Tipsport.cz

Aktuality

Beru to jako obrovskou ztrátu, řekl Martin Sladký

Beru to jako obrovskou ztrátu, řekl Martin Sladký

15.08.2016 / A tým

Dva body ztratili fotbalisté SK Sigma Olomouc v sobotním utkání v Prostějově. Soupeře celé utkání přehrávali, i posledních dvacet minut, když hráli v deseti. Jenže neproměnili šance, nedokázali dát více než jeden gól. „Beru to jako obrovskou ztrátu. Jsem z toho opravdu zklamaný,“ řekl záložník SK Sigma Martin Sladký.

Zápas v sobotu v Prostějov skončil jedna jedna, to je pro Sigmu další zbytečná ztráta.
Měli jsme vyhrát, ale nevyšlo to. Musíme jet dál. Máme za sebou dva zápasy, remízové. Utkání v Prostějově beru jako obrovskou ztrátu. Jsem z toho opravdu zklamaný. Ale když teď porazíme doma Pardubice, tak to bude dobré, vždyť jsme z druhé strany ještě neprohráli. Je to podle mě jenom o tom, kdy nám tam začnou padat góly. Vždyť se podívejte, kolikrát se v sobotu dostal soupeř k nám před bránu. Musíme jet dál, co se dá dělat.

V čem byla největší síla Prostějova, čím byl nebezpečný?
Ani nevím, jestli nějaká síla Prostějova byla. Jedině Kroupa, že by uhrával souboje, a pak standardky, z toho hrozili. Ale my jsme měli vyřešit tři čtyři situace lepé, na začátku poločasů, kdy jsme měli dávat góly. A bylo to o něčem jiném. Pak si necháme dát na jedna jedna, když nám to zapadne do šibenice.

Co chybělo k tomu, aby ten jeden gól navíc padl?
Nevím. Prostě nám to tam nepadne. Asi lepší finální přihrávka. Třikrát to kopneme gólmanovi do rukou, než abychom to nastřelili po zemi, ať se to třeba nějak odrazí. Když to nejde uhrát technicky, tak to prostě musíme prorvat. Asi potřebujeme nějaký haluz gól.

Asi dva, když jste zatím neuhráli zápas s nulou. Pokud by to bylo s nulou, tak stačí dát jeden.
Když si vezmu, z čeho my dostaneme góla? Penalta s Opavou, teď takový trestňák … Nevím …

Ale pozitivní bylo, že jste posledních dvacet minut soupeři i v deseti tlačili.
No, ale stejně nám tam nic nespadlo. I když jsme v deseti hráli jen na jedné půlce hřiště.

Ke konci zápasu to bylo takové trošku hektické. Vy jste se v závěru obořil na rozhodčího a dostal za to i žlutou.
První poločas to bylo v pohodě. Druhý, nechci říct, že jim pomáhal, ale točil hodně situací. Mě to tam otočil několikrát, už jsem z toho byl nervózní.

Druhou ligu znáte, v sobotu jste si zahrál v trošku specifickém prostředí. Jak se vám hrálo?
Já se to snažím moc nevnímat. Soustředil jsem se jenom na hru, na to, co se děje na hřišti. Ne na nějaké výkřiky fanoušků. Snažím se od toho oprostit, kdybych to vnímal, tak bych se asi musel zbláznit. A naši fans? Nevím. Buď nás budou podporovat, nebo ne, nevím, co jim na to mám říct. Na druhou stranu v Táborsku jeden čas, když se nám nedařilo, tak byli fanoušci kritičtí. Ale tam jich samozřejmě nebylo tolik, a tam v tom lese to ještě nebylo tolik slyšet. A že fanoušci řvou, že nebojujeme? Já nevím, myslím si, hlavně za sebe, že to bylo odbojované. Oni to samozřejmě vidí zpoza hřiště jinak.

První dva zápasy a jen dva body, to není právě ideální start.
Tak jsou to ale teprve dva zápasy. Teď jsme hráli venku, byla tam červená karta, to pak bylo samozřejmě těžké. Ale ty dva bod jsou málo. Chtěli jsme napravit ten zápas s Opavou, chtěli jsme tři body. V sobotu jsme na to měli, ale nevyšlo to.

Hrajete nyní za Sigmu, která musí všude, předtím jste byl v Táborsku, pro které by byl možná bod z Prostějova dobrý. Cítíte nějak tu změnu?
No … Myslím, že bod z Prostějova by nebyl dobrý ani pro Táborsko. My jsme také hráli celkem nahoře. Když jsme nevyhrávali, tak nás trápilo v podstatě to samé, co tady. Že jsme nedávali góly. Věřím tomu, že to přijde. Mně se zatím hraje dobře a doufám, že naše výkony ještě půjdou nahoru.

Fans také odvolávali skandováním trenéra. Jak se vám pracuje pod koučem Jílkem?
Mě dobře. Kdybych ho neznal předtím, tak sem možná ani nejdu. Nechtěl jsem přestupovat ve druhé lize, ale byl zájem trenéra, k tomu vize klubu, to mě zaujalo. Myslím, že to je předčasné. Pořád jsou to jen dva zápasy. Vyhrají se tři zápasy a poskočíte o šest míst nahoru. Musíme vyhrát s Pardubicemi, pak už by to asi bylo špatné.

Proti Opavě jste hrál ve středu zálohy, pak v poháru na pravém kraji, v sobotu jste se chvílemi pohyboval i na stoperu. Takže jste vlastně vystřídal během týden a tří zápasů tři různé posty. Nezdá, že by vám to nějak vadilo.
Beka a středního záložníka, to mám najeté. Stopera jsem na jaře odehrál tři čtyři zápasy za Táborsko, když tam byli stopeři zranění, jsem takový univerzál.

Teď čeká tým dlouhé volno, hrajete až příští středu.
Za sebe musím říct, že mě to hrozně štve, nelíbí se mi to. Budeme mít dlouho zápasové volno, pak hrajeme ve středu a hned v sobotu jedeme do Vlašimi. Být na mě, tak bych to odehrál hned v pátek.
A tým - další aktuality:

Video: Trenér Radoslav Látal po zápase se ZlínemVideo: Trenér Radoslav Látal po zápase se Zlínem
| 01.03.2021
Málo jsme se dostávali do zakončení, řekl HubníkMálo jsme se dostávali do zakončení, řekl Hubník
| 28.02.2021
Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1Sigma v moravském derby podlehla Zlínu 0:1
| 28.02.2021
Tři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec OlomouckaTři zástupci Sigmy Olomouc v anketě Nejlepší sportovec Olomoucka
| 27.02.2021
Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!Vychází Sigmák k nedělnímu zápasu se Zlínem!
| 26.02.2021
Levý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká ZmrzlýLevý obránce nebo střední záložník? Hlavně chci hrát, říká Zmrzlý
| 25.02.2021
21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu21. kolo: Druhé moravské derby v řadě na Andrově stadionu
| 25.02.2021
80 let Androva stadionu: Západní tribuna80 let Androva stadionu: Západní tribuna
| 23.02.2021
Fotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl LátalFotbal přináší krásné i smutné chvíle. Výhru si užíváme, řekl Látal
| 21.02.2021
Výhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky ChytilVýhru jsme potřebovali, řekl autor rozhodující branky Chytil
| 20.02.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná