Sigma zápas v Brně nezvládla

14.04.2014 / A tým

Utkání 24. kola Gambrinus ligy se fotbalistům SK Sigma Olomouc nepovedlo. Hanáci prohráli v Brně se Zbrojovkou nula dva, obě branky inkasovali ve druhém poločase.

Ve 3. minutě střílel zdálky Pospíšil, pak zastavil akci Schulmeistera ofsajd zamávaný poté, co míč prodlužoval domácí hráč. Jenomže na tyto dvě slibné akce v úvodu Sigma nenavázala. V 7. minutě střílel Skalák nad, vzápětí vychytal Hýčku Zlámal. Hosté se ze hry nemohli dostat do koncovky, to se dařilo po standardkách, ale nepřesně. Rolinc po rohu hlavičkoval nad, Varadi zase vedle. Brno zahrozilo v závěru poločasu. Ve 40. minutě trefil Hyčka tyčku. Po minutě při zakončení Kroupy opět podržel Sigmu brankář Zlámal.

Druhý poločas začala Sigma se změnou, místo Rolince šel hrát Depetris. Ale k větší aktivitě to nevedlo. V 54. minutě byl zápas pro přeháňku s kroupami přerušen. A restart zápasu vyšel lépe domácím. V 70. minutě se trefil z přímého kopu Zavadil a Hanáci prohrávali. Pak Sigma dostala domácí pod tlak, dostala se i do šancí, ale zakončení po standarkách chyběla přesnost. Hra vabank Hanákům nevyšla, naopak minut před koncem, nastavovalo se devět minut, sedm za kroupy, dvě za střídání, inkasovali po brejku podruhé.

FC Zbrojovka Brno - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 70. Zavadil, 90 + 8 Malík. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Pašek - Dreksa, Varadi. Diváci: 2413.
Brno: Hladký - Buchta, Schuster, Pernica - Šisler, Fischer, Zavadil, Keresteš - Skalák (90. Malík), Kroupa (76. Pašek), Hyčka (90. Lutonský). Trenér Václav Kotal.
SK Sigma Olomouc: Zlámal - Varadi, Dreksa, Škerle, Javůrek - Zahradníček, Houska, Pospíšil, Schulmeister (90. Nepožitek) - Navrátil (78. Falta) - Rolinc (46. Depetris). Trenér Zdeněk Psotka.

| 16.08.2022
Po třech zápasech nemůžeme dělat závěry, řekl Breite po SpartěPo třech zápasech nemůžeme dělat závěry, řekl Breite po Spartě
| 14.08.2022
 Jílek: Proti Spartě nám chyběla lepší kvalita řešení Jílek: Proti Spartě nám chyběla lepší kvalita řešení
Sigma na Letné vzdorovala marně. Se Spartou prohrála 0:2Sigma na Letné vzdorovala marně. Se Spartou prohrála 0:2
Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2