Tipsport.cz

Aktuality

Ordoš: Kapitán? Je to větší zodpovědnost za mančaft

Ordoš: Kapitán? Je to větší zodpovědnost za mančaft

29.04.2015 / A tým

S kapitánskou páskou na levé paži vedl tým SK Sigma Olomouc při neúčasti zadáka Jana Rajnocha útočník Michal Ordoš. Mužstvo dovedl k dalšímu tříbodovému zisku, k výhře 4:0 nad Táborskem přispěl jednou vstřelenou brankou. „Druhou brankou jsme se uklidnili a nakonec to bylo čtyři nula. Ale myslím, že to nebylo tak jednoznačné utkání,“ řekl Michal Ordoš.

Skóre sobotního zápasu 4:0 hovoří jasně, ale byl to tak jednoduchý zápas, jak se podle výsledku může zdát?
Jednoduché utkání to nebylo. Začali jsme dobře, myslím, že jsme první půlku hráli docela dobře, dali jsme první gól. Ale zase na začátku druhé půlky jsme měli trošku výpadek, oni trefili tyčku, mohlo to skončit gólem. My jsme pak vstřelili druhou branku, tím jsme se uklidnili a nakonec to bylo čtyři nula. Ale myslím, že to nebylo tak jednoznačné utkání.

Proč byl na začátku druhé půlky ten výpadek?
Nevím. To je taková naše specialita … Spíš si myslím, že už je ten tlak na nás takový, že už se strachujeme, že chceme ty body, že to prostě vždycky musíme uhrát. A když dáme góla, tak se zbytečně začneme strachovat, místo abychom přidali další. Ale naštěstí doma pořád máme nějakou sílu a zvládáme to. Horší je to venku.

Po několika zápasech, kdy vám to tam, jak se říká, tolik nepadalo, jste zase ukázali, že Sigma má velkou ofenzivní sílu.
Tak máme velkou ofenzivní sílu, ale vždycky nás uklidní až ten gól na dva nula a pak je to úplně jiný mančaft. Myslím, že tak bychom potřebovali hrát od začátku, už za stavu nula nula. Ale zase na druhou stranu soupeři jsou na nás nachystaní, nahecovaní dvakrát tolik jak na ostatní. A ono se to těžko dobývá, kór venku. Hrajeme prostě tak, jak hrajeme, bohužel, ten tlak už je čím dál tím větší. Mančaft si toho je vědomý, ten gól prostě nechceme dostat, pak zbytečně zalezeme, jsou z toho ty výpadky, kdy třeba soupeře pustíme do hry.

Možná to chce proměňovat více šancí.
Něco jsme tam měli, ale spíš se naučit hrát s tím, že můžeme vyhrát 1:0 a hrát dál, ne to jenom bránit.

Vy jste byl v sobotu kapitán. Bylo to pro vás nějaké jiné než obvykle?
Ne, akorát člověk cítí větší odpovědnost za mančaft. Kapitán je prostě kapitán, ale nebral bych to tak, že bych se cítil nějak jinak. Určitě jsem to utkání chtěl vyhrát a zvládnout jako všichni a jsem rád, že se nám to podařilo.

A měl jste nějakou možnost povídat si jako kapitán s rozhodčím během zápasu?
No, popovídali jsme si hodněkrát. Pár průpovídek tam padlo, pak mi dal žlutou, když jsem nadával soupeři. To jsou emoce, to k tomu patří. Mě štval ten jejich pravý záložník, každý souboj ležel, držel se za hlavu … To mě trošku štvalo, každý souboj ležel, přitom to byl chlap jak hora.

Vy jste se v sobotu střelecky prosadil, byla to taková situace, jaká vám vyhovuje, ve které se dobře zorientujete.
Nava mi to chtěl dát krásně, trošku mu to nesedlo a dal to úplně jinak. Už jsem byl rozběhnutý, viděl jsem, jak obránci na to jako kdyby ztratili první krok, tak jsme si to jenom pokopl a ze dvou metrů jsem to uklidil kolem gólmana. Taková normální situace.

Měl jste tam ve druhém poločase jednu krásnou střelu, tu asi všichni diváci na Andrově stadionu tlačili očima do šibenice.
No, moc jí nechybělo. Pak mi ještě po zápasy Kuba Petr říkal, že jsem mu to ještě mohl posunout. Ale moc tomu nechybělo, šlo to trefit lépe.

Už se pomalu blíží konec soutěže, zbývá odehrát posledních šest kol. Jistě budete chtít, aby to bylo jisté a jasné co nejdříve?
Jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát, do konce je šest kol, každé utkání rozhoduje. Samozřejmě bychom to měli rádi jisté co nejdříve, teoreticky můžeme, když zvládneme v Kolíně a porazíme doma Zlín už slavit.

V neděli vás čeká utkání v Kolíně. Ten je na posledním místě, ale i tak to asi nebude nic lehkého.
Je to klasický zápas prvního s posledním, a ty jsou vždycky nevyzpytatelné. Zase to bude zápas o nás, jak se na to připravíme, jak to zvládneme v hlavě. Když se na to dobře nachystáme, tak takové soupeře musíme zvládat a porážet.
A tým - další aktuality:

Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021
Upřesnění termínu 3. kola MOL CupuUpřesnění termínu 3. kola MOL Cupu
| 15.09.2021
Svoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blížíSvoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blíží
| 14.09.2021
Macík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzíMacík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzí
| 12.09.2021
Šťastný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslav튝astný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslaví
| 12.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná