Tipsport.cz

Aktuality

Kalvoda: Nějak s tím musíme zatřepat

Kalvoda: Nějak s tím musíme zatřepat

26.08.2014 / A tým

Po úvodních čtyřech kolech FN ligy na tom nejsou fotbalisté SK Sigma Olomouc příliš dobře. Z dvanácti možných bodů získali jen tři, naposledy v sobotu Hanáci doma prohráli se Znojmem 0:2. „Opticky jsme měli herně navrch, to ano. Ale rozhoduje se v šestnáctce naší a soupeře. Znojmo bylo efektivnější, i když po našich chybách. V poli je to krásné, ale ve vápnech to nezvládáme,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Jak hodnotíte utkání proti Znojmu?
Můžu Znojmu akorát poblahopřát k vítězství. A musím říct, že takhle se hraje o body. Znojmo hrálo na hranici sebeobětování, nenechalo nás nic dohrát. My, bohužel, táhne se to delší dobu, jenom chceme hrát fotbal. Je to bez důrazu, agresivity, takhle to hrát nejde. Máme takové hráče, jaké máme, musíme s nimi pracovat, nic jiného nám nezbývá. Zaráží mě, že děláme hrozně jednoduché chyby, jako před první brankou. Stále se to opakuje, stále o tom mluvíme, stále na tom pracujeme. Ale hráči si to prostě neuvědomují, takže tady musí přijít něco úplně jiného. Špatní fotbalisté nejsou, ale vadí mi jejich herní projev. Pracujeme na tom měsíc a půl, ale jak se zdá, tak jsou potřeba změny.

Co chybělo k lepšímu výsledku?
Znojmo hrálo na hranici sebeobětování a to nám chybělo. To z našich hráčů, i když to po nich pořád chci, nemůžeme dostat. My si prostě pořád chceme jen zahrát fotbal a to je špatně.

Ve druhém poločase jste si vytvořili větší tlak, ale moc vyložených šancí z něj nepřicházelo.
Opticky jsme měli herně navrch, to ano. Ale rozhoduje se v šestnáctce naší a soupeře. Znojmo bylo efektivnější, i když po našich chybách. V poli je to krásné, ale ve vápnech to nezvládáme. To říkává trenér Brückner, že mezi vápny ho to nezajímá, to ho nikdy nezajímalo. Vždycky nám říkal: raději to překopněte a hrajte tam. A je to pravda.

První poločas, ten jistě nebyl podle vašich představ, měli jste jen jednu šanci.
Chyběla tam bojovnost v dohrávání akcí. Na tréninku se tomu věnujeme neustále, neděláme prakticky nic jiného než dohrávání akcí. Ale bohužel v zápase se to nepromítne.

V čem to může být?
Věděl jsem, že to nebude jednoduché. A myslím si, že si hráči spíš mysleli opak, že to proletí. Bohužel … Upozorňoval jsem na to už v přípravě, apeloval jsem na ně, protože vím, že druhá liga není lehká, prošel jsem si to. Horší je postoupit než se udržet. Mluví se mi o tom těžko, představoval jsem si to také jinak. Pokud tam hráči neodevzdají všechno a nebudou bojovat na sto procent, tak není šance.

Jak to chcete změnit?
Musíme s hráči stále pracovat, nic jiného nám nezbývá. Pokud to bude možné a půjde to, tak možná ještě posílit, nebo nějaké hráče vyměnit. Nějak s tím musíme zatřepat.

Po čtyřech zápasech máte jen tři body. Začíná být situace možná už i kritická?
Samozřejmě. Náš cíl byl a pořád je návrat do první ligy. Ale takto není šance se tam vrátit. Náš cíl je to ovšem pořád.

Budete tým nějak trestat?
Už byli potrestaní za Sokolov. Pořád jen trestat, to je dostaneme ještě hlouběji, než jsou.

Proti Znojmu jste poslal do brány Michala Reichla. Asi si to pokazil tím zaváháním v nastaveném čase.
Udělal tam minelu, ale jinak si myslím, že ze dvě branky chytil. Takže to odchytal v pořádku. Ale taková minela mu neprospěje.

Proč jste se rozhodl vyměnit brankáře?
Nemůžu říct, že by Martin Blaha mohl za nějaké góly. Ale ve třech utkáních dostal pět gólů, takže jsme nějakou změnu museli udělat. Ale není to ani v gólmanech, je to v mužstvu.

Fans jste nepotěšili, přesto kotel byl stále aktivní. Navíc po utkání přišli fanoušci před tribunu a počkali si na vás i na hráče.
Fans můžu jen poděkovat, že přišli, že nás do konce zápasu povzbuzovali. Hráči jim to musí vrátit výkony.
A tým - další aktuality:

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná