Aktuality

Jakub Plšek odpovídal na dotazy fanoušků

Jakub Plšek odpovídal na dotazy fanoušků

23.10.2014 / A tým

Fanoušci SK Sigma Olomouc si mohli na klubovém profilu na facebooku sami vybrat hráče našeho prvního týmu, se který chtějí rozhovor. A také se mohli sami vybraného hráče zeptat. Volba padla na záložníka Jakuba Plška, se sedmi góly zatím nejlepšího střelce SK Sigma.

Zajímalo by mě, jak to vidíš do budoucna s kariérou? Pokud se ti naskytne příležitost hrát v zahraničí nebo Synot ligu, kam bys případně neodmítl přestoupit a pak bys nepřestoupil. (Robin Škop)
Do Synot ligy nikam. Do Synot ligy patříme s Olomoucí, takže jedině Sigma Olomouc. Věřím v to, že postoupíme. A zahraničí, to bychom museli něco předvádět v lize. Ale na to nemyslím, teď myslím jednoznačně na postup do první ligy.

Kdyby tě chtěl někdo z fanoušků pozvat na večeři nebo na skleničku, na pokec, přijal bys pozvání? (Michal Kotlár)
Zatím mi takhle už jednou jeden z fanoušků napsal, je to asi čtvrt roku. A šel jsem s ním pokecat po zápase, sedli jsme na půl hodinku. Takže v pohodě, to by nebyl problém.

Vidíte svou budoucnost v Sigmě nebo v nějakém jiném klubu. (Lukáš Tamten Pazdera)
Jednoznačně v Sigmě. Nikde jinde se zatím nevidím.

Který z hráčů byl tím hnacím motorem, který o poločase v kabině zařval, nebo dělal takové ty srandičky, když se Sigmě nedařilo, prostě tým namotivovat. (Pitrs Gregovský)
V minulé sezoně nevím, to jsem byl přeřazen do béčka. Tuto sezonu zatím chybí Bob Zlámal, to je hecíř. Přišel Rajny, to je vůdčí osobnost, ten to hecuje, to samé Šindy. Je tady více hecířů, ne, že by to táhl jeden.

Jaký je tvůj oblíbený klub? (Madrista Sigmák Večeř)
Můj oblíbený tým je Real Madrid.

Kdo je tvůj nejlepší spoluhráč? (Madrista Sigmák Večeř)
Je to Reichy. Je to divné, ale gólman (směje se).

Jaký je spoluhráč Václav Vašíček? (Madrista Sigmák Večeř)
Je to především módní ikona v šatně. Pořád nosí nějaké nové outfity (směje se) Je to pohodář, je v pohodě, také si spolu rozumíme.

Chtěl bys odejít do ciziny nebo zůstat v Sigmě? (Madrista Sigmák Večeř)
Jak už jsem říkal, teď na žádnou cizinu nemyslím. Myslím jednoznačně na postup do první ligy. A pak se uvidí. Takhle nikdo nemůže říkat, jestli chce nebo nechce. Hlavní je pro nás teď postoupit.

Jakou máš přezdívku? Pokud žádnou, tak bych jedno měl – Penaltový Plšek. (Madrista Sigmák Večeř)
(směje se) To se mi líbí, ale jsem zvědavý, jak by mi říkal, kdybych jednu nedal. Ne, říkají mi Plša, jinak nic dalšího.

Kdy padlo rozhodnutí, že budeš chodit na penalty? Zeptal se trenér, jestli chceš nebo prostě jen řekl, že půjde kopat Plšek? (Magdalena Kratochvílová-Zemková)
Ze začátku sezony jsem byl určený číslo dva. První kolo jsem po poločase střídal, pak se dva zápasy nedostal na hřiště. To byl určený jako první David Houska. Tak to bylo i proti Ústí. Byl určený Hausi. Faul byl na něj, říkal, že faulovaný by neměl jít na penaltu, tak jsem šel já a už mi to zůstalo. Ale v béčku jsem normálně penalty kopal, takže jsem se do toho i docela hrnul.

Kdo je tvůj vzor? (Michal Sklenar)
Nějaký vyhraněný fotbalový vzor nemám.

Děláš něco navíc, aby ses prosadil? Jinak přeji ti, ať se daří, ať se povede postup i EURO jedenadvacítek. (Michal Sklenar)
Ano. Momentálně docela dělám posilovnu, zpevnění těla. A od minulého roku kladu důraz na správnou stravu. Hodně mi k tomu pomohla přítelkyně, chodíme na zdravá jídla, cizrnu, kuskusy. Začal jsem brát od Naturgreenu chlorelly, vápník a takové věci. A děkuju za přání.

Jak tě přijali hráči mezi sebe, když jsi začal v áčku? Pomáhali ti v začátcích? (Božena Dočkalová)
Pomáhali mi všichni. Nikdo mi na tréninku nezajížděl nebo tak (směje se). Pomáhali mi hodně, celá kabina. Ne, že by mě jeden vodil za ruku a všechno mi ukazoval. Ale s většinou kluků jsem se znal, protože chodili hrát za béčko, takže to bylo v pohodě.

Přemýšlíš, kam kopneš penaltu? A jsou to nervy před penaltou? (David Postulka)
Je to vždycky náhoda. A nervy? S Ústím docela byly. Po té to ze mě spadlo a na ostatní už jsem si věřil.

Chtěl jsi kopat penalty vždycky? (Libor Frycli Gryčák)
Ano, vždycky. Ale paradoxně když jsem hrál ještě za Vsetín, to bylo tuším ve dvanácti, a přijela k nám Sigma, tak proti Sigmě jsem nedal.

Jaký je tvůj oblíbený anglický klub? (Martin Žváček)
V Anglii nemám oblíbený tým. Tam si mi líbí všechny, tam může vyhrát kdokoliv s kýmkoliv. Třeba jak teď Liverpool otáčel v devadesáté minutě …

Kdo je tvůj idol? (Radim Pospíšil)
Francesco Totti. Jednoznačně. Pak se mi líbí, jak třeba hrají Ronaldo nebo Messi. Ale že bych se zaměřil na jednoho a sledoval ho, to ne. Spíš se mi líbí, co ti borci předvádí v Lize mistrů. V mládí to byl Francesco Totti, ale teď asi nikdo.

Máš trému, když hraješ za repre? (Matěj Marek)
Dřív ano, teď už ne. Ze začátku jsem měl trému, protože můj první sraz byl EURO. To na mě museli být kluci i naštvaní, že si vykopali kvalifikaci, já jsem přijel na EURO a hned hrál všechny zápasy. První zápas s Anglií tréma byla, pak se mu podařilo dát gól a v ostatních už to bylo dobré.

Kam bys chtěl jednou přestoupit? (Daniel Strbik)
Nemám nic takového vysněného. Vlastně ano, Real Madrid, ale to je jiná galaxie.

Jak často trénuješ penalty? (Ondra Nohel)
Netrénuju. Před zápasem si akorát jednu kopnu na Reichyho, ale jinak je netrénuju. A Reichy je kámoš, ten mi to pustí.

Který klub je podle tebe v současnosti nejlepší? (Ondra Nohel)
Bayern Mnichov a Real Madrid.
A tým - další aktuality:

Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná