Aktuality

Lednové úspěchy přípravky U9 (ročník 2007)

Lednové úspěchy přípravky U9 (ročník 2007)

04.02.2016 / Sportovní třídy

V novém roce se našim klukům z ročníku 2007 zatím velmi daří. Za poslední tři týdny přivezli z turnajů pět zlatých medailí a jedno smolné čtvrté místo.

Prvního letošního turnaje se kluci zúčastnili v neděli 17. 1. v  Předměřicích nad Labem. Turnaj, který pořádal tým FC Hradec Králové, byl velice dobře obsazen a kvalita soupeřů byla znát (FC Hradec Králové, FC Slovan Liberec, FK Příbram, Bohemians 1905, FK Pardubice,…). Naši kluci se však velkých jmen nezalekli a turnajem, kterého se účastnilo 12 týmů, prošli bez jediné ztráty a po zásluze si tak odvezli zlaté medaile za první místo. Nejlepším hráčem a také nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Martin Ptáčník ze Sigmy Olomouc.
Sestava: Jakub Gavenda, Robert Koňařík, Petr Molík, Aleš Navrátil, Martin Ptáčník, Patrik Siegl, Patrik Spáčil, Tomáš Ulenfeld a Jakub Zachař.

Další týden naši kluci nemuseli daleko cestovat, protože se účastnili turnaje v olomoucké Čajkaréně, který pořádal Sokol Dub nad Moravou. Kromě týmů z olomouckého okresu (Dub, 1.HFK Olomouc, Lužice) se turnaje účastnili dva týmy z Dukly Praha, kluci ze Vsetína či Kozlovic. S těmito týmy se v turnaji hraném ne na body, ale na vstřelené branky, konfrontovali hned dva naše týmy. Oba ze svých skupin postoupili do semifinále. Sigma „modrá“ suverénně z prvního místa se skórem 41:5 a Sigma „bílá“ bohužel o jediný vstřelený gól (20:3) z místa druhého, což znamenalo, že se naši kluci proti sobě postavili už v semifinále, kde měli více štěstí modří. V napínavém souboji o třetí místo podlehli bílí pořádajícím klukům z Dubu, kteří o svém vítězství 5:4 rozhodli až dvěma góly v poslední minutě. Modří ve finále nezaváhali a docela jednoznačně si poradili s kluky z Holice 6:1 a po zásluze si odvezli zlaté medaile. Nejužitečnějším hráčem modré Sigmy byl zvolen Victor Kenneth Riedl a Sigmy bílé Michal Motáň. Nejlepším střelcem turnaje se stal Kuba Zachař ze Sigmy!
Sestava: Filip Bořil, Tomáš Fryčák, Jakub Gavenda, Robert Koňařík, Petr Molík, Aleš Navrátil, Lukáš Palčo, Martin Ptáčník, Victor Kenneth Riedl, Patrik Siegl, Patrik Spáčil, Maksim Synevich, Tomáš Ulenfeld, Jakub Zachař a Marek Zatloukal.

Poslední lednový víkend měli kluci z U9 nabitý. Účastnili se hned třech turnajů a ani na jednom nenašli přemožitele.
V sobotu naši kluci v Nezamyslicích na Hané předčili své soupeře a jedinou ztrátu si za remízu připsali v prvním kole s týmem RAFK Rajhrad. Ve druhém kole turnaje už ale zdolali všechny soupeře a odvezli si z turnaje pohár a medaile za první místo.
Sestava: Filip Bořil, Tomáš Fryčák, Radek Kocourek, Michal Motáň, Lukáš Palčo, Matyáš Psotka, Lukáš Strnad, Tomáš Ulenfeld a Martin Zachoval.

V neděli dopoledne vyjela další část týmu na turnaj do Prostějova, kde se střetli s pěti týmy z okresu Prostějov. Už od prvního momentu, kdy malí Sigmáci přišli na hřiště, bylo vidět, že chtějí navázat na sobotní úspěch spoluhráčů. Modré dresy na tomto turnaji excelovaly a v pěti utkáních soupeřům nastříleli přes třicet branek, přičemž sami inkasovali pouze jednou. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Martin Ptáčník, ale na paty mu svým výkonem a parádičkami hodně šlapal spoluhráč Marek Zatloukal.
Sestava: Jan Hartmann, Jaroslav Novotný, Martin Ptáčník, Patrik Siegl, Lukáš Svrčina, Maksim Synevich, Michal Škůrek a Marek Zatloukal.

Poslední turnaj tohoto víkendu odehráli zbylí kluci opět v Nezamyslicích. Hrálo se, stejně jako v sobotu, dvoukolově. První kolo naši kluci přemožitele nenašli a druhé vypadalo podobně. Bohužel v posledním utkání jsme i přes množství šancí nedokázali vstřelit branku a prohráli s Lužicemi 0:1. Výsledky a hlavně výkony z prvního kola a ostatních zápasů nás však do třetice vynesli na příčku nejvyšší, a i z tohoto turnaje jsme odjížděli se zlatými medailemi na krku.
Sestava: Filip Foretník, Jakub Gavenda, Tom Glos, Filip Janošík, Petr Molík, Aleš Navrátil, Jan Ondris, David Remeš a Vítek Weinlich.

Únor začíná tento ročník nedělním domácím turnajem v Čajkaráně, kde se dva naše týmy budou konfrontovat se špičkovými týmy z celé České republiky i ze Slovenska (Zbrojovka Brno, Sparta Brno, Baník Ostrava, České Budějovice, Vysočina Jihlava, MŠK Žilina, AS Trenčín). Trenéři Tomáš Bilík, Viktor Pilarčík a Jakub Svozil.


cajkarna2301.jpg
hradec-17-1.jpg
nezamyslice-30-1.jpg
prostejov-31-1.jpg

Sportovní třídy - další aktuality:

Výsledky víkendových utkání mládežeVýsledky víkendových utkání mládeže
| 06.12.2021
Starší žáci podlehli Zbrojovce BrnoStarší žáci podlehli Zbrojovce Brno
| 29.11.2021
Starší žáci porazili Slovácko Starší žáci porazili Slovácko
| 21.11.2021
Žáci Sigmy jasně přehráli HodonínŽáci Sigmy jasně přehráli Hodonín
| 18.11.2021
Starší žáci přehráli ŠumperkStarší žáci přehráli Šumperk
| 14.11.2021
Mladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad ŽďáremMladší žáci zakončili podzimní část soutěže výhrou nad Žďárem
| 07.11.2021
Žákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční denŽákovské soutěže pokračovaly i ve sváteční den
| 29.10.2021
Sigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův BrodSigmáci U13 a U12 dominovali utkání proti Slovanu Havlíčkův Brod
| 24.10.2021
Osmnáctka a šestnáctka rozstřílely PorubuOsmnáctka a šestnáctka rozstřílely Porubu
| 16.10.2021
Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná