Tipsport.cz

Aktuality

Shrnutí víkendu přípravek SK Sigma

Shrnutí víkendu přípravek SK Sigma

07.05.2015 / Sportovní třídy

Přípravky SK Sigma Olomouc o víkendu hrály další soutěží utkání. Týmy startovaly na turnajích doma i venku, hrály i mistrovská utkání.

SK Sigma U 11

Hráči U 11 prožili fotbalově náročný prodloužený víkend. Vše začalo již ve čtvrtek 30. 4., kdy vyrazili na miniturnaj do Uherského Hradiště, kde si zahráli tři kvalitní utkání s Kroměříží, Slováckem a hostem ze Slovenska, tím byla Skalica. Hrál se velice kvalitní fotbal, kdy naši kluci zvládli všechny tři utkání a přehrávali soupeře technickou hrou s vysokým nasazením. Další hráči nastoupili v sobotu za záskok v okresní soutěži za U 9 a dva hráči v sobotu nakoukli i do soutěže SpSM za mladší žáky U12. Vrchol víkendu přišel v neděli, kdy odehráli další kolo krajské soutěže a tím bylo derby s Prostějovem. Toto nedělní utkání přineslo velkou spoustu gólů a radost z vítězství zůstalo doma v Olomouci. Kluci z U 11 odehráli všechny zápasy ve skvělé formě a ukázali skoro vše, co se během přípravkových kategorií naučili. Nesmíme zapomenout na rodiče, kteří jako vždy fandili slušně a hnali naše kluky k nejlepším výkonům a patří jim poděkovaní, že nám hráče na všechny utkání v tomto náročném víkendu dovezli.
SK Sigma U 11: Mráček, Marek, Chromec, Hapal, Vaca, Koutný, Cahel, Indrák, Nguen, Tran tu, Hrdlička, Grulich, Studený, Dohnálek, Kocián, Dvořák, Josefčuk, Vlček, Strnad, Sova, Kovařík.

SK Sigma U 9

Kluci z U 9 se rozdělili na 2 týmy a odehráli turnaj v Novém Jičíně. Ve Skupině C zdolali kluci ze Sigmy červené postupně Nový Jičín B 8:0, Vítkovice 8:0, Baník Ostrava 6:1, Bystřici pod Hostýnem 9:0 a postoupili do čtvrtfinále z 1. místa. Sigma bílá porazila ve skupině Nový Jičín C 9:1, Spartak Trnavu 4:2, Frýdek Místek 6:3, Odru Petřkovice 5:0 a skončila také na 1. místě ve skupině.
Sigma červená narazila ve čtvrtfinále na Spartak Trnava a zvítězila jednoznačně 7:0. Sigma bílá si poradila s Baníkem 4:1. Vlivem rozlosování se v semifinále potkaly obě Sigmy, když po nejlepším zápase turnaje zvítězila Sigma bílá 2:1 a postoupila do finále. V zápase o třetí místo deklasovala Sigma červená Nový Jičín A 7:1. Sigma bílá bohužel nedotáhla své tažení do konce a prohrála s Brnem a skončila celkově druhá.
„Jednalo se o turnaj hráčů 2006 a mohli jsme se podívat, jak jsme na tom ve srovnání s dalšími oddíly v ČR. Kluci to odmakali naplno a nutno dodat, že z nich zářila radost ze hry. Máme však na čem pracovat, turnaj nám odhalil spoustu chyb, které však k této kategorii přirozeně patří,“ dodal trenér Jindřich Daněk.

SK Sigma U 8

Sigma U 8 využila prodlouženého víkendu a krom, již tradičních, okresních turnajů se zúčastnila turnaje v Okříškách u Třebíče. Tento turnaj zde má již dlouholetou tradici a odpovídala tomu i zvučná jména soupeřů (Slavia Praha, Dukla Praha, Slovan Bratislava, 1.SC Znojmo a další). Naši kluci se na tomto turnaji vůbec neztratili a po jediné prohře ve skupině, z úvodního utkání se Slavií 1:2, postoupili do čtvrtfinále proti Dukle. Bohužel to byl pro malé „Sigmáky“ dosti smolný zápas se spoustou šancí, kdy po konečném stavu 2:2 přišli na řadu penalty, ve kterých byl šťastnější soupeř a našim klukům zbyly „jen“ boje o 5. - 8. místo. V těchto utkáních jsme nejdříve porazili dívčí tým Sparty Praha a o konečné 5. místo přišla na řadu opět pražská Slávie. V tomto utkání góly nepadali ani na jedné straně a v penaltovém rozstřelu měli tentokrát více štěstí naši kluci a obsadili tak nakonec pěkné páté místo.
Hodnocení trenéra: „Na pěkně uspořádaném turnaji jsme se potkali s kvalitními týmy naší věkové kategorie a předvedli spoustu dobrých výkonů. Samozřejmě všechny mrzela smolná prohra na penalty ve čtvrtfinále proti budoucímu vítězi turnaje, ale věřím, že právě tato prohra klukům pomůže zvládat lépe další těžká utkání. Kluci i přes velké zklamání zvládli dohrát turnaj se ctí a odměnou jim bylo štěstí v penaltovém rozstřelu se Slavií.“
Sportovní třídy - další aktuality:

Tým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místoTým U11 obsadil na turnaji v Ostravě 2. místo
| 15.12.2020
Jak se dařilo žákovským týmům?  Jak se dařilo žákovským týmům?
| 05.10.2020
Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15Desítka hráčů Sigmy pojede na výběrový kemp reprezentace U15
| 01.10.2020
Žáci do 13 a 12 let se zapojili do InterligyŽáci do 13 a 12 let se zapojili do Interligy
| 29.09.2020
Žákovské týmy U15 a U14 vyzvaly BrnoŽákovské týmy U15 a U14 vyzvaly Brno
| 29.09.2020
Mladší žáci změřili síly se ZnojmemMladší žáci změřili síly se Znojmem
| 21.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 14.09.2020
U12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místoU12 obsadila na turnaji ve Spořicích 5. místo
| 08.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 07.09.2020
Výsledkový servis žákovských mužstevVýsledkový servis žákovských mužstev
| 31.08.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná