Tipsport.cz

Aktuality

19. kolo: Sigma hraje doma s Opavou

19. kolo: Sigma hraje doma s Opavou

20.03.2015 / A tým

Třetí jarní domácí zápas čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc. Hanáci hrají na Andrově stadionu v sobotu 21. března utkání 19. kola FNligy proti Opavě, duel začíná v 15.00.

Sigma v úvodu jara zvládla utkání proti Varnsdorfu (2:1), Sokolovu (7:0) a Znojmu (2:1), v sobotu ji čeká další zápas s nebezpečným a těžkým soupeřem. „Možná to bude ještě složitější, než předchozí utkání, protože Opava hraje velmi dobře dopředu. Podávají kolektivní výkon, mají kompaktní mančaft, mají nebezpečné standardky, proti Třinci naposledy doma hráli velmi dobře. Takže je to těžký soupeř,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. V Opavě působí na postu asistenta bývalý kapitán a trenér SK Sigma Radim Kučera, který hráče našeho týmu podrobně zná. „Jestli ho můžeme nějak překvapit? To jde vždycky, ale to už záleží také trošku na hráčích. Samozřejmě nějaké převratné změny tam z naší strany, ale ani ze strany soupeře, nebudou. Myslím, že se rozhodně na hřišti, kvalitou předvedené hry obou soupeřů,“ uvedl Kalvoda.

Pozvánka na utkání


Cíl pro domácí zápas mají Hanáci jasný, získat další tři body. „To máme doma, ale i venku. To máme pořád, zápas do zápasu, pokaždé chceme získat plný počet bodů. Ale samozřejmě musíme respektovat sílu soupeře, má v kádru mnoho kvalitních hráčů v čele s Pospěchem. Myslím, že je to velice dobré mužstvo, nepatří tam, kde je. Myslím, že se diváci mají na co těšit. Ovšem nám velí povinnost vyhrát,“ řekl Kalvoda.

Trenér SK Sigma Olomouc věří, že na Andrův stadion v sobotu odpoledne dorazí dost diváků a bude se hrát v pořádné atmosféře. „Na podzim v Opavě byla výborná atmosféra. Věřím, že nějací diváci z Opavy přijedou a samozřejmě bych chtěl, aby dorazilo také co nejvíce našich fanoušků. Bude docela slušné počasí, byl bych hodně rád, kdyby lidí přišlo co nejvíce,“ uvedl Kalvoda.

Hanáci půjdou do zápasu v téměř kompletním složení. V týdnu netrénoval pouze brankář Martin Blaha, naopak záložník Jakub Plšek se už zapojil do přípravy. Zdravotní potíže ovšem měli Michal Ordoš, Michal Vepřek a Martin Hála. „Byly to nějaké drobnější problémy, uvidíme, jak na tom budou, ale měli by být v pořádku,“ řekl Kalvoda.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude studená fronta postupovat od severozápadu přes Německo a v noci na neděli ovlivní i počasí u nás. Mělo by být jasno až polojasno, odpoledne a večer od severozápadu přibývání oblačnosti. V noci na neděli od severu občas déšť nebo přeháňky, postupně nad 600 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 12 až 15 °C, na horách 4 až 8 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude večer měnit na severozápadní. Rozptylové podmínky: v noci mírně nepříznivé, přes den dobré.

Novinky ve Fanshopu
V této sezoně hraje SK Sigma Olomouc v nových dresech, ty samozřejmě můžete ve Fanshopu zakoupit. Stojí 990 korun s předním potiskem, záda vám, mimo den zápasu, vyhotoví na počkání, číslo i jméno za šedesát korun.
Na novou sezonu připravil Fanshop také novou šálu. Je dvoubarevná, jak jinak modrobílá. Z jedné strany s nápisem SK Sigma Olomouc, z druhé je motto 54. Hanáckého pluku „Držte se, Hanáci. Tímto vzdáváme statečným legionářům hold. Z obou stran je letopočet 1919, tedy rok založení našeho klubu, 95. narozeniny měla Sigma v září. Což také připomíná hvězda s pětadevadesátkou v čísle každého dresu našich hráčů. Zpět k šále – je v prodeji za 250 korun.
V nabídce má Fanshop také dva druhy náušnic a odznáček. Náušnice za jednotnou cenu 130 korun, odznáček za 80. V prodeji je také plakát SK Sigma, stojí 30 korun. V prodeji má fanshop zimní čepice, dva druhy – modrá, ta je oboustranná a černá, stojí 220 korun. Zakoupit si můžete také minidres za 90 korun. V nabídce jsou Sigmácké hrnky, v prodeji jsou za 150 korun, nebo oboustranné samolepky, vhodné třeba na sklo do auta, za 30 korun.
Poslední novinkou je nafukovací podsedák, který dobře poslouží i jako polštářek, je v prodeji za 145 korun, nebo linkovaný Sigmácky blok formátu A 4 za 75 korun.

Stadion otvíráme hodinu před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ a východ, další sektory budou pořadatelé připraveni otevřít operativně v případě potřeby. Naši fanoušci vozíčkáři mají svá místa na jižní tribuně jako vždycky připravená. Brány stadionu i pokladny otvíráme hodinu před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky v nové sezoně jsou na Sigmu levnější než v minulé. Na kryté sezení stojí vstupenka 80 korun, na nekryté 60. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu.

Zápasový bulletin – opět slosovatelný
Na fotbale si nezapomeňte koupit zápasový bulletin SigmaFotbal. Stojí dvacku. V zápasovém magazínu SigmaFotbal najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, spoustu statistik, na plakátu je kapitán Jan Rajnoch. Je opět slosovatelný, můžete získat poukaz do Galerie Šantovka v hodnotě 500 korun.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
Jak můžete také soutěžit?
- v týdnu před utkáním probíhá losování o lístky na Rádiu Haná.
- přímo před utkáním probíhá před Fanshopem kvalifikace Rádia Haná, ta posune dva nejlepší ke kopání s Olomouckým deníkem v poločase o 500, 1000 nebo 3000 Kč.
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc: Reichl - Kušnír, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Petr, Houska, Cana, Ordoš, Navrátil – Vašíček. Trenér Leoš Kalvoda.
SFC Opava: Vašek – Pospěch, Mrázek, Mikula, Hrabina – Jurečka, Janetzký, Jursa, T. Čelůstka, Schaffartzik – Kuzmanovič. Trenér Jan Baránek

Utkání SK Sigma Olomouc – SFC Opava se hraje v sobotu 21. března od 15.00 (rozhodčí Julínek – Vysloužil, Jiřík). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Vrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadáleVrací se herní formát s nadstavbou. 5 střídání i nadále
| 17.06.2021
Antonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy OlomoucAntonín Růsek další ofenzivní posilou Sigmy Olomouc
| 17.06.2021
Sezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme PardubiceSezónu zahájíme na Letné proti Spartě, pak přivítáme Pardubice
| 16.06.2021
Kopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafetyKopni do vrtule: Sigma se zapojila do dobročinné štafety
| 15.06.2021
Úžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl VaněčekÚžasná Olomouc. Těším se na spolupráci s trenérem Jílkem, řekl Vaněček
| 10.06.2021
První letní posila! Do Sigmy přichází útočník David VaněčekPrvní letní posila! Do Sigmy přichází útočník David Vaněček
| 09.06.2021
Letní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v PolskuLetní příprava: Zápasy ve Slatinicích a soustředění v Polsku
| 08.06.2021
Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?Statistický souhrn sezóny 2020/2021. Kdo odehrál nejvíce minut?
| 04.06.2021
Matěj Hadaš má za sebou první ligový startMatěj Hadaš má za sebou první ligový start
| 01.06.2021
Václav Jílek opět povede Sigmu OlomoucVáclav Jílek opět povede Sigmu Olomouc
| 31.05.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná