Tipsport.cz

Aktuality

Halenár: Raději bych ten gól vyměnil za body

Halenár: Raději bych ten gól vyměnil za body

03.11.2015 / A tým

 

Útočník Juraj Halenár (1983) přišel v létě do SK Sigma Olomouc jako posila ofenzivy. A jak pak by také ne, vždyť je nejúspěšnější střelec v historii slovenské nejvyšší soutěže. Ale na Hané se Juraj zatím trošku trápí, prvního gólu se dočkal až ve 12. kole. Sice stál za to, byla to exkluzivní bomba z přímého kopu, ale moc radosti z něj Halenár neměl, neznamenal totiž body. „Nakonec nám to body nepřineslo, takže je to jen statistika,“ řekl Juraj Halenár.

Poprvé jste se střelecky prosadil v dresu SK Sigma v Synot lize. Mohl to být gól, který by něco znamenal, moc nechybělo, ale nakonec se nepodařilo.
Ano, je to tak. Šel jsem tam s tím, abych dal gól, což se také podařilo. Ale Magera je silný v šestnáctce, zase se to potvrdilo. Tam je ho potřeba bránit osobně. Je to obrovská škoda, protože myslím, že jsme ten zápas oddřeli.

Branku jste dal z přímého kopu. Byl jste určený nebo to vyplynulo ze situace?
Nebyl jsem přímo určený. Ale z této parkety už jsem nějaké góly dal, tak jsme se dohodli s Kubou Petrem a Davidem Houskou, že to vyzkouším. Bylo to sice daleko, na poslední chvíli jsem se rozhodl, že to kopnu na stranu, kde je brankář. Takže jsem ho možná i překvapil, možná to trošku podcenil. Raději bych ten gól vyměnil za body.

Trenér Václav Jílek a útočník Juraj Halenár po utkání


Nepřekvapilo vás, že jste překonal brankáře soupeře z docela velké dálky?
Dal jsem už takových gólů deset dvanáct ve slovenské lize. Takže to z takových pozic zkouším. Možná to trošku podcenil, bylo to daleko, trošku z úhlu. Moje štěstí, jeho smůla. Ale nakonec nám to body nepřineslo, takže je to jen statistika.

Jak těžké bylo hrát v deseti proti tak silnému soupeři?
Viděl jsem hrát Boleslav asi ve třech čtyřech zápasech, rozebírali jsme ji na videu, věděli jsme, že jsou hodně silní dopředu. Ale odklonilo se od nás štěstí, měli jsme velké šance, to musíme proměňovat. To nás potom stojí body, stojí síly. Že hrajeme dobře, to je nám na nic, pokud nedáváme góly. Ale myslím, že to byl dobrý ligový zápas, mělo to dobré tempo, hrálo se nahoru dolů, byly tam šance, takhle by to mělo nějak vypadat. Ale je to pro nás škoda, měli jsme dost smůlu.

Jak moc taková porážka bolí?
Je to pro nás kruté. Ale pořád je to, nejde o život. Myslím, že jsme se vydali dobrou cestou, předvedli jsme dobrý výkon, i předtím na Slavii. Škoda, že jsme dostali zbytečnou červenou kartu po ztrátě ve středu pole, když jsme se bavili o tom, že máme hrát jednoduše, dávat míč od nohy. Věděli jsme, že Baroš a Magera hráče doráží zezadu, to se potvrdilo. Ztratili jsme tak balon, byla z toho penalta, červená, pak už se hraje těžko. Boleslav je velmi dobrý tým, je to škoda.

Věřil jste po tom vyrovnání, že zápas skončí nerozhodně, že získáte alespoň bod?
Ano. Věřili jsme, že už to na to jedna jedna ukopeme, ten bod by pro nás byl cenný.

Gól Juraje Halenára zpoza brány

 

Gól Juraje Halenára zpoza brány

Posted by SK Sigma Olomouc on 31. říjen 2015

 

Jak se vy osobně cítíte po trenérské změně? Na Slavii jste zaznamenal dvě asistence, pak dal proti Boleslavi gól.
Prvních pět šest zápasů jsem hrál, pak jsem na dalších pět vypadl ze sestavy, důvod jsem nevěděl. Žádného hráče netěší, když nehraje. Čekal jsem na šanci, přišla na Slavii, kde jsem přihrál na gól a připravil jsem i druhý, teď jsem dal gól. Takže po příchodu nového trenéra je to diametrálně odlišné. A je to vidět na naší hře. Myslím si, že jsme na správné cestě. Máme před sebou ještě nějaké zápasy, ve kterých bychom chtěli posbírat body. Mužstvo určitě nepatří tam, kde nyní je.

V čem konkrétně se tým po příchodu nového trenéra změnil?
Byl to takový ten impulz, přijde nový trenér, každý se chce ukázat. Myslím, že je to všechno o tréninku, závisí to na tom, jaký je tréninkový proces a jak se v tréninku maká. Řekl bych to takhle, ta rovnice je jednoduchá – jaké jsou tréninky, takový je i zápas. Když člověk netrénuje, tak těžko může čekat, že v zápase podá stoprocentní výkon. Zlepšilo se to určitě, myslím, že je to na týmu vidět, chuť je větší.

Trenér Václav Jílek říkal, že s vámi počítá, ale že máte jisté kondiční manko. Jak se cítíte?
Ano. Já jsem v zimě přípravu prakticky neabsolvoval, pak ani letní. Přišel jsem do Sigmy deset dní před ligou, předtím jsem trénoval sám individuálně a to není bůhví co. V úvodu sezony jsem hrál, trošku mě to semlelo, nebylo to z mojí strany úplně ono. Pak jsem z toho vypadl, teď se tam snažím zase dostat. Takový je život, jednou jste nahoře, jednou jste dole. Čekal jsem na šanci, která teď přišla, a snažím se ji využít. Přesvědčil jsem se, že česká liga je těžká, určitě kvalitnější, než slovenská nebo maďarská, ale vím, že na to ještě pořád mám.

 

 
A tým - další aktuality:

Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná