Tipsport.cz

Aktuality

28. kolo: Sigma hraje doma proti Karviné už od 13.00

28. kolo: Sigma hraje doma proti Karviné už od 13.00

15.05.2015 / A tým

Ve středu v Pardubicích fotbalisté SK Sigma Olomouc pojistili postup. Ale na oslavy návratu do nejvyšší soutěže je ještě čas, Hanáci mají před sebou ještě tři soutěžní zápasy. První z nich v sobotu 16. května doma na Andrově stadionu proti Karviné. POZOR, utkání začíná už ve 13.00.

Po lehkém slavení se hráči SK Sigma opět musí vrátit do zápasového rytmu. Konec soutěže totiž chtějí odehrát co nejlépe. „Samozřejmě nějaké oslavy byly, ale to k tomu patří. Zase z toho nemůžeme něco dělat a všechno jim zakazovat. Jsou to mladí kluci, podařilo se jim postoupit, takže je všechno v pořádku. Ale doufám, že od čtvrtku už zase přepnuli na jinou notu a vědí, že mají o co hrát. Chceme postoupit z prvního místa,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. „Chceme se s druhou ligou rozloučit dobře, přesvědčit diváky, že na první ligu kluci mají,“ podotkl.

Hanáci po sedmadvaceti kolech, kdy museli, budou konečně bez psychického tlaku, který je v některých zápasech viditelně svazoval. „Měli by teď ukázat svoje schopnosti. Ale je otázka, a to už je moje věc, aby k tomu nepřistoupili zase nějak lehkovážně. Protože vždycky říkám, že je to v hlavách, je to v psychice hráčů. Teď už budou cítit nějakou uvolněnost, ale nesmí k tomu přistoupit lehkovážně,“ řekl Kalvoda. „Měli by si to uvědomit, protože hrají hlavně sami o sebe,“ podotkl.

Trenér SK Sigma očekává duel s nelehkým protivníkem. „Karviná je velice těžký soupeř, máme jim co oplácet, tu remízu na těžkém neregulérním terénu z podzimu. Mají tam nebezpečného útočníka Urgelu. Je to dobrý a kvalitní mančaft, který se netajil tím, že chtějí postoupit do první ligy, začali stavět stadion,“ řekl Kalvoda. Navíc v Karviné na postu asistenta působí bývalý hráč a trenér SK Sigma Josef Mucha. „Bude to stejné jako v případy Opavy a Radima Kučera, určitě se na nás nachystají podrobně, ale to už bylo i na podzim v Karviné. Ale myslím, že hráči by vždycky mohli něčím překvapit,“ uvedl Kalvoda.

Zpět do sestavy se může vrátit kanonýr Václav Vašíček, ale další vynucená změna nastane. „Michal Vepřek musel k lékaři se zubem moudrosti, takže hrát nebude,“ uvedl Kalvoda. Jak ho nahradit má kormidelník SK Sigma několik možností. Na kraji obrany můžou nastoupit Jan Javůrek, Petr Vavřík a Ondřej Kušnír.

Počasí
Podle serveru chmi.cz se nad naše území od západu rozšíří nevýrazný hřeben vyššího tlaku. Měli by být skoro jasno až polojasno, večer od severozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 19 až 22 °C, na horách 12 až 16 °C. Ráno slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s. Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne dobré.

Novinky ve Fanshopu
V této sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80. V prodeji je také plakát SK Sigma, stojí 30 korun. V prodeji má fanshop zimní čepice, dva druhy – modrá, ta je oboustranná a černá, stojí 220 korun. Zakoupit si můžete také minidres za 90 korun. V nabídce jsou Sigmácké hrnky, v prodeji jsou za 150 korun, nebo oboustranné samolepky, vhodné třeba na sklo do auta, za 30 korun.
V prodeji je také nafukovací podsedák, který dobře poslouží i jako polštářek, je v prodeji za 145 korun, nebo linkovaný Sigmácký blok formátu A 4 za 75 korun.
Poslední novinkou jsou Sigmácké kšiltovky, dva druhy modré a jedna bílá, v prodeji jsou za jednotnou cenu 300 korun.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu je záložník David Houska. Bulletin je opět slosovatelný, můžete získat poukaz do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.
A pozor – při utkání SK Sigma vs. Zlín se budou soutěži i o vstupenky na EURO U 21, takže pozorně poslouchejte moderátora Lukáše Kobzu, třeba budeme mít štěstí právě vy.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Kušnír, Bystroň, Šindelář, Hála - Petr, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
Karviná: Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – Daníček, Janíček – Hatok, Juřena, Puchel – Urgela. Trenér Jozef Weber.

Utkání SK Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná se hraje v sobotu 16. května od 13.00 (rozhodčí Ardeleánu – Hrabovský, Melichar). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021
Moravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru ChytilMoravské derby pro Sigmu! Zbrojovku zlomil v závěru Chytil
| 20.02.2021
Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!Vychází Sigmák k zápasu s Brnem!
| 19.02.2021
Matúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchyMatúš Macík: V Sigmě chci zažít úspěchy
| 18.02.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná