Tipsport.cz

Aktuality

Jílek: Nedostatky, které tam jednoznačně byly, je třeba vidět

Jílek: Nedostatky, které tam jednoznačně byly, je třeba vidět

03.03.2016 / A tým

Druhý zápas proti Plzni během pěti dnů sehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc. Po sobotním duelu Synot ligy hráli Hanáci ve středu první zápas čtvrtfinále MOL Cupu v Plzni. Stejně jako v sobotu hráli s lídrem ligy aktivně, odvážně, ale opět byli poraženi. „Myslím si, že ten druhý poločas jsme si znovu dokázali, že hrát se dá s každým. Je to otázka aktivního přístupu, ochoty pracovat a odvahy v útočné fázi, nebát se něco udělat, být aktivní,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.

Máte za sebou první z čtvrtfinálových zápasů MOL Cupu proti Plzni. Prohráli jsme dva čtyři, jaký je to výsledek pro odvetu?
Při postupových kalkulacích jsou dvě branky ztráty na Plzeň relativně dost. Ale myslím si, že hlavně druhý poločas ukázal, že jsme schopni se s nimi poměřovat, tak jako v tom sobotním ligovém utkání. Z toho pohledu je sportovně-výkonově spokojenost. Nicméně je potřeba vidět tam i ty nedostatky, které tam jednoznačně byly. Chování v defenzivní fázi, na tom potřebujeme zapracovat. Na součinnosti celé obranné čtveřice plus dalších hráčů, kteří jsou do toho zapojení. A pak samozřejmě kvalita řešení ve finální fázi. Protože za druhý poločas jsme si, zase už po několikáté, vytvořili dost příležitostí k tomu, abychom soupeře minimálně ohrozili. A my se někdy nedostaneme ani k tomu ohrožení.

Myslíte třeba ty dvě situace, ve kterých byl Petr Ševčík. Dvakrát už mohl zakončovat, ale snažil se to ještě vylepšit přihrávkou.
Ano. Už jsme se o tom bavili. Ševa je ten hráč, který to umí vzít na sebe, umí zakončit, dát gól, rozhodovat zápasy. Pořád hledal nějakou jinou variantu, přitom už byl v pozici, která si říkala o to, aby sám zakončil. Na tom je potřeba pracovat, aby to hráč v šestnáctce soupeře už vzal na sebe.

Pozitivní je, že výkon proti silné Plzni byl opět aktivní, odvážný.
Řekl bych, že to tak bylo druhý poločas. Protože v prvním, hlavně po úvodním gólu, jsme tam měli patnáctiminutovku, kdy to vypadalo, že to bude kočka myš. Ale nakonec, byť jsme inkasovali druhý gól, jsme se z toho posledních deset patnáct minut prvního poločasu dostali. Ale chybělo nám víc důrazu, víc agresivity. Soupeř měl hodně prostoru, my jsme v tu chvíli mentálně nebyli dost silní, protože po inkasovaných brankách jde mužstvo vždycky malinko dolů. Do druhého poločasu jsme šli, bylo to na hráčích vidět, s velkým odhodláním vstřelit branku, dostat soupeře pod tlak, To se podařilo. Bohužel vždycky nám během pár minut odskočil zase na dvě branky. Škoda, že se nám to nepodařilo udržet na jednogólový rozdíl.

Začátek zápasu mohl být ovlivněn tím, že si domácí zvykli na tu obměněnou sestavu dříve? Přece jen za Plzeň hráli třeba stopery Hejda s Hubníkem, stejně jako v sobotu v lize v Olomouci.
Samozřejmě to může mít nějaký vliv. Ale domácí hráli také v rozestavení, které pro ně není typické, hráli se dvěma útočníky. My jsme v té fázi nebyli hlavně schopni podržet balon. Nemyslím si, že by to byla otázka zvyku, spíš to byla otázka způsobu řešení herních situací, kdy my jsme tam tu kvalitu neměli a domácí ano. Vstřelený gól, ten navíc každému mužstvu dodá sebevědomí. Spíš to byla otázka sebevědomí.

Pak jste ovšem sebevědomí byli. Asi se Plzni už dlouho nestalo, že by ji nějaký tuzemský tým takto přestřílel a měl dvakrát víc rohových kopů.
Vím … Pořád se bavíme o statistických údajích, které hrají v náš prospěch. Ale když se podíváme na skóre, tak je proti nám. Takže bychom možná daleko raději hráli utkání, kdy tady v tom budeme pozadu, ale nakonec pro nás bude vítězný. Nicméně znovu opakuji, že pro nás ten výkon je důležitý. Ne, že není důležitý. Máme na hráče nějaké nároky, nějaké požadavky a chceme, aby to plnili. A myslím si, že ten druhý poločas jsme si znovu dokázali, že hrát se dá s každým. Je to otázka aktivního přístupu, ochoty pracovat a odvahy v útočné fázi, nebát se něco udělat, být aktivní.

Chytal brankář Štěpán Spurný. V prvním soutěžním utkání za áčko SK Sigma měl docela pech. Hodně ho srazil ten první inkasovaný gól?
Z tohoto gólu bych ho nevinil. Byly tam další chyby, to si musí probrat s Lovasem. Musí si to nějak vyhodnotit, něco si k tomu říct. Z mého pohledu to utkání nebylo povedené z jeho strany. Nicméně to neznamená, že do dalších zápasů nebude připravený a neodvede dobré výkony. Protože v tréninku pracuje velmi dobře, kvalitu prokázal v minulosti, v přípravných zápasech s námi, za béčko ve druhé lize, i v nároďáku. Ten hráč budoucnost má, teď to pro něj byl maličko křest ohněm, ještě dostal z první střely na bránu gól, to samozřejmě brankáři nepřidá. Na druhou stranu je potřeba říct jednu věc, a ta je dost důležitá, že tam i hráči obranné řady mu v těch gólových situacích, byť tam třeba chyboval i on, vůbec nepomohli.
A tým - další aktuality:

Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021
Musíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře LátalMusíme zlepšit pohyb a vyhrávat souboje, řekl po prohře Látal
| 03.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná