28.03.2015 / B tým
Také ve druhém jarním utkání Moravskoslezské fotbalové ligy tým SK Sigma Olomouc B zabodoval naplno. Béčko zvítězilo v Prostějově 1:0, jedinou branku zápasu 19. kola soutěže dal ve druhém poločase záložník Šimon Falta.
Souboj druhého s prvním v tabulce ovládla od začátku zápasu Sigma. Ale dlouho se nemohla střelecky prosadit. Už ve 3. minutě byl v čisté šanci Rolinc, brankář Bureš jeho střelu vyrazil. O pět minut později Falta zdálky o kousek přestřelil. Pak šel ze strany sám na gólmana Zahradníček, ale Bureš opět vyběhl včas a dobře. Stejně tak v 18. minutě, kdy zmařil další tutovku Rolincovi. Sigma byla aktivní, měla převahu, domácí čekali na brejk, nebo nějakou tu standardku. Deset minut před pauzou ale zahrozili ze standardky hosté. Přímý kop zatočil Plšek přes zeď do pravé šibenice, ale brankář Bureš byl znovu nachystaný. Vzápětí se dostali do nebezpečné pozice domácí, ale ani Zelenkovi se nepovedlo brankáře Bártu překonat.
Po přestávce měla hra stejný obraz. Sigma šla za svým cílem, měla převahu, vytvářela si šance, ale i domácí byli také nebezpeční. Ve 47. minutě po centru Plška střílel z malého vápna Rolinc, ale obrana tečovala na roh. O čtyři minuty později po rohovém kopu zahrozili domácí, střelu Zatloukala brankář Bárta kryl. A Sigma vyrazila hned do brejku. Falta byl sám před Burešem, ale nedokázal ho obstřelit. V 54. minutě pálil nad po centru Vavříka Plšek. Za pět minut už se Sigma dočkala. Z hranice šestnáctky se trefil Falta – 0:1. Hosté mohli v dalším průběhu zápasu přidat jistící druhou branku, ale nedařilo se to. A tak měli domácí stále naději, byli nebezpeční ze standardek a dlouhých autů. Dvě minuty před koncem ještě brankář Bárta musel likvidovat šanci Zatloukala.
Reportáž z utkání
„Bylo to nadprůměrné utkání MSFL. Oba soupeři se snažili strhnout vítězství na svoji stranu. My jsme své velké šance neproměnili už v prvním poločase, ve druhém jsme měli dobrý nástup, dali gól. Škoda, že se nám nepodařilo přidat druhý. Pak to někdy mladým hráčům trošku svazovalo nohy, byli strašně nervózní. Ale to jsou ty zkušenosti, které potřebují získat, jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.
1.SK Prostějov – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 59. Falta. Rozhodčí: Vostrejž – Podaný, Polák. ŽK: Hirsch, Rus. Diváci: 640.
SK Sigma B: Bárta - Texl, Bystroň, Štěrba, Vavřík – Zahradníček (72. Hladík), Kalvach, Richter, Plšek, Falta (85. Schmidt) – Rolinc (56. A. Ševčík). Trenér Augustin Chromý. Asistent Jan Krajčovič.