Aktuality

Habusta: Doufám, že se nám bude dařit

Habusta: Doufám, že se nám bude dařit

21.10.2015 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B porazil doma na Andrově stadionu Karvinou 2:1. O výhře béčka nad silným soupeřem rozhodl tři minuty před koncem po krásné individuální akci a trefě k tyčce záložník Jakub Habusta (1993), i když právě on má na starosti spíše defenzivu. „Doufám, že se nám bude dařit, budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledky. Určitě nás ale čekají těžké zápasy,“ řekl Habusta, pro kterého není druhá liga novinkou, hrával ji už na jaře, když hostoval v Opavě.

Béčko Sigmy se v posledních týdnech trošku rozjelo, teď jste porazili dva silné soupeře a posunuli se na osmé místo v tabulce. Co se změnilo ve srovnání se začátkem sezony? Trenér Chromý říkal, že si tým musel zvyknout na to, že musí být pozorný v defenzivě a neudělat ani minimální chybu.
Ano. Začali jsme makat více jeden za druhého, být zodpovědnější, to určitě ano. Ale musím říct, že jsme hráli naplno i ty první zápasy. To výsledkově nevyšlo, teď se ukazuje, že na to máme. Když budeme pracovat dál, jako v posledních zápasech, tak to bude dobré.

Už jste také na lepším postavení v tabulce, než na začátku sezony, to také dodá větší jistotu.
Samozřejmě. Začátek sezony byl výsledkově hodně špatný. Teď se to zlepšilo, doufám, že v tom budeme pokračovat, že nespadneme tam, kde jsme byli na začátku.

Vy nejste ve druhé lize nováček, hrál jste ji už na jaře v Opavě. Je pro vás rozdíl hrát druhou ligu za béčko Sigmy a v Opavě? Tady jste v týmu jeden z nejstarších, tam to bylo naopak.
Je to trošku jiné. V Opavě jsem byl jeden z nejmladších. Takže tady to musím na hřišti také trošku dirigovat, více mluvit. V Opavě na to byli jíní, starší hráči. Ale jinak si myslím, že jsou ty zápasy ve druhé lize stejné, je to vyrovnaná soutěž.

A je také rozdíl hrát druhou ligu za béčko sice na pěkném stadionu, ale ne s mnoha diváky a naopak v dobré atmosféře? Je i tohle znát? Pro vás hráče je škoda, že na béčko trošku diváci zapomínají.
Je to rozdíl. Určitě. V Opavě jsou fanoušci výborní a je tam jiná atmosféra, než tady, když na nás doma přijde dvě stě lidí. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby nás také někdo povzbudil, byla lepší atmosféra, to je hned znát.

Jak se vám poslední dobou hraje? Začal jste nastupovat pravidelně.
Teď jsem dvakrát hrál, to se, myslím si, docela podařilo, dvakrát jsme vyhráli. Předtím jsem nehrál, šel hrát z áčka Denis Cana. Ale musím to brát tak, jak to je. Když přijde hráč z áčka, tak prostě nehraju. Teď jsem dvakrát hrál, jsem rád, navíc jsem dal gól.

Ten gól byl navíc celkem povedený.
Tak podařil se (směje se) Hlavní je, že jsme vyhráli, tři body jsou důležitější. Otevřel se mi prostor, nikdo tam nevystupoval, tak jsem to zkusil sám. Měl jsem ještě pár sil, tak jsem si to zkusil navést do středu a uklidit to placírkou k tyči. Naštěstí to tam spadlo.

Pro vás to byly perfektní tři body, protože zápas už pomalu směřoval k remíze.
Samozřejmě. Za stavu jedna jedna jsem se docela bál, protože nás zatlačili. Naštěstí nám to vyšlo a máme super tři body s Karvinou, která má postupové ambice.

V závěru podzimu vás čekají ještě nepříjemní soupeři. Máte nějaký bodový cíl?
V sobotu hrajeme ve Vlašimi, pak máme doma Sokolov, jedeme do Opavy a Ústí. Vlašim je v tabulce pod námi, ale každý zápas je jiný, jak už jsem řekl, druhá liga je vyrovnaná. Doufám, že se nám bude dařit, budeme se snažit uhrát co nejlepší výsledky. Určitě nás ale čekají těžké zápasy.
B tým - další aktuality:

Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý
| 05.06.2023
Sezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekordSezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekord
| 01.06.2023
Chromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských SChromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských S
| 28.05.2023
B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0
| 28.05.2023
B-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou SpartyB-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou Sparty
| 27.05.2023
Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil AmasihoChromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho
| 24.05.2023
Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3
| 24.05.2023
Béčko ve středu vyzve na Andrově stadionu TáborskoBéčko ve středu vyzve na Andrově stadionu Táborsko
| 23.05.2023
Béčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasuBéčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasu
| 20.05.2023
Béčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s VyškovemBéčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s Vyškovem
| 19.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri