Tipsport.cz

Aktuality

Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka uhájila titul

Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka uhájila titul

23.07.2014 / Ostatní

V jediném turnusu letos překonal oblíbený fotbalový kemp bratrů Hubníků hranici sta účastníků.  Sto jedenáct malých fotbalistů a fotbalistek opět po roce zavítalo do areálu olomouckého Androva stadionu, aby se zde zdokonalili v nejoblíbenějším sportu světa a užili si příjemné chvíle v hanácké metropoli.

Kvůli rekonstrukci travnatých ploch a hlavní tribuny Androva stadionu proběhl letošní ročník fotbalové školy jen v jednom týdnu. I přesto se jednalo podruhé v řadě o největší akci tohoto druhu v České republice. Děti v Olomouci přivítal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. I nejvyšší zástupce Olomouckého kraje ocenil nabitý program, který organizátoři pro mladé talenty již tradičně připravili. „Jsem skutečně překvapený, že toho mají až tolik a že fotbalová škola je na velmi vysoké úrovni. I proto je těch dětí možná tolik, protože mají špičkové zázemí a zkrátka to nejlepší, co si v tom týdnu mohou přát,“ řekl po slavnostním zahájení Jiří Rozbořil.

Fotbalová složka kempu zahrnovala tréninky na plochách Androva sportovního areálu pod vedením profesionálních trenérů SK Sigma Olomouc. Hned druhý den přišel na řadu také trénink s jedním z patronů fotbalové školy, hráčem Viktorie Plzeň Romanem Hubníkem.  Ten před tréninkem absolvoval noční cestu ze soustředění z Rakouska přes Plzeň až do Olomouce. Poté se už mohl věnovat svým svěřencům. „Jsem rád, že to tady všechno tak klape a hlavně děti, že jsou spokojeny. Spolupráce se Sigmou a s NH hotelem tomu strašně moc přispívá,“ chválil podmínky na fotbalové škole zkušený stoper.

Také mimofotbalový program se držel osvědčeného modelu. Kluci a děvčata tak mohli regenerovat při masážích od reprezentačního maséra Jiřího Víta, či ve vířivce A-týmu Sigmy Olomouc.  Během fotbalové školy se účastníci pobavili také v aquaparku, kině či na bowlingu nebo adventure golfu. Nechyběla ani výuka angličtiny v Lingua centru a dopoledne s Technickými službami města Olomouce. Malí fotbalisté se mohli projekt ve čtyřkolce, vyzkoušet si sedadlo řidiče i stupátka nástavby popelářského auta. Zvládli také roztřídit odpad do jednotlivých barevných popelnic a vyčistit chodník u Androva stadionu pomocí ručního pojízdného vysavače. Přítomný ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík u probíhající zkoušky třídění odpadů uvedl: „Potěšil mne nefalšovaný zájem dětí o představovanou komunální techniku, kterou si mohli doslova osahat a zahrát si tak na pracovníka technických služeb. Zábavnou formou předáváme účastníkům obdobných programů řadu důležitých informací a návyků.“

Nečekaným návštěvníkem Fotbalové školy Romana a Michala Hubníka byla tenistka Andrea Hlaváčková, která přišla za dětmi po vyhraném prvním kole na olomouckém ITS Cupu. Stříbrná olympijská medailistka povyprávěla o životě profesionálního sportovce a sklidila u chlapců i dívek veliký úspěch.

Na kempu ale besedovali i fotbalové osobnosti, Roman Hubník či trenér A-týmu SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. Ten se do fotbalové školy vrátil po čtyřech letech, v prvním ročníku tehdy jako kouč bez angažmá trénoval první frekventanty fotbalové školy a někteří z nich byli také na tomto pokračování projektu. „Klukům jsem pomáhal už před několika lety, je to dobrá myšlenka. Školy se rozjíždějí ve více městech. Jde si i někoho všimnout a vybrat třeba do Sigmy. Je to určitě motivace, i když se teď bohužel spadlo do druhé ligy. Ale i za týden se dá poznat, jestli v hráči něco je,“ prozradil Leoš Kalvoda.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná