Aktuality

Chromý: Doufám, že to bude lepší, než na podzim

Chromý: Doufám, že to bude lepší, než na podzim

03.03.2016 / B tým

Jarní část Fotbalové národní ligy zahájí tým SK Sigma Olomouc B v neděli dopoledne doma na Andrově stadionu utkáním proti Táborsku. Béčko v přípravě odehrálo dvanáct zápasů, polovinu z nich vyhrálo, třikrát remizovalo, třikrát bylo poraženo. Trenér Augustin Chromý ovšem moc dobře ví, že příprava a mistráky, to jsou dvě odlišné věci, takže výsledky nikterak nepřeceňuje. „V přípravě se hraje trošku jinak, mužstva tak úporně nebrání. Výsledky z přípravy bych moc nepřeceňoval,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

Béčko SK Sigma přezimovalo na dvanáctém místě. Bude to v jarní části sezony lepší, když se hráči v nové soutěži už trošku otrkali?
Určitě se na jarní část sezony těšíme. A samotného mě zajímá posun hráčů směrem výš k soubojovému chování, k lepší defenzivě, k zodpovědnější defenzivě, síle v soubojích, v těchto atributech. Doufám, že to bude lepší, než na podzim, kdy jsme dostávali poměrně laciné branky, hodně jsme inkasovali. O kolik procent se to dá zlepšit za půl roku, to je otázka. Nemůžeme si myslet, že hráč, který odehraje deset zápasů ve druhé lize, tak už je z něj druholigový nebo prvoligový hráč. To by asi bylo naivní. Ale doufám, že ten posun bude znát. Na týmu to cítím, doufám, že se to ukáže na hřišti.

K jakým změnám došlo během zimní pauzy v kádru?
Pár hráčů odešlo, ale kostru budou tvořit v podstatě stejní hráči. Pozitivní je, že v áčku odehrál už tři zápasy Honza Štěrba. Když jsem říkal klukům, aby byli trpěliví, pracovali na sobě, tak jsem použil i jeho příklad. Na podzim s nimi hrál v soutěži a dnes má za sebou tři prvoligová utkání a poměrně v nich obstál. Jinak by ho trenér Jílek asi proti Plzni nepostavil. Z toho mám radost. Doufám, že se jemu i ostatním mladým bude dařit.

Stejně jako na podzim budete opět na zápasy doplňovat tým hráči z prvního mužstva.
Ano. Náš kádr je tak akorát, aby kluci neseděli na tribuně, když přijdou tři čtyři hráči z áčka. Což je přirozené, to je normální stav.

S jakým cílem jdete do jarní části sezony?
Náš cíl je pořád stejný. My chceme soutěž udržet, právě pro to, aby se hráči zlepšovali v těch atributech, o kterých jsem mluvil. Budeme se snažit v soutěži udržet ze všech sil, i když to bude velice těžké.

Na úvod jara máte doma za soupeře Táborsko. Co se od něj dá čekat?
Určitě se od soupeře dá očekávat kvalitní fotbal. Jistě se těší na náš stadion, máme jeden z nejkvalitnějších trávníků v republice. Táborsko je velice herní mužstvo, loni hrálo do poslední chvíle o postup. O ten se chtějí pokusit zabojovat znovu. Takže do zápasu určitě půjdou se vším všudy, je to velmi kvalitní soupeř.

Jak hodnotíte přípravu? Výsledkově byla celkem povedená.
Myslím, že příprava byla kvalitní. Ale znovu opakuji to, co jsem říkal v létě. V přípravě se hraje trošku jinak, mužstva tak úporně nebrání, nehrají tak moc takticky, hraje se víc fotbal, hraje se nahoru dolů, hraje se bez vlivu rozhodčích, co si budeme říkat. A když pak vyjede naše béčko ven, tak všechny tyto věci jdou proti nám. A mladí hráči se s tím potřebují vyrovnat, získávat zkušenosti, to jsou potom úplně jiné zápasy. Výsledky z přípravy bych moc nepřeceňoval. Spíš se mi líbí způsob hry, neustále na hráče tlačíme, aby se zlepšovali v defenzivních věcech, hráli víc do těla, nevyhýbali se soubojům, aby perfektně a zodpovědně bránili. Na tom pořád pracujeme a doufám, že se to v jarní části sezony projeví.

Pozitivní na přípravě je také deset gólů útočníka Adama Ševčíka.
Samozřejmě Adam je hráč, který určitou kvalitu mám. Jsem zvědav, jak se s těmi kvalitními týmy v soutěži popere. Doufám, že se mu bude střelecky dařit. Máme tam i mladého Kubu Yunise, který už byl část přípravy s áčkem. Věřím, že budeme silní dopředu.

Jediné špatné na přípravě je asi to, že jsou stále na marodce záložník Jakub Vichta a útočník Štefan Danis.
U Kuby jsou to dlouhodobé problémy se zády, tam už to snad, doufám, bude lepší. Protože se s tím potýká už dlouho, je z toho sám nešťastný. Je to kvalitní hráč. U Štefana byla trochu smůla, prostě špatně šlápl, to se stává. Doufám, že bude během měsíce v pořádku a bude se s námi moci zapojit do tréninku.

Info o změnách v kádru a přípravě zde
B tým - další aktuality:

Béčko přivítá na úvod F:NL doma SpartuBéčko přivítá na úvod F:NL doma Spartu
| 22.06.2022
Béčko zahájí přípravu v červenci. Utká se s Pardubicemi či KarvinouBéčko zahájí přípravu v červenci. Utká se s Pardubicemi či Karvinou
| 13.06.2022
Shrnutí sezony béčka. Langer kraloval statistikám týmuShrnutí sezony béčka. Langer kraloval statistikám týmu
| 08.06.2022
Béčko se rozloučilo se sezonou vítězstvímBéčko se rozloučilo se sezonou vítězstvím
| 03.06.2022
Béčko čeká poslední zápas v MSFL. V pátek cestuje do JihlavyBéčko čeká poslední zápas v MSFL. V pátek cestuje do Jihlavy
| 02.06.2022
Béčko zvládlo vítězně domácí rozlučku s VratimovemBéčko zvládlo vítězně domácí rozlučku s Vratimovem
| 28.05.2022
Z oslav zpět do akce. B-tým Sigmy v sobotu doma proti VratimovuZ oslav zpět do akce. B-tým Sigmy v sobotu doma proti Vratimovu
| 27.05.2022
Klukům patří velká pochvala, řekl po postupu spokojený ChromýKlukům patří velká pochvala, řekl po postupu spokojený Chromý
| 26.05.2022
Sláma: Gól z penalty nás uklidnil. V závěru jsme výsledek pohlídaliSláma: Gól z penalty nás uklidnil. V závěru jsme výsledek pohlídali
| 25.05.2022
Dokonáno jest! Béčko porazilo Rosice a míří do druhé ligy! Dokonáno jest! Béčko porazilo Rosice a míří do druhé ligy!
| 25.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná