Tipsport.cz

Aktuality

17. kolo: Sigma hraje doma proti Sokolovu

17. kolo: Sigma hraje doma proti Sokolovu

06.03.2015 / A tým

Po úterním vítězství nad Varnsdorfem se fotbalisté SK Sigma Olomouc znovu představí svým fans doma na Andrově stadionu. V sobotu hrají od 14.30 proti Baníku Sokolov.

Na Hané moc dobře vědí, že je znovu nečeká snadný zápas s lehkým soupeřem, na podzim Sigma prohrála v Sokolově 2:3. „Určitě to nebude lehké utkání, bude to podobný zápas jako proti Varnsdorfu. Sokolov se prosazuje podobným herním stylem, chtějí hrát kombinační fotbal. A hrají ještě důrazněji, agresivněji, mají velmi dobré standardní situace, přechod do útoku, rychlé hráče. No a na co jsme shořeli na podzim tam, to jsou dlouhé auty,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. S hráči podzimní prohru nebude příliš rozebírat. „Soupeř trošku obměnil kádr, máme záznam z utkání Sokolova s Vlašimí, takže jim něco z toho ukážu, jaký je současný stav soupeře. Ale jistě je upozorním i na něco z toho prvního zápasu, hlavně ty dlouhé auty, to mě straší ještě teď,“ podotkl Kalvoda. Soupeře má načteného také Sokolov, jeho trenér Daniel Šmejkal sledoval úterní zápas Sigmy přímo na Andrově stadionu.

Sigma do utkání nepůjde ve stejné sestavě jako v úterý, ke změně musí dojít. „Útočník Chorý je nemocný, takže bude chybět. Jinak by měli být všichni v pořádku,“ řekl Kalvoda.

Hanáci půjdou do utkání s jasným cílem. „Samozřejmě chceme vyhrát. Víme, že to bude těžké, ale chceme vyhrát a potvrdit ty první tři body, co jsme získali v úterý. Zase bychom se trošku odpoutali,“ uvedl Kalvoda.

Preview: SK Sigma Olomouc vs. Sokolov


Trenér SK Sigma Olomouc věří, že jeho tým opět poženou vpřed fanoušci. „Byl bych rád, kdyby přišlo zase hodně lidí. Hrajeme v sobotu od půl třetí, byl bych rád, kdyby alespoň ty tři tisíce zase přišly,“ podotkl.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude po severní straně tlakové výše nad střední Evropou zvolna postupovat k východu teplá fronta. Ráno by mělo být oblačno až zataženo, během dne polojasno, k večeru od severozápadu až oblačno. Nejvyšší teploty 7 až 10 °C, na horách 0 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, přes den většinou dobré.

Novinky ve Fanshopu
V této sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80. V prodeji je také plakát SK Sigma, stojí 30 korun. V prodeji má fanshop zimní čepice, dva druhy – modrá, ta je oboustranná a černá, stojí 220 korun. Zakoupit si můžete také minidres za 90 korun.
Poslední novinkou jsou Sigmácké hrnky, v prodeji jsou za 150 korun, nebo oboustranné samolepky, vhodné třeba na sklo do auta, za 30 korun.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu je záložník David Houska. Je opět slosovatelný, můžete získat poukaz do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Kušnír, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Petr, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Urma - Vrtělka, Vaněček - Kosak, Šamánek, Pouček – Přeučil. Trenér Daniel Šmejkal.

Utkání SK Sigma Olomouc – Baník Sokolov se hraje v sobotu 7. března od 14.30 (rozhodčí Berka – Vlasjuk, Arnošt). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Radek Látal odchází ze Sigmy do Mladé BoleslaviRadek Látal odchází ze Sigmy do Mladé Boleslavi
| 26.05.2022
Chvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasuChvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasu
| 23.05.2022
Manažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupechManažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupech
| 20.05.2022
Áčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v RakouskuÁčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v Rakousku
| 20.05.2022
Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná