Aktuality

Chtěli bychom hrotového útočníka, pracujeme na tom, říká Minář

Chtěli bychom hrotového útočníka, pracujeme na tom, říká Minář

06.01.2016 / A tým

Pro jarní část Synot ligy by SK Sigma Olomouc rád posílil ofenzivu. „Chtěli bychom hrotového útočníka, spíš jiného typu, než máme. Než jsou třeba Tomáš Malec nebo Tomáš Chorý, spíš pohyblivějšího, rychlejšího hráče. Pracujeme se na tom, uvidíme, jak se nám to podaří,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář.

Jaké jsou změny v kádru na začátku přípravy?
Skončili Roman Hubník a Juraj Halenár. V první fázi přípravy jsou tady lotyšský reprezentant Rode, který by měl po absolvování zdravotních testů uzavřít smlouvy, je tady záložník Polić, kterého budeme zkoušet. Z mladých hráčů se zapojili do přípravy Spurný, Štěrba, Petr Ševčík a Yunis. Uvidíme v případě Vaška Vašíčka, tam je otazník, je o něj zájem z Dukly, zvažujeme, jestli bychom ho neuvolnili na půlroční hostování. Ještě čekáme na záložníka Zata, ale tam se musí co nejdříve vyřešit formality nutné k jeho pobytu v České republice.

Plánuje Sigma také posílení útoku?
Pracujeme na tom. Chtěli bychom hrotového útočníka, spíš jiného typu, než máme. Než jsou třeba Tomáš Malec nebo Tomáš Chorý, spíš pohyblivějšího, rychlejšího hráče. Pracujeme se na tom, uvidíme, jak se nám to podaří.

Sigma přezimuje na předposledním místě. Byl pro vás podzim velkým zklamání?
Ano, bylo to velké zklamání. Protože si myslím, že jsme určitě neměli mužstvo na to, abychom atakovali třetí místo, ale také určitě neměli mužstvo na to, abychom museli skončit na předposledním místě. Což na nás určitě vytváří velký tlak. Bylo to také samozřejmě dáno sportovní formou jednotlivých hráčů. Přicházeli postupně, každý přišel v nějakém stavu. Jestliže získáváte hráče po skončení smlouvy, tak tam může být nějaký otazník. Někdo čeká třeba měsíc a půl, jako například Malec, na angažmá. Samozřejmě když se hráč dlouho připravuje sám, tak to je vidět. To samé Juraj Halenár, přišel týden před začátkem, v úvodu vypadal dobře, pak to spadlo do únavy, přišlo zranění, k tomu ještě jeho osobní problémy, to se všechno podepsalo. Roman Hubník také, myslím, že nemá cenu diskutovat, jakou on má kvalitu. Přišel, první dva zápasy byl zraněný, pak přišla karta, zranění. V závěru podzimu byli zranění Ordoš, Cana, Chorý, nemohli jsme je využít. To se na jednu stranu podepsalo. Na druhou stranu, to, že jsme doma vyhráli jen dvakrát, remizovali jsme se Zlínem, s Brnem, s Duklou, tato domácí utkání jsme měli, alespoň dvě z nich, zvládnout a mít alespoň o čtyři body více. Je to zklamání, protože jsme přivedli, myslím, hodně hráčů.

V letním přestupním termínu přišlo do týmu sedm nových hráčů, bude to v zimním podobné?
Když přivedete šest sedm hráčů, tak se to u všech nepovede, že by hned zapadli. Když z toho vyjdou čtyři pět, tak musí být spokojenost. Hubník, Radakovič, Buchta, to určitě sneslo měřítko. Malec, u toho pořád věřím, že umí dávat góly. Pak je otázka, jestli mužstvo hraje tak, jak on potřebuje, jestli je Olomouc mužstvo, které by na něj umělo hrát. Je to chlapec, který dával góly na Slovensku a v Norsku, dva zápasy doma na podzim jsme vyhráli díky jemu. Teď chceme doplnit na třech místech, nebudeme se za každou cenu snažit přivést dalších pět nebo šest hráčů. Cítili jsme sami, že si to na podzim úplně nesedlo, ti hráči, co přišli. Teď chceme, aby tady byli noví hráči hned z kraje přípravy. Samozřejmě se ale může stát, že můžeme získat útočníka týden před ligou, když se to nebude dařit dříve. Máme vytipované hráče, uvidíme.

V klubu je na zkoušce záložník Polić, měl by dorazit i Zato. Chystáte nějaké další testování?
Toho afrického hráče jsme tady už měli čtrnáct dní, podobně to bylo i v případě Radakoviće. Ten s námi také napřed trénoval. Už moc do zkoušek nepůjdeme, není na to tolik prostoru, 13. února už hrajeme. Budeme strašně zvažovat, pokud někdo řekne, že Zato přijede za dva tři týdny, nebo měsíc, jestli to vůbec má cenu. Naše představa byla taková, že pokud potvrdí svoji kvalitu, tak s námi odjede na soustředění do Turecka.

Jak to vypadá se zraněnými hráči? Kdy budou fit?
Pořád není dobrý Cana, zranění se ho stále drží, stalo se mu to na Slavii, ani nemohl absolvovat přípravný blok přes svátky. Ordoš chodil běhat, ale sval také cítí. Chorý by měl být v pořádku, žebro se za tu dobu dalo do kupy.

Během podzimu Sigma vyměnila trenéra. Přinesl Václav Jílek ten očekávaný impuls?
Je to trošku zkreslené tím, že jsme za dobu jeho působení hráli dvakrát v deseti. Boleslav i Jablonec jsou silná mužstva, v deseti je to proti nim těžké. Ze šesti utkání uhrál o jeden bod méně, než předchozí trenér. Třikrát jsme neinkasovali. Takže tam jakýsi posun byl. Ale problém byl s finální fází, góly jsme prostě nedávali. Vždycky je nějaké zlepšení po takovém střídání trenéra, kabina ožije, pokaždé se to změní. Jak ta změna bude účelná, to se uvidí třeba během jara nebo příští sezonu. Vašek je velmi pracovitý trenér, moderní trenér. Myslím, že je to dobrá cesta, že se mu bude dařit dál.

Přípravu ve stejný den jako prvoligové áčko zahájila i devatenáctka, ta s novým trenérem Jiří Saňákem.
Jirku Saňáka znám z Boleslavi, vybral jsem si ho už tam. Starší dorost v závěru podzimu výsledkově také stagnoval, věřím tomu, že se to posune herně i výsledkově.
A tým - další aktuality:

Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
| 11.08.2022
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
| 06.08.2022
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2
| 06.08.2022
Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!Sigma hostí v moravském derby Brno. Chceme potvrdit výhru z Ostravy!
| 05.08.2022
Vyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízeníVyjádření klubu k zahájení disciplinárního řízení
| 05.08.2022
Hostem v Podcastu SigmaJede byl Radim BreiteHostem v Podcastu SigmaJede byl Radim Breite
| 04.08.2022
Před zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a MarošimPřed zápasem s Brnem fanzóna s Uličným a Marošim
| 03.08.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná