Tipsport.cz

Aktuality

9. kolo: Sigma hraje v Ostravě

9. kolo: Sigma hraje v Ostravě

01.10.2015 / A tým

Předehrávku 9. kola Synot ligy obstará tradiční derby. Tým SK Sigma Olomouc hraje na stadionu v Ostravě-Vítkovicích proti Baníku, hraje se v pátek 2. října s výkopem ve 20.15.

Hanáci v úterý jasně vyhráli pohárový zápas v Opavě (5:1), no a psychickou pohodu, tu především potřebují dostat i do utkání nejvyšší soutěže. „Samozřejmě, ale co by nám pomohlo nejvíce, tak vyhrát na Baníku. To by pomohlo hodně. Myslím, že když k tomu hráči přistoupí tak, jak mají, s tím patřičným nasazením, hráli dobře v kombinaci, šli do zakončení, tak to bude dobré. I když samozřejmě víme, že Baník je jiný soupeř než Opava, i když má jen jeden bod. Je někde jinde, než Opava,“ řekl trenér SK Sigma Leoš Kalvoda.

Ostrava má zatím v tabulce jen jeden bod, ale v derby se většinou rozdíly v momentální formě mažou, takže Sigma nesmí podcenit vůbec nic. „Ostravu jsem viděl hrát třeba s Jabloncem a to si nezasloužila prohrát. Na závěr přestupního termínu posílili, mají z čeho vybírat. Navíc je to soupeř, který má jeden bod, takže mu velí povinnost zvítězit. Ale to také nám,“ podotkl Kalvoda.

Trenér Kalvoda nevyloučil změny v sestavě. „Někteří hráči se v pohárovém utkání v Opavě jevili dobře. Samozřejmě je to také o tom, jestli budou dobré výkony podávat opakovaně. Ale to už je taková sázka do loterie. Myslím, že někteří, co v úterý hráli, šanci zase dostanou,“ řekl Kalvoda.

Scházet v pátek v podvečer budou dlouhodobě zraněný stoper David Bystroň a útočník Václav Vašíček, který má potíže se zády.

Informace pro naše fanoušky od našeho soupeře
Kapacita Městského stadionu je 15.200 míst k sezení. Fanoušci, kteří přijedou po vlastní ose, budou moci parkovat na placeném parkovišti u Ostrava arény. Cena parkovného činí 50kč/zápas. Nájezd je z ul. Závodní a vzdálenost na stadion do sektoru hostí je cca 300m. Fanoušci, kteří přijedou vlakem, nebudou mít přistaven autobus.

Pro fanoušky hostů je vyhrazeno v sektorech C1 až C4 1.442 míst (viz detail sezení v plánku níže). Vstupenky pro fanoušky hostů se nebudou prodávat adresně a budou k dispozici v den zápasu dvě hodiny před jeho výkopem na pokladně vlajkonoši hosté (viz orientační plán areálu níže). Vzhledem k rekonstrukci ulice Závodní, ze které se k pokladnám hostů přichází, a která je téměř celá uzavřena, je potřeba přijet do Ostravy včas. Cena vstupenky do sektorů C1 až C4 je 1 Kč. Přístupové a odchodové trasy jsou shodné, a jsou vyznačeny opět v plánku níže (červená šipka vyznačuje příchod od ulice Závodní k pokladnám a modrá šipka vyznačuje příchod od pokladen k vlastním sektorům pro hosty). Pro rychlé a komfortní odbavení na bezpečnostních prohlídkách budou pro fanoušky připraveny čtyři bezpečnostní koridory. V sektoru hostů se nachází pevné WC a občerstvení. Pro fanoušky hostů bude připraven vstup z ulice Závodní, který bude otevřen od 18:45 hodin.

Na stadionu je nutno dodržovat Návštěvní řád. Do sektoru nebudou vpuštěny osoby zjevně pod vlivem alkoholu. Budou prováděny namátkové dechové zkoušky za asistence strážníků Městské policie. Na stadion je zakázáno vnášet papírové předměty, které nebudou dostatečně podlepeny alobalem. Je zakázáno používat pyrotechniku a kouření na stadionu mimo vyhrazená stanoviště pro kuřáky. V celém areálu je také zakázán prodej a konzumace alkoholických nápojů. Na stadion je zakázáno vnášet předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost osob a zázemí na stadionu nebo samotný průběh utkání. V případě podezřelého, či nevhodného chování před vstupem na stadion, má pořadatel právo vyzvat diváka, aby se legitimoval pořadatelské nebo bezpečnostní službě. U standardních fanouškovských vlajek žádáme, aby tyto nebyly vyvěšovány na místa, kde budou překrývat reklamní bannery. Upozorňujeme, že v takovém případě pořadatelská služba vlajku překrývající reklamní bannery odstraní.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude v den zápasu jasno nebo skoro jasno, zpočátku ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Nejvyšší teploty 16 až 19 °C, na horách 10 až 14 °C. Ráno slabý, během dne mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne postupně dobré.

Pravděpodobné sestavy
Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Mondek, Lásik, Kukec, Ježdík, De Azevedo - Narh. Trenér Radomír Korytář.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek – Navrátil, Rajnoch, Plšek, Petr – Ordoš, Malec. Trenér Leoš Kalvoda.

Utkání FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc se hraje v pátek 2. října od 20.15 (rozhodčí Orel – Mencl, Blažej, přímý přenos ČT Sport).


planekstadionvitkovice.jpg
banik-sigma-cisla.jpg

A tým - další aktuality:

29. kolo: Souboj o 8. místo. Sigma vyzve Baník29. kolo: Souboj o 8. místo. Sigma vyzve Baník
| 22.04.2021
Tipovačka: Kdo bude střelcem 1000. gólu? Vyhrajte mobilní telefon!Tipovačka: Kdo bude střelcem 1000. gólu? Vyhrajte mobilní telefon!
| 21.04.2021
Začátek nám nevyšel, týmu jsem ale dál věřil, řekl MacíkZačátek nám nevyšel, týmu jsem ale dál věřil, řekl Macík
| 20.04.2021
Hanáci vydřeli bod ve 2. poločase. Sigma remizovala v Budějovicích 2:2Hanáci vydřeli bod ve 2. poločase. Sigma remizovala v Budějovicích 2:2
| 20.04.2021
Program zápasů aneb anglické týdny před námiProgram zápasů aneb anglické týdny před námi
| 19.04.2021
28. kolo: Sigma jede dobýt České Budějovice28. kolo: Sigma jede dobýt České Budějovice
| 19.04.2021
Hrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl ZifčákHrál jsem po delší době, užil jsem si to, řekl Zifčák
| 17.04.2021
Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1
| 17.04.2021
Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
| 16.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná