Tipsport.cz

Aktuality

Navrátil: Vždycky to může být lepší

Navrátil: Vždycky to může být lepší

18.03.2015 / A tým

Záložník Jan Navrátil (1990) skóroval doma proti Sokolovu. A blízko ke vstřelení branky měl i v neděli ve Znojmě, ale to mu radost pokazila tyčka. Honza ale i přesto byl u gólové akce, na vyrovnávací branku přihrával Václavu Vašíčkovi právě on. „Vždycky to může být lepší. Ve Znojmě jsem měl šanci, trefil jsem tyčku, to mě hodně mrzí. Také chci dát v každém zápase gól nebo nějak přispět k dobrému výsledku. Snad to přijde v dalších zápasech,“ řekl Jan Navrátil.

Část přípravy jste musel vynechat pro zranění. Jak se cítíte v úvodu sezony?
Cítil jsem se dobře už od začátku jara. I když jsem dlouho netrénoval, tak už v Turecku na soustředění jsem odtrénoval všechno, pak i po návratu domů. Takže jsem se cítil docela v pohodě, že bych třeba cítil, že bych ke konci zápasu nemohl, tak to vůbec. Cítím se dobře, v pohodě.

Začátek jara jste zvládli dobře. Co bylo jinak ve srovnání s podzimem, kdy vám start vůbec nevyšel?
O tom jsme se bavili už hodně krát. Tam spíš byla hodně ta psychická stránka, protože myslím, že to je ve fotbale moc důležité. Psychika celého mančaftu tam nebyla moc dobrá, prostě jsme se z toho pořád dostávali. Podzim jsme pak zakončili na nějaké vítězné vlně. A řekli jsme si, že se v tom budeme snažit pokračovat a zatím se nám to daří. I když některé ty zápasy jsou těžké, někdy dostaneme první gól. Ale dokážeme to otočit, zatím to klape dobře. A musíme v tom pokračovat pořád dál a jít zápas od zápasu.

I když jste prohrávali s Varnsdorfem nebo ve Znojmě, tak jste pokaždé dokázali zápasy otočit. Také to ukazuje psychickou pohodu, kterou jste zmínil?
Myslím, že psychická síla týmu je úplně jiná, než byla na začátku sezonu. Věříme si, že dokážeme zápas otočit, i když je vývoj nepříznivý. Přináší to body, takže je to dobré.

Na jaře jste zatím sehráli tři zcela odlišné zápasy. Varnsdorf vás potrápil, Sokolov úplně odpadl, Znojmo bylo hodně pasivní. To je takové zvláštní.
Je to prostě jiné, není to jako první liga. Je to o něčem jiném. Druhá liga je spíše o bojovnosti. Sokolov, tomu jsme dali tři rychlé góly, vůbec jsme je nepustili do hry, kontrolovali jsme balon. A těžko se dostávat do hry, když nemáte balon. Je to o té psychice. Teď jsme na nějaké vítězné vlně, tým si věří, jsme v tomto ohledu silnější.

Reportáž z utkání


Ve Znojmě to byl v neděli těžký zápas, domácí se nikam nehnali, k tomu bylo trošku měkké hřiště.
Hřiště bylo od začátku trošku zrádné. Na rozcvičce to vypadalo, že se bude dát hrát v lisovkách, potom to bylo spíš na kolíky. Znojmo hrálo hodně zezadu, ani za stavu dva jedna pro nás to nezměnilo. Ale my musíme hrát svoji hru.

Proti soupeřům, co jen brání, se hraje vždycky těžko. Platí to i ve druhé lize, i když fanoušci si třeba můžou myslet, že by to mělo jít samo?
Určitě to platí stejně. Když někdo brání v bloku, tak je těžké se tam dostávat. Hráčů je tam hodně, místa tam není tolik. Ale nedělal bych v tom rozdíl, jestli je to ve druhé lize. Je to spíše bojovnější soutěž.

Proti Sokolovu jste dal gól, ve Znojmě si připsal asistenci. Ale tam to mohlo být i lepší, mohl jste vítězství pojistit.
Vždycky to může být lepší. Ve Znojmě jsem měl šanci, trefil jsem tyčku, to mě hodně mrzí. Také chci dát v každém zápase gól nebo nějak přispět k dobrému výsledku. Snad to přijde v dalších zápasech.

V sobotu čeká Sigmu domácí utkání proti Opavě. To opět nebude nic jednoduchého.
Jednoduché to nebude. Zápas na podzim tam už byl docela vyhecovaný z obou dvou stran. Myslím, že to bude podobné, je to utkání s nádechem derby, určitě to bude těžký zápas.

Na podzim mělo utkání Opava vs. SK Sigma minimálně atmosférou parametry nejvyšší soutěže. Věříte, že to tak bude i v sobotu na Andrově stadionu? Že dorazí dost fanoušků a kulisa bude pořádná?
Věřím, že to tak bude. Přijdou i fanoušci z Opavy, když jsme hráli tam, tak oba tábory vytvořily super atmosféru. Takže doufám, že i teď bude mít zápas v hledišti dobré parametry, že přijde hodně našich fanoušků a poženou nás dopředu.

Pozvánka na utkání SK Sigma Olomouc vs. Opava
A tým - další aktuality:

Radek Látal odchází ze Sigmy do Mladé BoleslaviRadek Látal odchází ze Sigmy do Mladé Boleslavi
| 26.05.2022
Chvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasuChvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasu
| 23.05.2022
Manažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupechManažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupech
| 20.05.2022
Áčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v RakouskuÁčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v Rakousku
| 20.05.2022
Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná