07.04.2015 / A tým
Fotbalisté SK Sigma Olomouc sehráli dnes v podvečer dohrávané utkání 20. kola FN ligy v Ústí nad Labem. Hanáci náskok na čele tabulky soutěže nenavýšili, prohráli 0:1, když branku inkasovali po chybě gólmana. V závěru mohl srovnat Petr, ale z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyčky.
Hanáci dnešní dohrávaný zápas v Ústí nezvládli. Sice měli od začátku zápasu převahu, ale přes bojovné domácí se nedokázali dostat do vyložených šancí. Když už se mohl prosadit v 18. minutě Navrátil, byl v šestnáctce atakován tak, že sice poločas dohrál, ale do druhého už nastoupit nemohl. Nic se ovšem nepískalo. Pak to zkoušeli ze střední vzdálenosti Ordoš (2x), Kušnír (2x), ale chyběla jim přesnost a razance. Pět minut před přestávkou se dostal k míči po obléhání domácí brány Plšek, ale sám na šestnáctce vysoko přestřelil. Po minutě a druhé rohu v rychlém sledu střílel nebezpečně Ordoš, jeho ránu levačkou domácí brankář kryl.
Ve druhém poločase to bylo podobné jako v prvním. Sigma hledala, marně, cestu do domácí defenzivy, Ústí čekalo na brejk nebo standardku. V 56. minutě měl gól na hlavě Chorý, po rohovém kopu zakončoval z malého vápna, ale přestřelil. O čtyři minuty později po dalším rohu hlavičkoval Ordoš pouze tam, kde byl připravený gólman. Vzápětí střílel z hranice šestnáctky Plšek, ale ani on nebyl přesný. Jedenáct minut před koncem zahrávali rohový kop domácí. Brankář Reichl neudržel míč v rukavicích a Zukič poslal Ústí do vedení. Závěrečný nápor už změnu stavu nepřinesl, tři minut před koncem trefil Petr z přímého kopu levou spojnici.
Reportáž z utkání
FK Ústí nad Labem – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 79. Zukič. Rozhodčí: Kocourek – Vlasjuk, Černý. ŽK: Zukič, Melinovič – Kušnír. Diváci: 1306.
SK Sigma: Reichl – Kušnír, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Ordoš, Navrátil (46. Javůrek) – Chorý (70. Petr). Trenér Leoš Kalvoda. Asistent Pavol Mlynár.
Střely na: 4:5
Střely vedle: 1:5
Rohy: 3:5
Fauly: 18:15
Ofsjady: 1:4