Aktuality

UEFA chválí Olomouc. Šampionát bude skvělý!

UEFA chválí Olomouc. Šampionát bude skvělý!

26.03.2014 / Ostatní

Dnešní hvězdy, zítřejší superhvězdy. Právě takové mottem vystihuje akci, kterou bude hostit příští rok v červnu také Olomouc. Mladí reprezentanti se utkají na Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let také na Andrově stadionu v Olomouci.

Komise UEFA (Unie evropských fotbalových asociací) přijela do Olomouce jednak zkontrolovat stav stadionu, na němž se budou hrát jednotlivá utkání šampionátu, ale především setkat se s představiteli města a kraje.

„Mohu říct, že mám po našem setkání velmi pozitivní dojmy. Cítím, že v Olomouci panuje skutečně dobrý vztah k fotbalu, a to jak na úrovni radnice, tak na úrovni kraje, a právě to je pro nás opravdu klíčové,“ uvedl po jednání zástupce UEFA Peter Nordenström. Pokud jde o Andrův stadion, konstatovali zástupci UEFA i české fotbalové asociace, že stadion je velmi kvalitní a po dobudování západní tribuny a zázemí bude splňovat všechny potřebná kritéria pro významná mezistátní utkání. Primátor města Olomouce Martin Major deklaroval připravenost podílet se na nákladech dobudování hlavního stadionu i tréninkového areálu v Řepčíně. „O této podpoře už rozhodla městská rada, návrh musí projít ještě zastupitelstvem. Každopádně máme zájem na tom, aby naše sportoviště prošlo modernizací a abychom mohli nejen v případě tohoto šampionátu, ale i v dalších letech hostit špičková mezistátní utkání,“ doplnil primátor Martin Major.

„Nyní končí jedna z přípravných fází šampionátu a začíná další, v níž musíme dotáhnout k realizaci všechna potřebná opatření,“ uvedl předseda organizačního výboru Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. V nejbližších měsících už tedy půjde o faktické kroky, které připraví v Olomouci půdu pro konání druhého nejvýznamnějšího svátku reprezentačního fotbalu, jaký se na starém kontinentu odehrává. Představitelé UEFA ujistili přítomné, že na šampionátu budou hrát skutečně ti nejlepší fotbalisté, z nichž velmi pravděpodobně brzy vyrostou hvězdy první třídy. „Byli bychom moc rádi, kdyby se šampionát neodehrával jen na stadionu, ale kdyby jím žilo i toto krásné historické město a celé okolí,“ dodal na závěr setkání Peter Nordenström.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná