Tipsport.cz

Aktuality

Chromý: Soustředění bude pro tým přínosem

Chromý: Soustředění bude pro tým přínosem

23.02.2015 / B tým

Tři přípravná utkání odehrál tým SK Sigma Olomouc B na herním soustředění v Turecku. Svěřenci trenéra Augustina Chromého se mohli na dobrý terénech konfrontovat se zahraničními soupeři. „Jsem rád, že jsme za celé herní soustředění neprohráli a mohli se poměřit s kvalitními soupeři ze tří různých soutěží. Hrát proti zahraničním týmům je vždycky cenná zkušenost, jsem rád, že to vedení klubu týmu umožnilo, pro kluky to bude jistě přínosem,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Jak hodnotíte soustředění v Turecku?
Jednoznačně pozitivně! Sehráli jsme tři velice těžká utkání, bylo to se soupeři, kteří hrají jiným herním stylem, odlišným od toho, který se hraje u nás. Byli to soupeři, kteří jdou až nekompromisně za výsledkem, někdy až nečistě, prostě chtějí vyhrát za každou cenu. A ve spojení s rozhodčími, kteří tam jezdí na školení, to skutečně někdy bylo na hraně. Ale bylo důležité, že právě v takových zápasech mladí hráči rostou, musí se k tomu postavit čelem, nikdo jim nepomůže, nemůžou přestat hrát, musí zápas dohrát, musí v tom zápase ukázat určitou odolnost. Někdy až na hranici zranění. Z toho hlediska to mělo jednoznačně pozitivní charakter.

Podmínky k přípravě jste měli ideální?
Další věcí je, že jsme mohli zápasy odehrát na přírodní trávě, také na přírodní trávě trénovat. Z hlediska sportovního nárůstu v přípravě to splnilo jednoznačně svůj efekt. Dalším efektem je také změna prostředí. Bydleli jsme sto metrů od moře, dvakrát jsme byli na výběhu a rozcvičení na pláži, což má také na psychiku hráčů pozitivní vliv.

Béčko bylo na soustředění v teple po mnoha letech, není to obvyklá součást přípravy.
Někteří kluci se mi svěřili, že poprvé v životě letěli letadlem, poprvé v životě byli ubytování v tak nádherném hotelu se vším, co k tomu patří. Někteří kluci z týmu jsou reprezentanti, ti takové věci absolvují třeba osmkrát za rok, ale někteří doteď byli na soustředění jenom v tuzemsku, takový zájezd do ciziny ještě neabsolvovali. Takže to pro ně byl zážitek. Navíc to posloužilo i k takovému tomu teambuildingu. Bylo nás tam patnáct plus brankář, pomohlo nám to v utužení kolektivu. Ve volném čase byli kluci spolu. Půjčili si tam třeba motorky, to jsem neviděl moc rád, měl jsem trochu obavy, jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Mělo to pozitivní charakter, tým držel pospolu, parta se ještě víc utužila. V rámci teambuildingu a zlepšení nálady jsem si dovolil udělat i to, že jsem splnil slib, který jsem dal Honzovi Krajčovičovi, když jsme vyhráli titul s devatenáctkou. Tehdy jsem mu slíbil, že když budu třeba trénovat béčko, tak ho postavím za muže Sigmy. To byl jeho velký sen, který se mu splnil. A když jsem to říkal hráčů před zápasem, tak ožili, šli do toho, abychom měli takový průběžný stav, že mohl jít Honza hrát. Celé mužstvo to prožívalo s ním, bylo to strašně pozitivní. I díky takovým věcem, na které je na soustředění prostor, se potom tým utužuje.

V přípravných zápasech obstáli i mladí hráči? V týmu jsou tři věkem ještě dorostenci.
Samozřejmě že mužstvo je velice mladé, ale to je u béčka normální. Nebyla tam jen pozitiva. Hodně jsem hráčům třeba vyčítal, že jsme si nechali dát v prvním zápase dvě minuty před koncem branku. Za to mají mimochodem pokutu, taky v rámci teambuildingu (směje se), protože už byli v podmínce. Takto laciné branky jsme dostali i v úvodu přípravy. Je škoda takto inkasovat góly, když takhle zahodíme výsledek, je to naprosto zbytečné. A kdybychom tohle přehlédli a nezaměřili se na to, tak se nám to potom může škaredě vymstít v mistrovských utkáních. Proto jsem hráčům po prvním utkání docela vyčistil hlavy, byl jsem na ně docela naštvaný. Je škoda honit se devadesát minut a pak dostat zbytečný gól v závěru. Kluci si to vzali k srdci, ty další zápasy byly také na hraně, ale zvládli jsme je.

Teď čeká váš tým ještě měsíc přípravy.
Myslím si, že to soustředění přišlo tak akorát, zhruba po měsíci přípravy. Máme před sebou ještě čtyři zápasy. Dnes máme volno, v sobotu hrajeme ve Skalici, která se v utkání s naším áčkem ukázala ve velice dobrém světle. Je to velice silný soupeř, který nás skutečně prověří.
B tým - další aktuality:

Béčko remizovalo se Zbrojovkou B. Dvě branky vstřelil GrečmalBéčko remizovalo se Zbrojovkou B. Dvě branky vstřelil Grečmal
| 07.05.2021
Béčko přehrálo rezervu Slovácka. Prosadili se Fiala a NeuerBéčko přehrálo rezervu Slovácka. Prosadili se Fiala a Neuer
| 18.04.2021
B-tým doplněný hráči U19 sehrál dva zápasy se Slavií Praha BB-tým doplněný hráči U19 sehrál dva zápasy se Slavií Praha B
| 09.04.2021
Béčko nestačilo na druholigovou LíšeňBéčko nestačilo na druholigovou Líšeň
| 13.02.2021
Útočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou OlomoucÚtočník B-týmu Jan Fiala spojil svou budoucnost se Sigmou Olomouc
| 04.02.2021
Béčko porazilo rezervu SlováckaBéčko porazilo rezervu Slovácka
| 30.01.2021
Béčko opět v akci, přehrálo OpavuBéčko opět v akci, přehrálo Opavu
| 16.01.2021
B-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné obdobíB-tým Sigmy dnes zahájil zimní přípravné období
| 06.01.2021
Béčko deklasovalo v přátelském utkání Nové SadyBéčko deklasovalo v přátelském utkání Nové Sady
| 17.12.2020
Béčko porazilo v přátelském utkání ŠumperkBéčko porazilo v přátelském utkání Šumperk
| 08.12.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná