Aktuality

Jílek: Nechtěli jsme jen bránit

Jílek: Nechtěli jsme jen bránit

02.11.2015 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v sobotu doma na Andrově stadionu proti silné Mladé Boleslavi bojovali i v oslabení a sahali po bodovém zisku. Hráli hodinu v deseti, o bod za remízu nakonec přišli v poslední minutě. Takže trenér Hanáků Václav Jílek byl po domácí premiéře smutný. „Sahali jsme po bodu, bohužel nemáme nic, takže jsme smutní,“ řekl Jílek.

Sobotní porážka byla jistě víc hořká než jiné, protože tým bojoval statečně i v deseti, sahal po bodu, o který jste přišli v poslední minutě.
Podle mého názoru to byl velmi dobrý koncentrovaný výkon, velmi odpovědný, s obrovským nasazením. Sahali jsme po bodu, který jsme si podle mého zasloužili, kvalitou i množstvím šancí. Bohužel nakonec nemáme nic, takže jsme smutní.

Jako utkání hodnotíte?
Myslím, že se nemáme absolutně za co stydět. Předvedli jsme velmi dobrý výkon. Utkání bohužel ovlivnila červená karta. Udělali jsme naivní chybu, Roman Hubník se tam musí chovat malinko jinak, než se choval. My jsme šli do deseti, soupeř do vedení. Nicméně si myslím, že v deseti jsme byli lepším týmem, bojovností, odolností a aktivitou jsme soupeře eliminovali, hosté se do ničeho nedostávali. My jsme svoje šance neproměnili, v poslední minutě jsme inkasovali po víceméně ojedinělé akci soupeře. Bohužel.

Jak moc bolí taková ztráta bodu v poslední minutě?
Obrovsky. Něco jiného je prohrát po výkonu, kdy si to nezasloužíte. Otázka zaslouženosti je ale vždycky otázkou gólové efektivity. Soupeř dal dva góly, my jenom jeden. Byť jsme šance měli, tak jsme je nedokázali proměnit. V sobotu byla vynikající kulisa, nebylo diváků početně tolik, kolik by být mohlo, nicméně fanoušci nás celý zápas podporovali, za což jim patří dík. A druhá pochvala je pro mužstvo, protože to do poslední minuty pracovalo velmi dobře. Soupeře ze špičky jsme dokázali velmi dobře eliminovat.

Co myslíte, není trojí trest moc přísný? Byla penalta, Roman Hubník musel do sprch a ještě ho čeká trest.
Takový je výklad pravidel, bohužel. Je to obrovsky přísné, nejsem první ani poslední, kdo se tady nad tou otázkou bude pozastavovat, ale bohužel. Bylo to všechno v rámci regulí. Roman penaltu sám přiznal, myslím, že se v té situaci měl chovat jinak.

Jak se měl Roman Hubník chovat?
Samozřejmě každý gól je o nějakém řetězci chyb. Ta první byla od Martina Šindeláře. My jsme do utkání šli s tím, že chceme dobře držet balon, být aktivní v nabídce. Ale je potřeba rozlišit míru rizika, to je jednoznačné, tam jsme to nedokázali posoudit, zkušenější hráč by se choval jinak, bohužel jsme tam o balon přišli a pak z toho rezultovala penaltová situace. Stoper ale musí takovou situaci ustát, i za cenu toho, že hráč soupeře vystřelí, nemůže chodit na zem, to je vždycky riziko, vždycky to hrozí faulem a penaltou. Ale chyby prostě ve fotbale přicházejí, udělali jsme bohužel dvě, za obě jsme byli potrestání.

Martin Šindelář nastoupil v základní sestavě. Co pro něj rozhodlo, proč jste na ten post neposlal třeba Jana Rajnocha?
Pro mě, to už jsem Honzovi Rajnochovi říkal, je Rajny z devadesáti procent stoper, než defenzivní záložník. Byť tady na tom postu už v několika utkáních nastoupil a neodehrál je špatně. My jsme tam chtěli pohyblivějšího hráče, aktivnější hráče, možná s trošku větší výškovou eliminací Magery. Což si myslím, že by se nám podařilo v momentě, kdybychom tu jednu situaci zvládli.

Co v poločase zaznělo v kabině? I do druhého jste nechal na hřišti ofenzivní hráče.
Měli jsme dvě možnosti. Buď tam ještě posuneme nějakého defenzivního hráče. Martin Šindelář tam měl ještě dvě ne úplně sebevědomé akce, od příchodu Rajnocha jsme si slibovali, že tam s tím, když přijde zkušený hráč, bude od spodu větší klid v rozehrávce. Malinko risk byl dvojicí středních záložníků Petr – Houska, protože hlavně Kuba Petr nemá úplně v popisu práce defenzivní činnost. Ale klobouk dolů, oba dva hráči to zvládli výborně, dokázali eliminovat silný střed Boleslavi. Samozřejmě jsme občas neměli sílu, abychom dotáhli některé útočné akce. Kterých jsme neměli tolik, ale když jsme je měli, tak jsme nebezpeční byli. A kdybychom dali gól dřív, Venca Vašíček, nebo po tom rohovém kopu, tak by se to utkání vyvíjelo jinak. Ale riskli jsme to v poločase s tím, že chceme jít za gólem. Z mužstva byla vidět síla, ochota, odhodlání porvat se o výsledek. Takže nebyl důvod spekulovat nad tím, že bychom bránili nula jedna, a čekali na náhodnou akci.

Co vám ukázaly ty první dva zápasy, ve kterých jste tým vedl?
Myslím, že jednoznačně ukázaly, že se můžeme měřit i s týmy z horní poloviny tabulky. Je to pak faktor štěstí, často zmiňovaný, proti Boleslavi jsme ho ne úplně měli, faktor chybovosti a faktor sebevědomí. A myslím, že hlavně z pohledu sebevědomí mužstva a ochoty pracovat mužstvo ukázalo během těch dvou zápasů velkou sílu. Pokud takto budeme pokračovat, tak jsem jednoznačně přesvědčený, že ty body přijdou.
A tým - další aktuality:

Hráči Sigmy prodejem punče podpořili Dětské centrum OstrůvekHráči Sigmy prodejem punče podpořili Dětské centrum Ostrůvek
| 06.12.2022
Startuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusyStartuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusy
| 05.12.2022
Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc
| 04.12.2022
Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5
| 03.12.2022
Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici
| 02.12.2022
Sigma nastřílela Kvítkovicím čtyři gólySigma nastřílela Kvítkovicím čtyři góly
| 02.12.2022
Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti KvítkovicímSigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím
| 01.12.2022
Tradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosinceTradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosince
| 28.11.2022
Nejbližší program Sigmy v závěru podzimuNejbližší program Sigmy v závěru podzimu
| 27.11.2022
Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápasSaňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas
| 26.11.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná