Tipsport.cz

Aktuality

6. kolo: Sigma jede do Třince

6. kolo: Sigma jede do Třince

09.09.2016 / A tým

Po jednovíkendové pauze se tým SK Sigma Olomouc opět chystá na mistrovské utkání. Hanáci hrají v sobotu 10. září zápas 6. kola Fotbalové národní ligy v Třinci, začíná se v 10.15.

Před dvěma týdny Sigma vyhrála ve Vlašimi, potom měl následující zápas vzhledem k reprezentačním nominacím hráčů z kádru odložený. Další duel Hanáky čeká zítra v Třinci. „Vrátil jsem se po deseti dnech, myslím si, že kluci jsou před dalším pokračováním sezony v dobré náladě, jsou připravení. Mám z toho slušný pocit, myslím si, že se dobře potrénovalo. Sice jsme nehráli, takže ten zápasový rytmus byl trošku narušený, na druhou stranu zase se udělal nějaká práce, takže bych v tom neviděl nějaký zásadní problém,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Na Andrově stadionu věří, že tým první výhra naladí na veselejší notu. „Bylo by výborné, kdybychom to dokázali potvrdit dalším vítězství venku. Pak by se na to dobře navazovalo, máme potom doma Budějovice, silného soupeře. S další výhrou by se nám do toho zápasu šlo s daleko větším klidem a sebevědomím,“ poznamenal Jílek.

V Třinci zítra čeká Sigmu podobně nepříjemný soupeř, jako před dvěma týdny. „Typologie mužstva našeho sobotního soupeře je trošku jiná. Padá tam hodně branek, je to hodně silný tým směrem dopředu s nepříjemnými hrotovými útočníky. Spíš je to o naší kvalitě, o naší trpělivosti. Věřím, že si šance dokážeme připravit tak, jako ve všech předchozích zápasech a pak je to jenom otázka efektivity,“ řekl Jílek. Právě efektivita v ofenzivě tým nyní schází. „Není to jenom v této sezoně, myslím, že je to dlouhodobý stav. Chybí tady čísla, chybí tady útočník, i další hráči, kteří by byli schopni dát osm, deset, dvanáct branek za sezonu, pravidelně. S tím samozřejmě souvisí klid v koncovce, řešení finální fáze. Protože my jsme ve Vlašimi měli čtyři vyložené šance, ale pak to zachraňovali prakticky z posledního protiútoku. Tomu ale předcházely další příležitosti, které musíme být schopni vyřešit, aby se mužstvo uklidnilo a byli schopni utkání dotáhnout do vítězného konce,“ řekl Jílek.

Zásadní změny ve složení týmu pro zítřejší utkání olomoucký trenér nechystá. „Nějaké výraznější změny se nedají očekávat. Všechno to koresponduje s tím, jaký je zdravotní stav hráčů. Ten je slušný, vrátil se nám Uroš Radakovič, Aleš Škerle už je v pořádku. Trošku potíže má Václav Vašíček, tam ještě uvidíme, jak to bude vypadat. Jinak jsou to všechno dobré šrámy a hráči by měli být připraveni,“ řekl Jílek.

Počasí
Podle serveru chmi.cz bude naše území ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku. Mělo by být skoro jasno až polojasno, ráno zpočátku ojediněle mlha. Odpoledne na horách, při přechodně zvětšené oblačnosti, ojediněle přeháňka nebo bouřka. Nejvyšší teploty 26 až 29 °C, na horách 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý, během dne severovýchodní až východní vítr 1 až 4 m/s. Rozptylové podmínky: ráno mírně nepříznivé, přes den dobré.

Informace pro fanoušky
Pro fanoušky hostujícího týmů je vyhrazen vlastní sektor s kapacitou 300 míst. Pokladna: u vstupu pro fanoušky hostujícího týmu, otevřena hodinu před začátkem utkání Vstupné: Ø základní 50,- Kč Ø snížené 30,- Kč (studenti, důchodci po předložení průkazu) Ø ženy a děti do 15 let zdarma. Před vstupem na stadion budou fanoušci podrobeni bezpečnostní kontrole. V případě podezřelého, či nevhodného chování před vstupem na stadion, má pořadatel právo vyzvat diváka, aby se legitimoval pořadatelské nebo bezpečnostní službě, popřípadě nevpustit na stadion. Žádáme fanoušky hostujícího týmu, aby respektovali vyhrazený prostor a nemísili se mezi domácí fanoušky. V sektoru hostů se nachází mobilní WC a občerstvení. Do sektoru hostů nebudou vpuštěny osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Na stadion je zakázáno vnášet předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost osob a zázemí na stadionu nebo samotný průběh utkání. Je zakázáno vnášet tyče, vlajky z hořlavého materiálu nebo zakázanou symbolikou, papírové předměty, které nebudou dostatečně podlepeny alobalem. Je zakázáno používat pyrotechniku. U standardních fanouškovských vlajek pořadatelé žádají, aby tyto předměty nebyly vyvěšovány na místa, kde budou překrývat reklamní bannery. Upozorňují, že v takovém případě pořadatelská služba vlajku překrývající reklamní bannery odstraní.

Pravděpodobné sestavy
Třinec: Paleček – Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Motyčka, Krišto, Stříž – Malcharek, Hošek. Trenér Lubomír Vašek.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek – Petr, Houska, Sladký, Plšek, Falta – Chorý. Trenér Václav Jílek.

Utkání Třinec - SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 10. září od 10.15 (rozhodčí Váňa, Šimáček, Matějček).
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná