Tipsport.cz

Aktuality

Rajnoch: Máme dva zápasy do konce podzimu a před sebou celé jaro

Rajnoch: Máme dva zápasy do konce podzimu a před sebou celé jaro

20.11.2014 / A tým

Zkušený stoper Jan Rajnoch (1981) přišel do SK Sigma Olomouc již v rozehrané sezoně. V úvodu soutěžního ročníku se Hanákům tolik nedařilo. Ale pak se to s příchodem Honzy změnilo, Sigma se zvedla a probojovala na horní části tabulky. A ráda by tam samozřejmě také zůstala. „Postupem času si to sedlo. Udělaly se nějaké změny a od té doby to jde. Ale nechci to zakřiknout, ještě máme dva zápasy do konce podzimu a před sebou celé jaro,“ říká Jan Rajnoch.

V SK Sigma už jste čtvrt roku. Jak se vám v Olomouci líbí?
No, zatím ano. Výsledky jsou teď slušné, od toho se to všechno odvíjí.

Pro vás je možná trošku paradox být v Sigmě, protože vy jste s Radkem Kováčem v posledním kole minulé sezony ubránili v Liberci Sigmu, tou remízou nakonec spadla.
To je život. Olomouc hrála dobře, spíš měla v tom zápase trošku smůlu. Ale o tom už jsem mluvil, tam hráli kluci výborně, makali. Takže to asi nebylo o tom zápase. A asi už se k tomu vracet nechci.

V Olomouci je pro vás trošku nezvyk, že jste celkem v ústraní, máte docela klid od médií, novináři si vás moc nevšímají.
Já jsem si i sám řekl, že se trošku stáhnu dozadu a budu se koncentrovat na tu práci tady. Což se daří a chci, aby to tak vydrželo dál.

Takže vám to nechybí?
Ne, vůbec. Naopak, toho jsem si užil dost. Vždycky říkám, ať si to vyřídí kluci. Jenom jim trošku, ze svých zkušeností, radím, co říct. A brát to všechno s rezervou, i ty naše výsledky. Prostě makat dál, neplácat nějaké blbosti, které by se mohly vrátit. Jako se to stalo několikrát i mě.

Druhou ligu jste už hrál, docela dávno, když jste začínal. Dá se to srovnat nebo to tehdy byla jiná soutěž než nyní?
To už si vůbec nepamatuju, abych pravdu řekl. Hlavně jsem tehdy byl mladý, to jsem začínal. Měl jsem osmnáct devatenáct let, byl jsem v úplně jiné pozici, než jsem dnes. Takže to srovnat nejde.

A druhou nejvyšší soutěž, tu jste hrál chvilku i v Turecku. To je asi nesrovnatelné s tou českou.
Také to je jiné. My si nemůžeme stěžovat na diváky doma a ani venku, na nás vždycky chodí. Ale v turecké druhé chodí deset patnáct tisíc lidí, což tady u nás není. Ale to nejde srovnávat. V Turecku je fotbal sport číslo jedna, je jasné, že tam lidí chodí. Co se týče našich návštěv doma, tak jsou super, naši fanoušci za námi jezdí i ven, ty venkovní návštěvy jsou na Olomouc výborné.

V klubu jste odstartoval zápasem se Znojem, ten se prohrál nula dva. A pak se Sigma rozjela. Proč myslíte, že byl začátek sezony tak nepovedený?
Atmosféra v kabině nebyla úplně ideální, kluci byli ještě trošku zaražení z toho sestupu. Také tam bylo trošku zvyknutí na druhou ligu, je to trošku jiné než první liga. No a hlavně se chytnout za hlavu. Něco si vyříkat, něco změnit. A postupem času si to sedlo. Udělaly se nějaké změny a od té doby to jde. Ale nechci to zakřiknout, ještě máme dva zápasy do konce podzimu a před sebou celé jaro.

Jak si užíváte to období, kdy se daří? Je na vás vidět velká radost po každé vstřelené brance, po každém vítězství, při každé pozápasové děkovačce.
Jasně, že si to užívám. Třeba ta série, jak jsme vyhráli osmkrát za sebou, to jsem snad ve svých letech ještě nikdy nezažil. Takže mám z každého vítězství radost. A už jsem říkal, že pro mě je tady to angažmá i o tom, že jsem víceméně nikdy nic nevyhrál a i postup do první ligy, vyhrát druhou národní, je úspěch, a ještě s klubem, jako je Olomouc. Takže se pro to teď snažím dělat maximum, abych tohle dokázal a také se někam zapsal.

Jste kapitán SK Sigma. Co to pro vás znamená? Je to pro vás čest, zodpovědnost?
V každém případě je to stoprocentně čest být kapitán v takovém klubu. Vyplynulo to ze situace, že jsem teď nejstarší. Ale tu zodpovědnost si klidně na sebe vezmu. Prostě to tak vyšlo, že jsem teď kapitán. Ale jsme tady jeden tým a kapitán může být kdokoliv. Spíš se snažím jít příkladem, mám tady kluky, kteří mi v tom pomáhají. Jak už jsem ale řekl, jsme tady jeden tým a je jedno, kdo je kapitán.

Proti Sigmě se každý vyhecuje víc než obvykle, ve všech venkovních zápasech byla pro soupeře šlágr podzimu. Vnímáte, že to tak skutečně je?
Je to vidět. Týmy jsou na nás jinak nabuzené, kór když hrají doma. Přijde tam hodně lidí, jak to bude asi teď i v sobotu ve Frýdku. My jsme se z toho víceméně naučili těžit. Protože ty týmy jsou vyhecované, vlétnout na nás. Dám příklad utkání ve Zlíně, kdy to byl první poločas opravdu boj. Oni létali vyhecovaní od trenéra Pulpita, no a druhý poločas odešli fyzicky. V tomto jsme se to trošku naučili využít. Ale každý zápas je jiný. Ve Frýdku to může být zase jinak. Každopádně soupeři proti nám mají větší motivaci.

Končí vám reprezentační přestávka, čekají vás ještě dvě utkání. Přišla ta pauza vhod nebo ne? Často se říká, že když se daří, tak je lepší hrát pořád bez zastávky.
Uvidíme v těch zbývajících dvou zápasech. Já bych raději hrál, žádné velké pauzy moc rád nemám. Takže že bychom vypadli z nějakého zápasového tempa … No, je to jeden volný víkend. Ale uvidíme v sobotu. Třeba si myslím, že po té předešlé pauze, jak jsme doma hráli proti Kolínu, jsme se trošku hledali, hlavně první poločas, než jsme se dostali do tempa. Doufám, že jsme se z toho poučili a teď to bude lepší.

Do zimní pauzy váš čekají zápasy ve Frýdku a doma s Varnsdorfem. První je v tabulce níž, druhý nahoře. Ale na to se jistě nesmíte dívat a hrát proti všem pořád stejně.
Je to úplně jedno. Napřed hrajeme ve Frýdku, kde bude těžký terén, což pro naši kombinační hru není dobré. Co nejhorší terén bude soupeři vyhovovat, protože nás může ubojovat. Ale už jsme ukázali v Karviné, že i bojovat umíme a zvrátit nepříznivý výsledek na nepříjemném terénu proti nepříjemnému soupeři. Takže my se s tím musíme vyrovnat. Potom máme Varnsdorf na domácím stadionu, to bude zase jiný mančaft, je to fotbalový mančaft, budou chtít hrát. Uvidíme. Musíme ty dva zápasy zvládnout, abychom potom měli zimu takovou lepší.

Už jste zmínil fanoušky. Jezdí za Sigmou ve větších počtech než v minulé sezoně, chystají se i do Frýdku, tým podporují.
Je to super. V zápase se člověk soustředí na hru, ale občas si něčeho všimnu, takže je i při utkání vnímám. Je to perfektní, vážíme si toho! A chceme samozřejmě udělat co nejvíc proto, aby fanoušků chodilo ještě víc a aby jich jezdilo ven ještě víc.
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná