Tipsport.cz

Aktuality

Fanoušci jsou skvělí, říká Martin Hála

Fanoušci jsou skvělí, říká Martin Hála

30.10.2014 / A tým

V minulé sezoně byl obránce Martin Hála (1992) na hostování. Nejprve na podzim v Nitře, potom na jaře v Českých Budějovicích. V létě se vrátil zpět do SK Sigma Olomouc a propracoval se do základní sestavy Hanáků. A stejně jako na jaře v Budějovicích bojuje i nyní doma v Olomouci o postup do nejvyšší soutěže. „Je to spíš o nás, než o soupeři. Musíme hrát tak, abychom soupeře do ničeho nepustili,“ řekl Martin Hála.

Máte za sebou dva vítězné zápasy venku během čtyři dnů. Který z nich byl těžší?
Těžko říct. Oba zápasy byly těžké. Tím, že na nás byli soupeři dobře připravení, asi těžší byl ten v Táborsku, protože jsme si to sami trošku zkomplikovali. Ale oba byly z těch těžších zápasů, bylo to tak na stejno. Teď to musíme doma potvrdit.

Zlín byl možná tvrdší, bojovnější.
Ano, byli trošku bojovnější, Táborsko se snažilo víc o kombinační hru, to jsme od něj čekali. Každý tým hraje nějakým jiným stylem, my se na to musíme připravit. Myslím, že se nám to povedlo, máme z těch dvou zápasů šest bodů, což je paráda.

Úterní dohrávka v Táborsku, to byl přímý souboj o první místo. Připouštěli jste si to, vnímali jste to? Nebo to byl, jak se říká, zápas jako každý jiný.
Nevím, co ostatní, ale já jsem to bral jako každý jiný zápas. My jsme měli za sebou sérii šesti výher, Táborsko před tím zápasem ještě neprohrálo. Jak se říká každá série jednou skonči, věřil jsem, že série, která skončí, bude jejich a ne naše. Takže jsem to nebral jako nějaký prestižní zápas, protože přece jen pořád je to Táborsko, není to Real Madrid. Je to normální zápas, jsou to stejní kluci jako my. Takže jsme do zápasu šli s tím, že je porazíme a odvezeme si tři body.

Jak se vám na podzim hraje? Jste v základní sestavě, takže spokojený?
Tak konečně jsem spokojený. Hraju, jsem tady doma, v Olomouci jsem vyrůstal, jsem odchovanec, takže jsem rád. Jenom aby to vydrželo.

Neštvalo vás trochu, že trvalo docela dlouho, než jste se takto prosadil? Za trenéra Petra Uličného, když hrála Sigma o záchranu, jste byl v základní sestavě, ale pak putoval po hostováních.
Samozřejmě mě to mrzelo, že jsem nemohl být tady, kde jsem vyrůstal. A ještě jak to dopadlo. Ale bylo to tak, jak to bylo, vzal jsem to takové. Zase musím říct, že ta hostování mi dala hodně zkušeností, po fotbalové stránce i po životní. Takže toho nelituju, bral jsem to tak, jak to je, nebyl jsem ukřivděný.

Na jaře jste hostoval v Budějovicích, tam jste hrál o postup, Sigma má nyní stejné úkoly. Je to podobné nebo je tam nějaký rozdíl.
Když se za tím ohlédnu, tak je to podle mě úplně stejné. Když jsem tam přišel, tak kluci říkali, že se také první kola trápili, než si zvykli a pak už se pomalu rozjížděli. Myslím si, že to je i náš případ. Už jsme si na to zvykli, už víme, co od toho máme čekat. Myslím si, že je to vidět, teď to musíme jen potvrzovat dál a dál. Myslím si, že podobnost tam je, ambice jsou stejné a věřím, že to snad dopadne stejně.

Bylo tam podobné i to, že na Sigmu se nyní každý připraví, když někam přijede, tak je tam šlágr, utkání podzimu?
Je to tak. Bylo to i v Budějovicích, to stejné je tady. Každý přijede na hezký stadion, je tam atmosféra. Každý má chuť si tady zahrát, každý se proti nám chce vytáhnout. Je to jen na nás, abychom k tomu přistoupili tak, jak máme.

Je horší hrát proti papírově slabším soupeřům nebo proti těm silnějším?
To si nevyberete. Když k tomu přistoupíme tak, jak máme a hrajeme zodpovědně, tak je to více méně jedno. Je to spíš o nás, než o soupeři. Musíme hrát tak, abychom soupeře do ničeho nepustili, a je jedno, jestli přijede Kolín nebo Táborsko.

Fanoušci jezdí za Sigmou na výjezdy, doma fandí od první do poslední minuty. Věříte, že bude Andrův stadion plnější, když jste se posunuli na první místo?
Fanoušci jsou skvělí, snaží se. Doufám, že teď v sobotu přijde víc lidí. Chtěl bych je pozvat, aby nás přišli podpořit, abychom prodloužili tu naši sérii a udělali si pěkné odpoledne.
A tým - další aktuality:

Mladí hráči mají perspektivu, uvedl LátalMladí hráči mají perspektivu, uvedl Látal
| 15.05.2021
Gól mi zvedne sebevědomí, řekl ZifčákGól mi zvedne sebevědomí, řekl Zifčák
| 15.05.2021
Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1Sigma veze ze Slezska tři body. Opavu porazila 2:1
| 15.05.2021
32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná