Aktuality

11. kolo: Sigma má doma Kolín

11. kolo: Sigma má doma Kolín

17.10.2014 / A tým

Po reprezentační přestávce čeká tým SK Sigma Olomouc znovu mistrovský zápas. Hanáci hrají v sobotu 18 října od 15.00 doma na Andrově stadionu proti Kolínu. Trenér Leoš Kalvoda bude muset udělat jednu změnu v sestavě, záložník Denis Cana má stopku za čtyři žluté karty.

„První týden jsme trošku zabrousili do obnovení kondice. Ale bylo nás málo, někteří hráči byli na repre, někteří se připravovali s béčkem na zápas v Hulíně. Někteří byli zranění, takže si doléčili šrámy. A tento týden už jsme se chystali čistě na zápas s Kolínem,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda.

Kolín je po desátém kole na předposledním místě tabulky. „Papírově je samozřejmě dole. Ale viděl jsem je hrát ve dvou zápasech, v Třinci remizovali. Na to, kde jsou, předvádějí daleko lepší, organizovanou hru. V úvodu sezony jen chtěli hrát fotbal, na to dopláceli. Teď hrají z hlubokého bloku na brejky, to jim přináší úspěch. Asi v tom budou pokračovat. Takže nás čeká soupeř podobný, jako bylo Ústí nebo jako byl Most, ale i Vlašim. Bude to o první brance, jestli se nám jim podaří vstřelit brzy. Bude to těžké, bude to dobývání obrany,“ uvedl Kalvoda.

Chybět bude záložník Denis Cana, který má jednozápasový trest za čtyři žluté karty. „Už asi vím, kdo tam místo něj půjde,“ řekl Kalvoda.

Tým SK Sigma věří, že bude mít opět podporu fanoušků. „Věřím, že ano. Ale tak, jak oni podporují nás, je musíme zase my podpořit předvedenou hrou, abychom je také nabudili,“ uvedl Kalvoda.

Kromě Denise Cany ještě budou chybět dlouhodobí marodi Zdeněk Zlámal, Radim Nepožitek a Jan Schulmeister.

Pozvánka na utkání


Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu oblačno až polojasno, v Jeseníkách ojediněle přeháňky. Odpoledne a večer ubývání oblačnosti, místy až do vyjasnění. Nejvyšší teploty 14 až 17 °C, na horách 9 až 13 °C. Slabý severní, později proměnlivý vítr do 4 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, jinak většinou dobré.

Novinky ve Fanshopu
V nové sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty už samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun. V nabídce jsou zatím velikosti XL, L, M a S, další budou následovat.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80.
Poslední novinkou je čerstvý plakát SK Sigma, stojí 30 korun.

Za selfie z Andráku vstupenky na MIG 21
Jdete v sobotu na zápas SK Sigma Olomouc? Pokud ano, můžete získat vstupenky na středeční koncert skupiny MIG 21 v S Cube. Stačí poslat selfie z tribuny Andráku do nedělní půlnoci, buď do zpráv na klubový FB (facebook.com/sksigmaolomouc) nebo na email redakce@sigmafotbal.cz. Album došlých fotek zveřejníme v pondělí dopoledne, dvě fotky, které budou mít do 20.00 téhož dne nejvíce lajků, mají každá 2 vstupenky na MIG 21.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete info o dění v SK Sigma Olomouc, na plakátu je záložník Jakub Plšek. Partnerem SK Sigma Olomouc je již mnoho let Galerie Šantovka. A to bude pokračovat, náš klub prodloužil s největším obchodním centrem v celém Olomouckém kraji spolupráci o dva roky. To bude mít také přínos pro naše fanoušky, kdo si zakoupí zápasový zpravodaj, může získat poukaz v hodnotě 500 korun do Šantovky. „Samozřejmě jsme velmi rádi, že náš klub prodloužil smlouvu s Galerií Šantovka o dva roky,“ řekl David Holly, marketingový manažer SK Sigma Olomouc. „A potěší to také naše fanoušky. Zápasové zpravodaje, počínaje již sobotním utkání proti Kolínu, budou opět slosovatelné, deset příznivců Sigmy může získat poukaz v hodnotě 500 korun do vybraných obchodních jednotek v Galerii Šantovka,“ podotkl Holly. „Chceme Sigmu podpořit i ve 2. lize, po sestupu jsme nechtěli utíkat z boje. Věříme, že se Sigma rychle vrátí zpět do nejvyšší soutěže,“ řekl David Hampl, marketingový manažer Galerie Šantovka. Galerii Šantovka jistě všichni fanoušci SK Sigma Olomouc dobře znají. Právě tam se nachází Sport bar Sigma, právě tam je také prodejna našeho Fanshopu.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska, Plšek, Navrátil – Vašíček, Varadi. Trenér Leoš Kalvoda.
Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek, Biško, Janec – Bláha, Klapka, Kučera, Macháček, Jelínek – Böhm. Trenér Jaroslav Veselý.


Utkání SK Sigma Olomouc – Kolín se hraje v sobotu 18. října od 15.00 (rozhodčí Lerch – Pospíšil, Melichar). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!

 
A tým - další aktuality:

Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná