Tipsport.cz

Aktuality

Kalvoda: Padnou pokuty, i když je to příprava!

Kalvoda: Padnou pokuty, i když je to příprava!

20.01.2015 / A tým

Nerozhodně 3:3 hráli v závěrečném utkání základní skupiny D zimní Tipsport ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc s ostravským Baníkem. Hanáci po poločase vedli o dvě branky, ale pak nedali penaltu a soupeři se podařilo vyrovnat. A trenér Leoš Kalvoda byl nazlobený.

„První poločas, i když jsme inkasovali takovou nešťastnou branku, kdy nám to tam propadlo ze standardní situace, jsme otočili na tři jedna. Ale potom jsme o náskok nezodpovědným přístupem ve druhém poločase přišli a ještě jsme mohli prohrát. Druhá polovina se mi vůbec nelíbila,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. „Mohli jsme z penalty zvýšit na čtyři jedna, ale nezodpovědnost a laxní přístup, to mě zklamalo. Padnou tam i pokuty, i když je to příprava, nemůže si dovolit vzít balon někdo, kdo není určený na penaltu a jít ji kopat,“ podotkl. „Kdyby dal, tak by se nic nedělo, ale nedal, budou za to pykat. Určený byl Plšek, každý to mají za pět set,“ podotkl.

Reportáž z utkání


V první části zápasu Sigma soupeře přehrávala. Něco jako ideální sestavu ale trenér Leoš Kalvoda stále nehledá, na to je příliš brzy. „Samozřejmě z nějaké kostry vycházet budu, tu už máme z podzimu. Potom tam budou dva tři hráči, kteří si o místo třeba řeknou dobrými výkony. Ale třeba dnes si o to ve druhém poločase neřekl nikdo,“ uvedl Kalvoda. „Byly tam chyby v obraně, rozestupovalo se nám to, to tam v prvním poločase nebylo. Ale není to jenom otázka obranné čtverky, ale bránění celého mužstva. A to bylo špatné. První poločas jsme udrželi vpředu daleko více balónů, ve druhém to bylo více na náhodu. Ale i tak jsme tam měli několik brejkových situací, které jsme měli zvládnout, řešit je úplně jinak,“ řekl.

Poprvé za áčko nastoupil stoper David Bystroň, odehrál devětašedesát minut. „Myslím, že první poločas odehrál, jako celé mužstvo. Ve druhém už tam měl nějaké chyby, hlavně v rozehrávce. Chce hrát hodně konstruktivně, chyb se musí vyvarovat. Ale ještě je dost času, uvidíme, co a jak,“ řekl Kalvoda.

Stejně jako v Trenčíně už se v olomoucké sestavě objevil záložník Tomáš Zahradníček. V sobotu na Slovensku u gólu asistoval, dnes se střelecky prosadil. „V prvním poločase jsme měli velice dobré průnikové přihrávky a on z toho dal tu branku. Ale když pak nastoupil ve druhém poločase, tak mi u něj chyběl lepší přístup k bránění. Schyluje se k centru a on čeká někde před velkým vápnem, to se nesmí stávat,“ uvedl trenér Sigmy.

Střelecky se opět prosadil útočník Tomáš Chorý, dal dvě branky, v zimní přípravy už dal čtyři góly. „Tomáš odehrál slušné utkání, udržel hodně balónů. V tom byl rozdíl mezi prvním a druhým poločasem. On je silný na míči, hodně toho uhraje. A ještě dal ty dvě branky,“ řekl Kalvoda.

Další přípravný zápas hraje SK Sigma Olomouc v sobotu 24. ledna doma na umělce proti Brnu (11.00).
A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná