Tipsport.cz

Aktuality

Chromý: Podzim byl pozitivní, to nás těší

Chromý: Podzim byl pozitivní, to nás těší

18.12.2014 / B tým

Béčko SK Sigma Olomouc je po podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy na prvním místě tabulky. Trenér Augustin Chromý může být spokojený. „Samozřejmě to výsledné hodnocení vyzní pozitivně, těší nás to,“ řekl Chromý.

Jak hodnotíte podzimní část sezony? Asi nelze jinak, než pozitivně, když jste na prvním místě s náskokem čtyř bodů.
Samozřejmě to výsledné hodnocení vyzní pozitivně, těší nás to. Myslím, že se podařilo postupně ve spolupráci s trenérem Kalvodou mužstvo stabilizovat, což bylo velice důležité. Protože ve srovnání s předchozími roky, když jsem vedl béčko, tak byla velká fluktuace hráčů. Tím, že se stabilizovala sestava áčka a také hráči, kteří chodili pravidelně hrávat za nás, se stabilizovala i naše sestava. Bylo to pro mě jako trenéra jednodušší, protože to je jiné, než když hraje béčko v každém zápase v jiné sestavě. Samozřejmě je nutné, když mají hráči áčka karty nebo jsou po zranění a trenér áčka potřebuje, aby se u nás rozehráli, tak s námi jdou hrát. Jinak jsme se dohodli, že za nás chodili hrávat mladí hráči, jako například Jakub Rolinc a Jakub Habusta, k nim se potom přiřadil David Bystroň, který se v béčku rozehrával po zranění. Pro nás to bylo určitě lepší a pozitivně se to odrazilo na výsledcích.

Pozitivní také jistě bylo to, že všichni hráči na podzim pracovali dobře, i když konkurence v týmu byla celkem velká. Například na levém beku se střídali Václav Jemelka a Matěj Hýbl, oba hrát zároveň nemohli, třeba Jan Hladík v úvodu sezony nenastupoval, ale pak naskočil a vedl si dobře.
U ostatních hráčů tam byl stoupající trend výkonnosti. Zrovna na postu levého obránce se střídali Jemelka s Hýblem, pro mě jako trenéra je obtížné říct, který z nich hrál lépe, který měl lepší výkonnost. Pro mladého Jemelku je určitě pozitivní to, jak je platný ve standardních situacích, je vyšší postavy. Snažil jsem se je víceméně pravidelně střídat. Pro trenéra je vždycky pozitivní, když je tam konkurence.

Během podzimu nastupovali za béčko i hráči z áčka. Což je ale logická věc, protože také to je jeden z účelů béčka, aby hráči z prvního týmu měli herní vytížení a byli připraveni.
Samozřejmě docházelo i k tomu, že trenér Kalvoda potřeboval, nebo byla reprezentační přestávka, tak za nás nastoupili třeba Ordoš nebo Javůrek, to je přirozené. Stejně jako když se točili tři brankáři. V tom případě se hráči z našeho kádru nedostali na hřiště, na to jsme reagovali tak, že jsme během soutěžního období, což nebývá tolik zvykem, odehráli dva přípravné zápasy s Uničovem, dva s HFK Olomouc, kvalitní zápasy, a tři modelové zápasy a naším áčkem. Takže ti hráči, kteří mají menší minutáž v MSFL, zase odehráli v týdnu celá tato utkání. Tím jsme eliminovali malé vytížení hráčů v mistrovských zápasech. Béčko má, mimo toho, že má sloužit k adaptaci mladých hráčů v přechodu do mužské kategorie, za cíl také to, že slouží áčku. Protože celý klub stojí a padá na výsledcích áčka.

Už v rozehrané sezoně jste poslali některé mladé hráče na hostování, to aby měli pravidelné herní vytížení.
Ano. Někteří hráči odešli na hostování a myslím si, že byli úspěšní. Uničov jsme posílili Ondrou Ševčíkem, Alexem Řehákem a Michalem Střížem, Michal Holub šel do Vyškova, do Kroměříže Adam Ševčík, brankáře Chvěju jsme poslali do Darkoviček, za Krnov šel hrát Martin Banovec. Ale hráči trénovali s námi, takže jsme pořád drželi velkou tréninkovou skupinu, což bylo pro kvalitu přípravy velice důležité. Samozřejmě to přinášelo některé organizační problémy. Ale poradili jsme si s tím. Pro mě jako trenéra to bylo velice dobré, mám raději, když nás mohlo trénovat více, než aby to bylo tak, jak se v béčku někdy v minulosti stávalo, že tam bylo třeba jen osm hráčů skoro celý týden. To se pak nedají hráči kvalitně připravit na další zápas.

Překvapil vás některý z mladých hráčů na podzim? Třeba tím, že si dobře zvykl na MSFL?
Z těch mladších se dobře ukazoval Jemelka na postu levého obránce, v sestavě se zabydlel uprostřed zálohy Kalvach, to je z hráčů ročníku pětadevadesát. Ti starší ukázali svoji kvalitu a ukázalo se to v dobrých výsledcích.

Jaké kádrové změny budou v týmu pro jarní část sezony?
Budou tam určité posuny vzhledem k áčku. Co se týče změn, tak Senica zkoušela Texla, byl tam třídenní stáži, podobná zkouška je plánovaná v případě Buchvaldka a Opavy, o Svozila má zájem druholigové Znojmo. Takových zkoušek proběhne více, hráči se ukázali v dobrém světle, je o ně zájem. Například Kroměříž má kromě Adama Ševčíka zájem také o jeho bratra Ondru. Alex Řehák byl na zkoušce v rakouském Mattersburgu. Myslím si, že těch zkoušek bude během prosince a ledna určitě víc. Je to ale otázka toho, jakou politiku vzhledem k áčku zvolíme. Vždycky to závisí na potřebách áčka.

V přípravě máte novinku, vyrazíte na herní soustředění do Turecka.
Po sezóně jsme vyplnili přechodné období doplňkovými sporty, hráli jsme dvakrát v týdnu hokej, chodili na kickbox také dvakrát týdně. Přípravu začínáme ve středu 14. ledna, první mistrovské utkání hrajeme až 22. března. Takže máme docela velký prostor. Pan Lébr slíbil hráčům, že pokud budou na prvním místě po podzimu, tak absolvují soustředění spolu s áčkem v Turecku. Takže pojedeme s áčkem za lepšími podmínkami.

Stejně jako loni po podzimu je béčko první a stejně tak znovu začínají fanoušci diskutovat o tom, jestli béčko bude chtít postoupit nebo ne.
Zopakuju to, co už jsem říkal několikrát. Budeme se snažit hrát každý zápas naplno, budeme se snažit získat co nejvíce bodů, každý zápas chceme vyhrát. Teď už máme třiatřicet bodů, jak říká Petr Uličný, sice jsme na prvním místě, ale v první řadě jsme zachráněni. To byl vždycky, mimo jiné, také úkol béčka, udržet se vzhledem k výchově hráčů v soutěži. Takže zachráněni jsme, proto můžeme hrát na jaře více v klidu. A jak se to vyvine, to uvidíme, vše má návaznost na úpravu mládežnických soutěží. Je v jednání nový model celostátních dvacítek a osmnáctek, zrušení juniorky. Což by nám asi vyhovovalo. Hráli bychom béčko, dvacítku, osmnáctku a sedmnáctka se šestnáctkou by jezdily po Moravě. Tento model se nám líbí, ten budeme podporovat. A jestli bude hrát béčko třetí nebo druhou ligu? K tomu musí zaprvé vyhrát béčko i áčko své soutěže, pak je to otázka pro vedení klubu, ne pro hráče a realizační týmy.
B tým - další aktuality:

B tým porazil Vratimov dvěma góly GaluseB tým porazil Vratimov dvěma góly Galuse
| 23.10.2021
Zasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankamiZasloužené vítězství. B tým zdolal Vrchovinu pěti brankami
| 17.10.2021
B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě B tým přišel o výhru nad Zlínem v poslední minutě
| 08.10.2021
Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0Čtvrté vítězství v řadě pro B tým. Sigma porazila Blansko 3:0
| 03.10.2021
B-tým deklasoval Uničov čtyřmi brankamiB-tým deklasoval Uničov čtyřmi brankami
| 26.09.2021
Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Šlágr MSFL pro Sigmu. Béčko vyhrálo v Kroměříži 2:0! Šlágr MSFL pro Sigmu. Béčko vyhrálo v Kroměříži 2:0!
| 11.09.2021
První prohra v sezóně. Béčko nestačilo na RosicePrvní prohra v sezóně. Béčko nestačilo na Rosice
| 08.09.2021
Sedm gólů a povedený výkon. Béčko deklasovalo Frýdek-MístekSedm gólů a povedený výkon. Béčko deklasovalo Frýdek-Místek
| 04.09.2021
Béčko vyhrálo v Hlučíně! Vítězství zajistil UričaBéčko vyhrálo v Hlučíně! Vítězství zajistil Uriča
| 29.08.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná