Tipsport.cz

Aktuality

Rajnoch: Musíme si toho vážit a pracovat dál

Rajnoch: Musíme si toho vážit a pracovat dál

17.05.2015 / A tým

Po čtyřech zápasech se do sestavy SK Sigma Olomouc zase vrátil kapitán Jan Rajnoch (1981). Za červenou ve Vlašimi dostal stopku na dvě utkání a místo něj šel hrát David Bystroň. A trenér Leoš Kalvoda čtyři kola nic nezměnil. V sobotu proti Karviné poslal Leoš Honzu Rajnocha znovu do základní sestavy. Sigmě nevyšel závěr zápasu, v poslední minutě hosté srovnali na konečných dva dva. „Pořád je o co hrát, máme nějaké prémie za určitý počet bodů, pořád tam jde o čest a o to první místo,“ řekl Jan Rajnoch.

Předposlední domácí zápas sezony jste trošku smolně ztratili v poslední minutě.
Motivace už je trošku těžší. Ale i tak chce člověk hrát. Já jsem třeba teď čtyři zápasy nehrál, tak jsem se na to těšil. Bohužel to nedopadlo, tak se nedá nic dělat. Je pravda, že tam byly nějaké oslavy, buďme rádi, že jsme to přežili, v tom počasí.

Prozradíte něco z oslav?
Myslím, že to bylo v rámci, všichni přišli ráno na trénink. Takže to bylo dobré, bylo to fajn, i proto fotbal hrajeme. I pro mě to byl splněný osobní cíl. Strašně jsme si to užili a teď už musíme začít znova pracovat, abychom v první lize hráli důstojnou roli.

A už v sobotu jste mohli mít další oslavy, mohli jste mít definitivní první místo, chybělo pár sekund.
Myslím, že jsme se v sobotu přesvědčili o tom, že všeho moc škodí. Máme ještě dvě kola, náš cíl je samozřejmě první místo. Jedeme do Varnsdorfu, tam to bude dobrý zápas. Pořád je o co hrát, máme nějaké prémie za určitý počet bodů, pořád tam jde o čest a o to první místo. Takže furt je o co hrát.

Co jste říkal na sobotní návštěvu? Přišlo necelých devatenáct set lidí.
To bylo ovlivněné tím, že se mělo hrát od pěti a v pátek se to změnilo na jednu. Spousta lidí už to měla nějak naplánované, teď do toho hokej, takže jedno s druhým. Myslím, že jsme tohle kolo přežili ve zdraví jak my, tak i diváci a můžeme se soustředit dál.

Nebude problém přilákat na Andrův stadion v nové sezoně více diváků?
Na to můžu odpovědět jen tak, že se budeme snažit hrát tak, abychom jich přilákali co nejvíce, musíme hrát tak, aby lidi chodili. Zase už to bude jiné, přijedou Sparta, Slavie, Plzeň a ostatní týmy, myslím, že lidi budou chodit.

Vy zůstáváte i v příští sezoně v SK Sigma Olomouc.
Měl jsem opci na příští sezonu, pakliže se postoupí. Ve středu se postoupilo, ve čtvrtek mi vedení nabídlo prodloužení, v pátek jsem to podepsal, takže na další sezonu tady zůstávám.

Takže jste v srdci Hané spokojený?
Dokázal jsem se tady vrátit po tom, co jsem byl trošku na dně, po tom Liberci. Dostal jsem tady zase chuť do fotbalu. Máme tady super mladé kluky, i když někdy to s nimi není jednoduché, ale myslím, že tento mančaft má před sebou budoucnost. Člověk musí spadnout trošku na dno, tak jako já, možná i to prospělo celé Sigmě, že se to stalo. Dalo se to nějakým způsobem dohromady. Soutěž jsem i přes počáteční problémy, řekl bych, ovládli celkem v klidu. A také to nebylo jednoduché. Opravdu jsme si všichni sáhli až na úplné dno a nakonec jsme z toho vstali. Musíme si toho vážit a pracovat dál.

Vy jste to Sigmy přišel už po začátku sezony, kde tým nebyl právě v dobrém stavu. Od té doby ušel velkou cestu.
No, tak já jsem sem přišel a také jsem nebyl úplně v dobré stavu. Ale čeho jiného se chytnout, než prostě zvednout hlavu. Jsem tady nejstarší, tak jsem se kluky snažil motivovat, dát jim trošku také impuls. Tím pádem jsem i já zapomněl na svoje starosti. A najednou jsme začali plnit to, co jsme si řekli, začalo se to pomalu otáčet, všichni jsme tomu začali věřit. A začalo to fungovat. Museli jsme si sáhnout na dno, abychom vstali.

Jak bylo těžké udržet v zimní přestávce mančaft v té potřebné pohodě ze závěru podzimu, aby jaro začala znovu na vítězné vlně a pokračoval v dobrých výkonech i výsledcích? A neopakoval se ten špatný start do sezony.
Za prvé už to nikdo nechtěl. Příprava byla dobrá, ono to čekání na soutěž je vždycky takové nepříjemné. Já jsem to zažil po dlouhé době. Ale jinak byla příprava dobrá, odehráli jsme spoustu dobrých zápasů, doma i na Slovensku, v Turecku, bylo to hodně pestré. Trenér tam dal i různé jiné věci, bylo to fajn. Nejdůležitější bylo se naladit na ten první zápas s Varnsdorfem. To jsme zvládli a potom už to šlo. Vždycky se říká, že jaro je nejtěžší. A myslím, že jsme to zvládli.

Myslíte si, že je nutné tým na nejvyšší soutěž posílit?
To není otázka pro mě. Určitě nějaké změny asi budou, dva zkušené hráče by to asi chtělo. Uvidíme, kdo případně odejde, doufám, že nikdo. Ale jinak si myslím, že tento mančaft má určitě na to hrát do horní poloviny první ligy. Je to dobrý tým, kluci už mají zkušenosti. Prošli si druhou ligou a to je může jenom posílit.
A tým - další aktuality:

Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022
Je v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl JílekJe v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl Jílek
| 06.05.2022
Do Mladé Boleslavi musíme jet vyhrát, prohlásil Pavel ZifčákDo Mladé Boleslavi musíme jet vyhrát, prohlásil Pavel Zifčák
| 06.05.2022
Sigma první zápas nezvládla. Mladé Boleslavi podlehla 1:2Sigma první zápas nezvládla. Mladé Boleslavi podlehla 1:2
| 06.05.2022
Po sezoně skončí Zahradníček a González. Rozloučí se před BoleslavíPo sezoně skončí Zahradníček a González. Rozloučí se před Boleslaví
| 06.05.2022OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná