Tipsport.cz

Aktuality

Sigma hraje poslední zápas Tipsport ligy

Sigma hraje poslední zápas Tipsport ligy

15.01.2016 / A tým

Poslední zápas skupiny D zimní Tipsport ligy odehrají v sobotu na umělce Androva sportovního areálu fotbalisté SK Sigma Olomouc. Za soupeře mají Frýdek-Místek, začíná se ve 13.00. Další přípravná utkání pak budou hrát Hanáci v cizině, příští týden v Polsku a na Slovensku, pak na herním soustředění v Turecku.

První dvě utkání Tipsport ligy Sigma vyhrála a ráda by v tom samosebou pokračovala. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, na tom se nic nemění. Čeká nás třetí zápas, je to třetí možnost zase si něco vyzkoušet,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Frýdek-Místek je papírově nejslabším týmem skupiny, ale to ještě neznamená, že jde skutečně o slabého soupeře. Naposledy remizoval s Baníkem 3:3. „Každý soupeř má svoji motivaci. Má hodně hráčů na zkoušku, kteří se chtějí ukázat, budou hrát na kvalitním hřišti proti kvalitnímu ligovému soupeři, takže nelze říct, jestli je někdo slabší nebo silnější. Každý soupeř má kvalitu. Frýdek ji prokázal i ve druhé lize, byť zrovna není na pozici, kterou by si představoval,“ řekl Jílek. „Pro nás je to zase další test, abychom si mohli vyzkoušet nějaké varianty a složení určitých postů,“ podotkl Jílek.

Trenér SK Sigma už na startu přípravy avizoval, že úvodních čtrnáct dní bude především o nabírání kondice. To nyní vrcholí, s tím by mohla vrcholit i únava hráčů. „Malinko jsme odlehčili, měli jsme dva těžké tréninky úterý středa, včetně zápasu proti Znojmu. Ve čtvrtek jsme měli dva tréninky, ale nebyly už tak těžké, dnes jdeme trošku nahoru, zítra chceme být fit. Ale myslím, že to hráči budou cítit, únava se trošku nakumuluje. Na druhou stranu to zase rozložíme, jako v předchozích dvou utkáních, aby každý hráč hrál poločas, s výjimkou některých hráčů. Myslím, že by to nemělo být nic extrémního, na druhou stranu ta zátěž byla,“ řekl Jílek.

Ve středečním utkání proti Znojmu měla Sigma mnoho standardek, jen rohů třináct, ale v této fázi přípravy se ještě tým před zápasy na standardky nechystá. „Samozřejmě se tomu věnovat budeme, ale zatím na to ještě nebyl prostor, nyní máme jiné priority. Nicméně je to stejně vždycky o náběhu a o tom, jak se standardka kopne, je kvalitně zahraná. To jsou rozhodující parametry,“ uvedl Jílek.

Ani do utkání proti Frýdku nepůjde Sigma kompletní. Scházet budou záložníci Denis Cana a Michal Ordoš, kteří po zranění již trénují, ale hrát zatím nemůžou. A ze středečního zápasu si odnesl zranění brankář Miloš Buchta. „Máme dobrý pocit z toho, že Michal s námi do včerejška absolvoval celý týden. Samozřejmě tam nějaká odezva je, to je logické, přece jen pauzu měl dlouhou. Denis už může běhat, zapracovává se, uvidíme, jak bude tělo reagovat. A Miloš, ten měl výron v kotníku, nemělo by to být nic, co by ho mělo vyřadit na delší dobu,“ řekl Jílek. Útočník Aidin Mahmutovič, který bude v SK Sigma hostovat z Plzně, hrát v sobotu nebude, do přípravy na Andrově stadionu se zapojí v pondělí.

Jednotné vstupné na hrací den je 50 korun, vchod do areálu je možný brankou od plaveckého bazénu, otvíráme 30 minut před výkopem. Občerstvení zajištěno. Od 11.00 hraje na umělce Ostrava proti Znojmu.

Zápas SK Sigma Olomouc versus Frýdek-Místek se hraje v sobotu 16. ledna od 13.00.
A tým - další aktuality:

Utkání Sigmy se Slováckem bylo odloženoUtkání Sigmy se Slováckem bylo odloženo
| 04.03.2021
Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10Mojmír Chytil a Kryštof Daněk se zúčastnili videokonference s hráči U10
| 04.03.2021
22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni22. kolo: Sigmu čeká duel v Plzni
| 04.03.2021
Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná