Tipsport.cz

Aktuality

Trenér Jílek chválil útočníky a přivítal posilu

Trenér Jílek chválil útočníky a přivítal posilu

14.01.2016 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili ve středu Znojmo 4:2. Trenér Hanáků Václav Jílek po utkání chválil útočníky za dobrou práci i vstřelené branky, pár hodin po jeho skončení se mohl těšit z další dobré zprávy, už věděl, že jeho tým pro jaro posílí zkušený střelec Aidin Mahmutovič. „Jeho pověst ho předurčuje k tomu, že by měl být naprosto platným hráčem a pomoci nám ve finální fázi, kde je kvalita potřebná,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Znojmu?
První poločas asi kvalitou předčil ten druhý, hlavně kombinací, herní součinnosti i efektivitou v zakončení. Způsob hry, který jsme chtěli praktikovat, se nám ale dařil v obou poločasech. Ve druhé půli mě mrzí, že jsme zaostávali v rozehrávce, kde jsme ležérností připravili soupeři tři šance, to si prostě nesmíme dovolit.

Jak jste zatím spokojen s výkony Renarse Rodeho?
Renars tam určitě rezervy má, ale těžko soudit na základě dvou zápasů. Nějakou adaptaci hráči potřebují, jinak jsem spokojený.

Jak se vyvíjí avizovaný příchod záložníka Zata?
Říkal jsem, že pokud se do čtrnácti dnů nezapojí, tak to pro mě jako trenéra ztrácí smysl. Přece jenom už jsme někde dál. Pracuje se na tom, ale jsou věci, které my neovlivníme, a to je jedna z nich. Uvidíme, jestli se podaří, aby dorazil do konce týdne, jinak už by to nemělo asi význam.

Proti Znojmu ukázal svou sílu útočník Tomáš Malec.
Ukázal to, co jsme od něj očekávali, to, co už ukázal na podzim. Ukázal, že se umí vzít balon a uklidit ho. Ale nevyzdvihoval bych jen Tomáše. Yunis udělal obrovský kus práce, zatím mě překvapuje, jak se s tím srovnává, je to mladý hráč, byl ve třetí lize na hostování. Všichni víme, že talent má, potvrdil to v obou utkáních. Tomáš Chorý také pracoval velmi dobře.

Dali jste čtyři branky, ale přesto tam bylo ještě velmi mnoho vyložených šancí. Že padlo tolik gólů, to je pozitivní, ale zároveň se opět trošku ukázalo to trápení se v koncovce.
Sice jsme dali čtyři góly, ale šancí bylo mnohem více. Řešení finální fáze, tam je obrovský prostor pro zlepšení. Takže samozřejmě čtyři góly kvitujeme, to je výborné, ale pořád máme co zlepšovat.

Po neděli se k týmu připojí útočník Aidin Mahmutovič. Po utkání se Znojmem jste říkal, že by mělo být jasno do konce týdne, nakonec to bylo hotové už ve středu. Ulevilo se vám, že se podařilo posilu na hrot získat?
Máme jistotu dřív. Bylo tam ještě pár otazníků. Myslím si, že v tomto směru velmi dobrou práci odvedlo naše vedení – Ladislav Minář a Josef Lébr. Nakonec se to podařilo zvládnout. Každý den navíc v přípravě je dobrý, už máme jistotu, že by se měl v pondělí s námi do tréninku zapojit.

Jméno je to pro fanoušky vynikající, zvučné.
To ano. Jedna věc je pověst, která ho provází, se kterou sem přichází, druhá, že to tady musí naplnit, to je jednoznačné. Jenom jménem se to zvládnout nedá. Nicméně ho předurčuje k tomu, že by měl být naprosto platným hráčem a pomoci nám ve finální fázi, kde je kvalita potřebná.

Jak moc se bude muset Sigma herně změnit? Na podzim v týmu takový typ útočníka, rychlý, důrazný, nebyl.
Nemůžeme zásadně měnit styl a způsob hry mužstva podle jednoho hráče. Spíš jde o to mít připravené další varianty, alternativy pro tohoto hráče. To znamená, že Aidina budeme muset hledat co nejdříve po zisku míče, to je jednoznačné. Ten hráč situace rozbíhá a v momentě, kdy se dostane za obranu, tak se velmi těžko chytá. Takže si s ním budeme moci dovolit hrát trošku jiný způsob hry, způsob hry proti silnějším soupeřům, kteří umí hrát nátlakově. Tam je potřeba rychlý typ hráče mít.

Budete rychlý typ hráče využívat i doma? Na Andrově stadionu soupeři většinou jen brání a Sigma musí hrát do plných.
Uvidíme. Ale na jaře tady máme soupeře typu Sparty, Plzně, Jablonce, hodně mančaftů, které dokážou soupeře přehrát i ve venkovních zápasech. Uvidíme zápas od zápasu. Zatím jsem s tím hráčem ještě nepracoval, jedna věc je, co ho provází, to co jsem viděl, druhá pak, co uvidíme, jak bude pracovat v tréninku. Jakým způsobem s ním chodit do součinnosti, co mu bude vyhovovat. Vyhodnotíme to a věřím tomu, že postavíme mužstvo tak, abychom měli vždycky maximální předpoklad pro to, abychom byli v zápase úspěšní.

Dá se očekávat, že by Sigma hrála na dva klasické útočníky? Podobně zatím nastupujete i v přípravě.
Zkoušíme to. Je vidět, že to v danou chvíli trošku drhne. Hráči jsou dlouhodobě zvyklí na způsob se třemi středovými hráči. Pak to může být malinko komplikací v momentě, kdy tam nejsou adaptabilní typy, které by dokázaly vyhodnotit situaci. Chceme na tom pracovat, ten režim chceme mít připravený. Protože ho můžeme zase použít do určitých fází zápasů. Takže bychom měli být připraveni i na hru se dvěma útočníky. A myslím si, že zrovna takové dva typy, jako je Malec a Mahmutovič, to by mohlo klidně klapat. Bylo by to pro soupeřovu obranu daleko obtížnější.
A tým - další aktuality:

Informace pro fanoušky k utkání se SlaviíInformace pro fanoušky k utkání se Slavií
| 29.11.2021
Růsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnoutRůsek: Do dalších zápasů se máme od čeho odpíchnout
| 27.11.2021
Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek Věřil jsem, že dnes vyhrajeme, řekl Jílek
| 27.11.2021
Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1Sigma v Ďolíčku excelovala. Pardubice porazila vysoko 5:1
| 27.11.2021
Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná