Aktuality

Halenár: Věřím, že pomůžu, těším se na tu výzvu

Halenár: Věřím, že pomůžu, těším se na tu výzvu

09.07.2015 / A tým

Slovenský kanonýr Juraj Halenár (1983) je hráčem SK Sigma Olomouc. Do přípravy na Hané se zapojil dnes, podepsal smlouvu na jeden rok. A už se těší na novou sezonu v Synot lize. „Věřím, že pomůžu, těším se na tu výzvu,“ říká Halenár, se 126 góly nejlepší střelec v historii slovenské nejvyšší soutěže.

Čeká vás nová soutěž, po slovenské a maďarské česká Synot liga.
Bude to moje premiéra. Ale se slovenskými týmy jsem hrával proti českým, takže vím o kvalitě české ligy. Určitě je na vysoké úrovni, těším se na tu výzvu.

V Olomouci jste první den. Co říkáte na Andrův stadion, na zázemí, na areál?
Je to jedna z věcí, která mě oslovila. Stadion, zázemí, také lidé z klubu, kteří o mě měli zájem. Byla to jedna z mých prvních voleb, nakonec jsem se rozhodl pro Olomouc. A jsem rád, že jsem tady.

Co očekáváte od nové sezony?
Přišel jsem určitě pomoci, zvýšit konkurenci. Přece jen už jsem zkušený hráč, odehrál jsem hodně zápasů. Těším se na tu výzvu, bude to po Slovensku a Maďarsku moje třetí ligová soutěž. Nerad bych hovořil o nějakých cílech, protože přece jen jsme teprve na začátku. Uvidíme po pár prvních zápasech, pak se to určitě vykrystalizuje.

Vy jste nejlepší střelec slovenské nejvyšší soutěže, jak to bude v té české?
Uvidíme. Nerad bych říkal nějaké silné řeči, aby se to neotočilo proti mně. Budu hlavně rád, aby se dařilo týmu. Protože když dám gól a nevyhrajeme, tak je to sice zápis do statistiky, ale je to zbytečné. Když na jeden dva přihraju a zvítězíme, tak budu určitě raději.

Dohodl jste se s klubem na roční smlouvě, pak přišla na řadu zdravotní prohlídka. Všechno bylo v pořádku?
Cítím se fyzicky dobře, byl jsem na prohlídce, všechno dopadlo dobře, je to v pořádku. Už mám za sebou první trénink. Některé kluky znám, Míšu Ordoše, Miloše Buchtu, Rajnyho, přijetí v kabině bylo v pohodě, nevidím v tom žádný problém.

Máte pět slovenských titulů, teď jste v SK Sigma, který se vrátil do nejvyšší soutěže a nepatří mezi největší favority. Takže nejspíš nemá tak vysoké ambice, na jaké jste byl zvyklý.
Už jsem to teď zažil ten půl rok v Maďarsku, tam jsme hráli o záchranu. Byl jsem tam s Igorem Žofčákem, myslím, že jsme jim docela pomohli. Nebojím se toho. Abych pravdu řekl, tak jsem byl překvapený, že Sigma z první ligy vypadla. Jsem rád, že se tam vrátila, je to tradiční klub. Když se podívám na to zázemí, stadion a všechno kolem, tak ten tým patří do první ligy. Věřím, že pomůžu, těším se na tu výzvu.

Byl jste celou kariéru na Slovensku v Bratislavě, postupně v Interu, Petržalce a Slovanu. Poslední půlrok v Maďarsku. Proč jste tam skončil?
Byly tam nějaké problémy ještě z minulosti. My, co jsme byli domluvení ohledně financí, tak bylo všechno korektní, nebyl problém. Ale byly nějaké potíže s licencí, nevím přesně, o co tam šlo, ale bohužel klub přeřadili do třetí ligy. Mám sice třicet dva roků, ale pořád mám ambice hrát první ligu, nejvyšší soutěž. Cítím se fyzicky dobře, budu se snažit mužstvu co nejvíce pomoci, dát do toho nějakou svoji kvalitu.

Návrat na Slovensko jste případně nezvažoval?
Nechtěl jsem to už moc. Olomouc pro mě byla ideální nabídka, zástupci klubu byli korektní, dohodli jsme se velmi rychle. Mám to dvě stě kilometrů z Bratislavy, včera jsem si to vyzkoušel. Líbí se mi tady hodně.

Zpět na Slovensko jste nechtěl také kvůli nějakým potížím s fanoušky, o kterých se psalo?
Ale to ne, to už ani neřeším. To už je minulost, dívám se dopředu. Co bylo, s tím už nic neudělám, to už těžko ovlivním. O to nešlo. Spíš jsem chtěl zase zkusit něco jiného. Hrál jsem slovenskou ligu dvanáct let, už jsem to tam dobře poznal, stejně tak mě poznali i soupeři. Momentálně je pro mě Sigma volba číslo jedna.

Ve Slovanu jste patřil k lídrům kabiny. Bude to v Sigmě podobné? Už jste se o tom bavili s trenérem?
Ne, o tomto konkrétně jsme se ještě nebavili. Spíš jsme řešili nějaké věci vzhledem k zápasům, že jsem neměl nějaké herní vytížení. Sice jsem trénoval měsíc, ale potřebuju hlavně herní praxi, vím, že liga za dva týdny začíná. Takže nemáme moc času. Ale věřím, že se dobře sehraju, že do zápasů naskočím a týmu pomůžu.

Sigma ve středu prohrála jedna šest v Trenčíně. Cítil jste v kabině, že z toho byl tým přešlý?
Jedna věc je příprava, druhá věc je liga. A také Trenčín se chystá na Ligu mistrů, česká liga navíc začíná později. K tomu Trenčín je sice slovenský tým, ale je tam strašně moc zahraničních hráčů.

Vy jste před deseti lety pomohl Petržalce v Lize mistrů. Je to pro vás prozatím největší úspěch v kariéře?
Ano, určitě ano. Za poslední čtyři roky jsem dvakrát zažil skupinu Evropské ligy, ale Liga mistrů je ještě o dvě patra výš. Byl to pro mě vrchol. Ještě jsem byl na mistrovství světa dvacítek, to bylo také hodně zajímavé. Ale Liga mistrů, to je něco jiného, hráč, který to zažil, to určitě dokáže ocenit a vzpomíná na to.

Jak jste vstoupil na Andrův stadion, tak jste povídal, že už jste tady u nás hrál. Vzpomenete si, kdy to bylo?
Bylo to v roce 2007 za trenéra Weisse, prohráli jsme tady nula dva, to si pamatuju velmi dobře.
A tým - další aktuality:

Děti na Sigmu! Na zápas proti Mladé Boleslavi zveme fotbalovou mládežDěti na Sigmu! Na zápas proti Mladé Boleslavi zveme fotbalovou mládež
| 04.10.2023
V prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé BoleslaviV prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé Boleslavi
| 02.10.2023
Jílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gólJílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gól
| 30.09.2023
Beneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaněBeneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaně
| 30.09.2023
Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3
| 30.09.2023
Pozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacímPozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacím
| 29.09.2023
Očekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve BaníkOčekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve Baník
| 29.09.2023
Pospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohouPospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohou
| 28.09.2023
Program týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s DuklouProgram týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s Duklou
| 27.09.2023
Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku! Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku!
| 26.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná