Tipsport.cz

Aktuality

13. kolo: Sigma má doma Pardubice

13. kolo: Sigma má doma Pardubice

31.10.2014 / A tým

Po dvou výhrách ve venkovních zápasech se fotbalisté SK Sigma Olomouc opět představí doma na Andrově stadionu svým fanoušků. Hanáci hrají první listopadovou sobotu proti Pardubicím (14.00). A samozřejmě by rádi prodloužili sedmizápasovou vítěznou sérii.

Sigma se po úterním vítězství v Sezimově Ústí posunula na první místo tabulky. Ale trenér Leoš Kalvoda tuto skutečnost rozhodně nijak nepřeceňuje. „Samozřejmě se pro nás nic nemění. Abychom někde létali ve vzduchu, tak to vůbec ne. Čekají nás Pardubice a při jakémkoliv zaváhání můžeme být zase uprostřed,“ řekl Kalvoda. „Ještě nic nehodnotím, ale samozřejmě je vždycky těžké se na první místo dostat a udržet se tam. Obojí je těžké. Ale na to se vůbec nedívám, i když vím, že veřejnost to sleduje. Když neporazíme Pardubice, tak by ty výhry ve Zlíně a v Táborsku přišly vniveč,“ podotkl.

Hanáci mají doma za soupeře již zmíněné Pardubice a moc dobře vědí, že je nečeká lehká úloha. „Bude to těžké. A musím říct, že Pardubice ještě lépe a poctivěji brání než naši předchozí domácí soupeři. I když teď dostali tři branky, tak brání velice dobře, všech deset hráčů. Trenér Hašek to na tom má založené, všech deset hráčů jde okamžitě za míč a nedají ani metr místa,“ řekl Kalvoda. „Takže musíme hrát trpělivě, bude to zase o první brance. A možná zase budou diváci naštvaní první poločas,“ podotkl.

Kalvodovi se vyprázdnila marodka, mimo dlouhodobých rekonvalescentů Zdeňka Zlámala, Radima Nepožitka a Jana Schulmeistera už jsou všichni hráči fit. „Chybí jen ti dlouhodobě zranění, David Bystroň ještě bude hrát za béčko. Nepožitek a Zlámal už začali individuálně na hřišti, ale v první řadě musí oba shodit,“ řekl Kalvoda.

Sigma bodovala v osmi zápasech za sebou, sedmkrát v řadě zvítězila, posunula se na první místo. Trenér Kalvoda věří, že na Andrův stadion dorazí více diváků než obvykle. „Byl bych strašně rád, kdyby přišlo více lidí. Chtěl bych je pozvat, protože myslím, že by to mohl být dobrý fotbal. A my potřebujeme pomoc, abychom první místo udrželi,“ řekl Kalvoda.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, během dne jen ojediněle rozpouštění oblačnosti na polojasno. Nejvyšší teploty a teploty na horách 9 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti až 15 °C. Slabý proměnlivý, během dne vítr jižních směrů do 4 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne jen místy mírně nepříznivé.

Na zápas SK Sigma vs. Pardubice Plyšáková bouře
Pro tento zápas přišli fanoušci našeho klubu s nápadem udělat Plyšákovou bouři. Takže přečtěte si jejich výzvu a připravte se.
Výzva fans SK Sigma Olomouc: Společně s Ultras Sigma, SK Sigma Olomouc a Dobré místo pro život vyhlašujeme na zápas s Pardubicemi - Plyšákovou bouři! O co se jedná? Prosíme každého, aby na tento zápas přinesl na tribunu s sebou plyšáka, je jedno kde sedíte, zapojit se může opravdu každý. Při nástupu hráčů na hřiště všichni společně plyšáky zaházíme hřiště (bude záležet na počasí, při dešti se nachystají pytle, do kterých bude možnost plyšáky vložit). Při tomhle zápase bude probíhat i celostadionová sbírka peněz, která bude předána společně s plyšáky! Předem děkujeme všem za spolupráci!

Novinky ve Fanshopu
V nové sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty už samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun. V nabídce jsou zatím velikosti XL, L, M a S, další budou následovat.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80. V prodeji je také plakát SK Sigma, stojí 30 korun.
Poslední novinkou jsou čepice, dva druhy – modrá, ta je oboustranná a černá, stojí 220 korun.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete info o dění v SK Sigma Olomouc, na plakátu je záložník Václav Vašíček. Je opět slosovatelný, můžete získat jeden z osmi poukazů do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun. Další dva rozdá moderátor Lukáš Kobza před utkáním za správnou odpověď vybraným divákům.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska, Cana, Plšek, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Pardubice: Frydrych – Kakrda, Bederka, Vencl, Vondra – Záviška, Kudrna P., Jeřábek, Fousek – Fusek, Fikejz. Trenér Martin Hašek.

Utkání SK Sigma Olomouc – Pardubice se hraje v sobotu 1. listopadu od 14.00 (rozhodčí Julínek – Vaňkát, Kotalík). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná