Tipsport.cz

Aktuality

Denis už se těší na první ligu

Denis už se těší na první ligu

18.06.2015 / A tým

Záložník Denis Cana (1987) přišel do SK Sigma Olomouc loni v létě. A podepsal kontrakt na jednu sezonu s opcí. Tu klub využil, takže Denis bude na Hané pokračovat i v novém soutěžním ročníku, ve kterém bude hrát Sigma Synot ligu. „Na první ligu se těším, zatím jsem ji ještě nehrál,“ řekl Denis Cana.

V SK Sigma jste měl smlouvu na sezonu s opcí, tu klub uplatnil, takže jste prodloužil a budete na Hané pokračovat. Těší vás to?
Samozřejmě ano! Jsme za to velmi rád, že tady budu ještě jeden rok pokračovat. Ta minulá sezona byla pro mě dobrá zkušenost, svůj cíl jsme splnili, takže jsem maximálně spokojený. Odehrál jsem spoustu zápasů.

Možná těch zápasů mohlo být i o trošku víc, nebýt žlutých karet, ale to asi k vašemu stylu hry patří, že?
No … (směje se) Asi to k mému stylu patří. Ale stál jsem jen tři zápasy, což není tak moc. (směje se)

Jak se těšíte na Synot ligu?
Těším se určitě moc. První ligu jsem nikdy nehrál, teď budu mít šanci ji hrát. Moc se na to těším. Ale ještě víc mě těší, že jsme tu první ligu vybojovali a teď budu mít šanci to zkusit.

Českou nejvyšší soutěž znáte zatím jen zpovzdálí, co myslíte, bude se to hodně lišit od toho, na co jste zvyklý?
Co jsem se už bavil s kluky, tak to bude jiné. Ale i ta druhá liga je fyzicky hodně náročná, v první to bude trošku lepší takticky a technicky, ale nemyslím si, že to bude nějaký velký rozdíl.

Máte po dovolené. Tuzemští hráči jezdí na dovolenou někam do zahraničí, vy asi naopak domů, ne?
Ano, je to tak. Jezdím domů, celou dobu jsem byl doma s rodinou a užil jsem si to maximálně. Jen ta dovolená byla trošku krátká (směje se).

Sigma zahájila přípravu, od středy trénuje ve Slatinicích. V minulé sezoně jste hrával pravidelně v základní sestavě, ale zřejmě se budete muset pro nový soutěžní ročník o místo v základu poprat.
Samozřejmě, vždycky je to boj o svůj post, o postavení v týmu. Myslím, že nikdo nemá nic předem garantováno, všichni musíme bojovat od nuly, alespoň já osobně to tak beru.

Vy si první ligu můžete zahrát, ale před Olomoucí jste působil tři sezony ve Varnsdorfu. Ten si postup uhrál na hřišti, ovšem mezi elitu nejde. Co na to, jako bývalý hráč Varnsdorfu, říkáte?
Kluků je mi moc líto. Dlouhodobě hrají dobrý fotbal, vybojovali si to, hodně se na to těšili. Přál jsem jim, aby si první ligu zahráli, ale bohužel to dopadlo jinak, nedá se nic dělat.

Sigma má pro novou sezonu nového asistenta, Darka Šuškavčeviče. Takže už budete v klubu dva Černohorci. Znáte se s Darkem?
Zatím se ještě neznáme, ale jsem rád, že budeme mít asistenta Černohorce, doufám, že to budu mít trošku lehčí (směje se).

Na první ligu se netěší jenom hráči, ale jistě také fanoušci. Co myslíte, přiláká postup do Synot ligy na Andrův stadion vyšší návštěvy?
Věřím, že ano. Na první ligu chodí víc lidí, je to takto normální, láká to víc fanoušků. Určitě se fanoušci budou více těšit na soupeře ze Synot ligy, myslím si, že bude chodit víc diváků.
A tým - další aktuality:

Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1Gól Zifčáka na tři body nestačil. Sigma remizovala s Teplicemi 1:1
| 17.04.2021
Greššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění koleneGreššák podstoupil operaci kýly, Yunis utrpěl zranění kolene
| 16.04.2021
Nové vydání Sigmáka je tady! Nové vydání Sigmáka je tady!
| 16.04.2021
27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice27. kolo: Sigma vyzve v sobotu Teplice
| 15.04.2021
Jakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštinyJakub Yunis otevřeně o spolupráci s mentálním koučem nebo studiu arabštiny
| 14.04.2021
MOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu PrahaMOL Cup: V případném semifinále narazí Sigma na Spartu Praha
| 14.04.2021
Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná