Tipsport.cz

Aktuality

Plšek: Moje góly? To je zásluha celého týmu

Plšek: Moje góly? To je zásluha celého týmu

06.11.2016 / A tým

Záložník SK Sigma Olomouc Jakub Plšek (1993) ve středečním utkání proti Ústí otevřel i uzavřel skóre zápasu, který Hanáci vyhráli bezpečně pět nula. Nejprve se trefil levačkou hezky k levé tyčce, pak dával pravačkou do prázdné po přihrávce Tomáš Zahradníčka. Dvěma góly se Jakub Plšek dotáhl na čelo tabulky střelců, v tomto soutěžním ročníku už dal osm branek. „S každým utkáním roste sebedůvěra, ještě když padají ty góly, tak je to dobré. Ale hlavně fungujeme jako tým. To, že tam někdo vypluje, to je zásluha celého týmu,“ řekl Jakub Plšek.

Jaký to byl ve středu zápas? Vypadlo to, že to bylo hodně do pohody. Soupeř byl sice oslabený, ale taková utkání také nebývají lehká, je důležité nic nepodcenit a zvládnout je.
Vypadlo to, že to je do pohody, ale my jsme si to do patnácté minuty sami udělali, aby to do té pohody bylo. Něco jsme si před zápasem řekli, vletěli jsme na soupeře, využili jsme toho, že nehrají v obvyklém složení obrany, do patnácté minuty jsme dali dvě branky. Tím jsme se uklidnili. A do poločasu přidali třetí gól, což byl zlomový moment.

Začátek zápasu byl značka ideál, dát za úvodních patnáct minut dvě branky, tak by to mohlo bývat častěji.
To ano, ale to už by zase byla nuda, kdyby to bylo každý zápas (směje se) Ne, samozřejmě takto začít utkání, tak se potom hraje v té pohodě. Jsem rád, že se nám začátek ve středu podařil. A že jsme pak nepolevili a konečně jsme naše fanoušky potěšili. I když diváků nebylo moc, protože ten středeční termín, to není moc dobré. Ale alespoň jsme potěšili ty, co přišli.

Po utkání ve Frýdku jste říkal, že na Ústí je potřeba zlepšit koncovku. To se povedlo. V čem je ten rozdíl? V čem to bylo? Ve Frýdku jste měli ještě více střel, než doma proti Ústí, ale gól ne a ne dát.
Těžko říct. Ale ve Frýdku byla podobná situace, kdy Choras hned na začátku nastřelil tyčku, mě se to ve středu odrazilo od tyčky do brány. Podle mě, kdyby to Choras ve Frýdku na začátku proměnil, tak by to dopadlo podobně. Každému týmu pomůže rychle vstřelený gól. Brzkou brankou jsme se v utkání proti Ústí uklidnili, nepolevili jsme a dali další góly, což bylo super.

Vy jste dal dvě branky, první a pátou. Ale mohl jste jich v tom utkání dát i více.
To mohl. Měli jsme tam dobře nacvičený signál po standardce, sjelo mi to, to byla škoda. A druhý poločas pak to břevno levačkou … Nevadí. Dva góly byly, ale hlavní je, že jsme vyhráli. To je nejdůležitější.

Ten první gól – jak moc to byla složitá situace? V televizi říkal spolukomentátor Václav Daněk, což je bývalý excelentní kanonýr, že to byla těžká střela. Že to vypadá pěkně, hezky, ale není to zase tak jednoduché.
Faltič dával balon pod sebe. Ta přihrávka byla trošku ve vzduchu, podařilo se mi ji zpracovat. A pak už jsem se jenom snažil nějakým způsobem trefit bráno. To, že to tam tak zapadlo o tyčku, to už je podle mně i štěstí. Protože přede mnou bylo několik hráčů, trefil jsem to zrovna tam, kde nikdo nestál.

Jak se cítíte osobně vy zatím na podzim? Střelecky se zatím překonáváte, máte formu, tolik gólů, jako teď, jste ještě v sezoně nedal.
Mám toho hodně odehraného, zápasů i minut. S každým utkáním roste sebedůvěra, ještě když padají ty góly, tak je to dobré. Ale hlavně fungujeme jako tým. To, že tam někdo vypluje, to je zásluha celého týmu.

Že vpředu v těch tutových střeleckých pozicích vyplujete právě vy a k tomu střílíte branky, to je také docela zajímavé. Protože tu, jak se říká, desítku hraje Kuba Petr, vy máte přece jen také nějaké ty defenzivní úkoly.
Kuba Petr je dvorní nahrávač (směje se) Je pravda, že to doplňuju, ale to samé i Haus. Doplňujeme to dobře, střídáme se v tom, protože někdo musí zůstat v prostoru na odražený balon. A jeden tam vždycky chodí. Že si mě to párkrát našlo, to je pěkné.

Jaká je tam potom dohoda, kdo vypluje dopředu a kdo z vás zůstane?
To je na domluvě, také záleží na tom, kde je míč, kde je těžiště hry, kdo je k tomu blíž. Musím říct, že jsme hodně zlepšili komunikaci na hřišti, s Kubou, s Hausim, výborně se tam doplňujeme. Nedáváme soupeřům moc prostoru ani k brejkům, což nás v minulé sezoně nejvíce trápilo. Po nich jsme dostávali góly, teď se nám to daří výborně eliminovat.

Před dvěma lety jste dal v druholigové sezoně deset gólů, po podzimu jich měl sedm. Nyní už máte osm vstřelených branek. Je, kromě těch odehraných minut, pro vás ještě nějaký další rozdíl?
Tehdy jsem měl myslím šest penalt, nebo kolik. Hrával jsem také na jiné pozici, než nastupuju teď. Je to také o tom, že mám víc odehraných minut, víc si věřím, než před dvěma lety.

A ještě navíc vám to tam padá levou, pravou, hlavou.
To ano, jsem rád, že to nejsou jenom penalty. Zatím to tak funguje, tak je to dobré.

Na podzim Sigma uhrála už čtyřiatřicet bodů, před dvěma lety jste jich měli po polovině sezony o dva méně. Je Sigma nyní silnější, než byla tehdy? Dá se to takto vůbec říct?
Těžko říct. Je to dost podobné, před dvěma lety jsme také nezačali dobře, nevyšel nám začátek. Tehdy to bylo daleko horší, to jsme měli po pěti kolech pět bodů. Teď jsme po třetím kole měli tři body, leckdo nás zatracoval a už nám nevěřil. Ale my jsme si v kabině pořád věřili, říkali jsme si, že se to obrátí. A zlomilo se to ve Vlašimi, pak jsme nastartovali tu šňůru. Teď nesmíme usnout na vavřínech. Dva týdny nehrajeme, musíme se pak na ty dvě poslední letošní utkání dobře nachystat.

Ta poslední dvě střetnutí podzimu je potřeba zvládnout s maximálním bodovým ziskem, to by bylo ideální.
Je to důležité, potvrdit to abychom to nezakončili nějak negativně. Porazit Prostějov doma, to je povinnost, nebudeme si nic nalhávat. A pak s Baníkem, to už bude taková krásná tečka za podzimem. Na ten zápas se všichni těšíme, chystáme se na něj.
A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná