pro celý tým.

V sobotu proti Vlašimi jste dal dvě branky. Při první ukázal dobrý postřeh a rychlou reakci, při druhé zase klid a přesné zamíření.
Při tom prvním to bylo jednodušší, skoro jsme se ani nedíval, narval jsem to tam. Druhý, to jsem dostal přihrávku pod sebe a chtěl jsem to umístit. Viděl jsem, že brankář padá na pravou stranu, tak jsem to dal plackou na levou tyč.

Jaké to je užívat si takovou brankovou smršť po přestávce? Bylo to podobné jako proti Ústí.
Zažil jsem to podruhé. Je to paráda, k tomu výborná atmosféra. Diváci jsou parádní, povzbuzují nás. A to bylo stejné i s Mostem, když jsme prohrávali. Pořád nás hnali dopředu. Jsem rád, že nám pořád fandí, mají nějaké nové choreo, to je výborné. Chtěl bych jim za to poděkovat, protože nás to určitě žene dopředu, každý už se dívá na to, že jdeme tabulkou výš. V kabině si to samozřejmě užíváme a doufám, že to tak půjde dál.

Sedí vám lépe, když jdete do zápasu z lavičky, že jsou obránci unavenější?
Když jdu z lavky, tak se mi tam dobře nejde. Samozřejmě bych chtěl hrát od začátku jako každý. Protože tam je ta atmosféra, když nastupujete, vidíte kolem sebe ten stadion, tak je to lepší. Ale pokaždé, když nastoupím, tak jdu do zápasu sebevědomě, věřím si, že dám gól. Chci tam přinést nějaké oživení, za každého stavu s tím něco udělat.

Sigma bodovala v pátém utkání v řadě, počtvrté za sebou jste vyhráli. Je znát, že tým už se pomalu zvedá? Je pohoda v mužstvu čím dál tím větší?
Pohoda v týmu je určitě čím dál větší. Ale první poločas v sobotu nebyl z naší strany ještě tak kvalitní. Až potom ve druhém šlo vidět, že jsme si v kabině něco řekli. Pak jsme situace, které jsme měli už v prvním poločase, dohrávali lépe. První půlka nebyla ideální, pak se to zvedlo.

Dal jste dvě branky, bude z vás mít táta radost?
Určitě. Už jsem s ním po zápase mluvil. Bude i nějaká kritika, jak jsem to tam napálil asi do osmnácté řady. Ale dva góly dobré.

Teď vás čeká sraz repre U 20. Jak se tam těšíte?
Těším se tam hodně. Jsem rád, že jsem v nominaci, budu se tam snažit ukázat něco z toho, co mě v Sigmě naučili.
A tým - další aktuality:

Hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo JílkaHráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo Jílka
| 27.05.2023
Vít Beneš: Chtěli jsme se kvůli fanouškům rozloučit pozitivněVít Beneš: Chtěli jsme se kvůli fanouškům rozloučit pozitivně
| 27.05.2023
Vítězná tečka na závěr. Sigma v Ďolíčku zdolala BohemiansVítězná tečka na závěr. Sigma v Ďolíčku zdolala Bohemians
| 27.05.2023
Hráči Sigmy podpořili nemocnou LexinkuHráči Sigmy podpořili nemocnou Lexinku
| 26.05.2023
Sezonu zakončí áčko Sigmy sobotním zápasem proti BohemiansSezonu zakončí áčko Sigmy sobotním zápasem proti Bohemians
| 26.05.2023
Jílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezonyJílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezony
| 24.05.2023
Hanáci podlehli Sešívaným v pětigólové přestřelce. Sigma - Slavia 2:3Hanáci podlehli Sešívaným v pětigólové přestřelce. Sigma - Slavia 2:3
| 23.05.2023
Vnímáme, že šanci na 4. místo pořád máme, řekl Sláma před SlaviíVnímáme, že šanci na 4. místo pořád máme, řekl Sláma před Slavií
| 22.05.2023
Poslední domácí zápas sezony! Áčko hraje v úterý proti SlaviiPoslední domácí zápas sezony! Áčko hraje v úterý proti Slavii
| 22.05.2023
Sigma pomůže Lexince. Každý gól se počítáSigma pomůže Lexince. Každý gól se počítá
| 22.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná