Tipsport.cz

Aktuality

Denis Cana: Víme, že ještě není konec

Denis Cana: Víme, že ještě není konec

30.10.2014 / A tým

Po letním příchodu do SK Sigma Olomouc se stal záložník Denis Cana jasným členem základní sestavy. Za dvanáct kol nastoupil v deseti zápasech, samozřejmě nechyběl ani v sobotu ve Zlíně a v úterý v Táborsku, tedy v utkáních, která Hanáci vyhráli a která je posunula na první místo tabulky. „Víme, že ještě není konec, je před námi dlouhá cesta. Teprve jsme na začátku. Ale jsme rádi, že jsme se tam posunuli,“ řekl Denis Cana.

Po úterním vítězství v dohrávce jste se posunuli na první místo v tabulce. Jak si to v kabině užíváte?
Samozřejmě si myslím, že Sigma je na tom místě, na které patří. Ale víme, že ještě není konec, je před námi dlouhá cesta. Teprve jsme na začátku. Ale jsme rádi, že jsme se tam posunuli.

Bude těžší udržet se na prvním místě než se tam dostat?
Myslím, že to bude těžké. Ale všechno to záleží na nás. Pokud budeme mít takovou formu a udržíme tu kvalitu, tak si nemyslím, že to bude problém. Určitě na to máme.

V předchozích zápasech jste měli lepší první poločasy, v Táborsku ten druhý. Čím to je? Jak to, že nehrajete dobře oba poločasy? To by pak asi bylo bez problémů.
No, to je zajímavá otázka. Vždycky jsme měli ty první poločasy trošku hroší, než druhé. A v Táborsku to bylo opačně. Ale nejdůležitější je, že jsme ten zápas zvládli. A mohlo to být ještě klidnější na dohrání, kdyby rozhodčí uznal druhou branku, pak by byl druhý poločas klidnější.

Sigma bodovala v osmi zápasech v řadě, sedmkrát za sebou vyhrála. Co je jinak ve srovnání se začátkem sezony? Proč se tolik nedařilo hned?
Já jsem to říkal hned na začátku, když jsem přišel, že druhá liga je trošku jiná než první. A že kluci určitě budou potřebovat čas na to, aby si zvykli. A ta doba přišla. Kluci už si na to tempo a styl druhé ligy zvykli.

Jaký je podle vás styl druhé ligy? Více se brání a bojuje?
Je to spíše takové bojovné, důrazný fotbal. Kluci jsou určitě zvyklí na nějakou fotbalovou kvalitu z první ligy, taková ve druhé lize není, ale důraz je určitě větší, je to o běhání. A navíc ještě každý má proti Sigmě obrovskou motivaci, obrovské nasazení, pro každého je to takový svátek hrát proti Sigmě.

A o to je to potom pro Sigmu těžší.
Ano, tak to je. Každý se chce proti Sigmě ukázat. Ale myslím, že pokud budeme pokračovat na té cestě, kterou nyní jdeme, pokud budeme makat, tak určitě kvalitu na to máme a problém nebude. Musíme jenom být na zemi, nelítat hlavou v oblacích. Věřím, že teď už to z naší strany bude trošku uvolněnější, dostali jsme se tam, kam patříme, myslím, že si to pohlídáme.

V Táborsku jste ale poté, co domácí snížili, nebyli moc uvolnění. Tam to vypadalo, že jste se začali obávat a výhru.
Nebylo. Byli jsme spíš trošku nervózní. Ale ten zápas mohl být už v desáté minutě klidně dva nula nebo tři nula. Ten druhý gól nám neuznali zbytečně, ale to je prostě fotbal.

Vy druhou ligu dobře znáte. Překvapuje vás, jak je nyní na podzim vyrovnaná?
Ne, vůbec mě to nepřekvapuje. Podobně vyrovnaná byla ve všech předchozích třech sezónách, co jsem ji hrál. Rozdíly byly minimální, v minulé sezoně se o postupu rozhodovalo až v posledním kole. Ale pokud by to takhle vyrovnané i s tím pořadím zůstalo klidně až do konce, tak bych byl rád, vůbec bych se nezlobil.

V SK Sigma jste od léta. Co říkáte na fanoušky? Vy jste je neznal. Doma povzbuzují vytrvale, ven jezdí pravidelně ve velmi slušných počtech.
To je fantastické. Tohle jsem nezažil, fakt jsem s tím spokojený. A myslím si, že nám to dost pomáhá. A jsem rád, že to fanouškům konečně vracíme i na hřišti, že jsme tam, kde všichni chceme být. Myslím, že teď mají důvod být spokojení.

V sobotu hrajete doma proti Pardubicím. Věříte, že na Andrův stadion přijde více diváků, než bylo na předchozích zápasech?
Myslím, že by měli přijít. Počasí možná nebude ideální na fandění, ale máme tu vítěznou sérii, jsme první, podporu určitě potřebujeme v každém domácím zápase. Prostředí je tady fantastické, nevidím důvod, proč bychom neměli mít větší podporu. Vždycky ji máme fantastickou, ale fanoušků může být víc.
A tým - další aktuality:

Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
| 16.04.2021
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
| 14.04.2021
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná