Aktuality

Petr Uličný křtil knihu Bouřlivák John

Petr Uličný křtil knihu Bouřlivák John

10.05.2015 / Ostatní

Spousta fotbalových fanoušků všech generací se dnes odpoledne sešla v olomoucké Galerii Šantovka. A spolu s nimi mnoho bývalých i současných hráčů SK Sigma Olomouc, spousta olomouckých trenérů nebo současných i bývalých fotbalových funkcionářů. Všechny přilákal křest knihy trenéra Petra Uličného s názvem Bouřlivák John, který byl spojený s autogramiádou. Kmotry knihy byli pan trenér Karel Brückner a předseda představenstva SK Sigma Olomouc Josef Lébr. Knížku s populárním fotbalovým trenérem napsal publicista Roman Smutný.

„Začátek byl takový, že za mnou přišel David Holly, že bych mohl napsat knížku. Já mu říkám: „Chlapče, tož to v žádném případě. Protože knížky se píšou, až když seš po smrti.“ Přemlouval mě pořád, protože spolu máme dobré vztahy. Nakonec jsem o tom začal přemýšlet, jestli ano nebo ne. Protože to je jednak dost náročné, a také jsem věděl, jaký život jsem prožíval. Aby to bylo jenom o fotbale, jestli to by někoho bavilo, jestli tam mám dát všechno, protože to bych zase nemohl, jelikož ten můj život byl takový velice bouřlivý. Nechtěl jsem nic psát, ale postupně mě David přemluvil s tím, že to napíše Roman Smutný, který už napsal krásnou knihu o Vlastovi Marečkovi. A pak jsem si řekl – máš nejvíc startů ze všech trenérů, jsi v důchodovém věku, zažil jsi strašně moc příběhů, hodně angažmá. To žádná ostuda nemůže být. A budu mít alespoň nějakou vzpomínku na to, že jsem byl fotbalový trenér. Takže jsem se nakonec rozhodl, že ano,“ řekl Petr Uličný. „No a tak jsme se sešli s Davidem a Romanem Smutným a začali to postupně psát. A začal jsem vzpomínat, od Kroměříže, kde jsem se narodil až po ten krásný konec,“ podotkl.

Reportáž z autogramiády


Roman Smutný knihu o Petrovi Uličném plánoval už mnoho let. „Přesně tak. Tu myšlenku jsem měl roky a roky. Pana Uličného jsem oslovil poprvé v roce 2012, tehdy mi to odmítl. Šel jsem na to pak tak, že jsem přemlouval různé kamarády, nikomu se ho nepodařilo umluvit až Davidovi, což je super. Dokázal pana Uličného přemluvit,“ řekl Roman Smutný.

Petr John Uličný začal s Romanem Smutným na knížce pracovat loni v létě, nyní si ji každý z fanoušků může zakoupit za 299 korun. Třeba v Knihkupectví Dobrovský v Galerii Šantovka nebo v našem klubovém Fanshopu na Andrově stadionu.

A co si můžete přečíst? Petr Uličný, legendární John, vypráví o svých hráčských začátcích, o své trenérské kariéře, která byla pěkně spletitá, protože kvůli své „komunikativnosti“ vystřídal několik klubů, a nevyhýbá se ale ani vyprávění o svém soukromí a milované rodině.

Autor sleduje kariéru tohoto rodáka z Kroměříže, mapuje jeho úspěchy a neúspěchy, ale zároveň nechá v plné síle působit opravdovost a ohromný zapálení, se kterým Bouřlivák John všechno prožívá. Z každé věty na nás dýchne osobitost a nesmírná autenticita, kterou si dokázal získat sympatie svých přátel a kolegů, ale kterou i mnohé z nich popudil. Mozaiku profesního a osobního života „nepřeslechnutelného“ trenéra doplňují svými postřehy jeho kamarádi a kolegové, například Pavel Vrba nebo Karel Brückner. Jaké byly začátky Petra Uličného? Proč se mu říká John? Co o něm říkají jeho spoluhráči a přátelé a jak ho vidí jeho žena? Kdy si zazpíval s Pavlem Bobkem? V čem vidí naději pro český fotbal? Přečtěte si, co všechno na sebe Bouřlivák John prozradil a proč se neodmyslitelně zapsal do fotbalové historie a do srdcí všech milovníků fotbalu.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná