Tipsport.cz

Aktuality

Buchta: Věřím, že budeme pokračovat ve vítězné vlně

Buchta: Věřím, že budeme pokračovat ve vítězné vlně

15.09.2016 / A tým

Po dvou venkovních výhrách se fotbalisté SK Sigma Olomouc opět představí svým fanouškům doma v srdci Hané na Andrově stadionu. V sobotu hrají duel 7. kola Fotbalové národní ligy proti Českým Budějovicím. "Myslím si, že když budeme na prvním druhém místě, tak nalákáme více diváků, i doma na Andrův stadion. Věřím, že na Budějovice přijde v sobotu zase o něco více diváků. Věřím, že to utkání zvládneme, aby na další domácí zápas bylo ještě víc. Postupnými kroky se budeme snažit, kdyby se stadion postupně zaplňoval, tak budeme velmi rádi. Je to jenom na nás. Když budeme hrát atraktivně a vítězit, tak lidi si cestu na stadion najdou," řekl kapitán SK Sigma Miloš Buchta.

Kapitáne, jaká je nálada v týmu po dvou výhrách venku? Je to lepší, než po úvodních pouze remízách?

Samozřejmě! Máme dvě vítězství v řadě, hned nás to posunulo blíž k těm postupovým místům. Samosebou už bychom měli zabrat i doma, protože doma jsme zatím ještě nevyhráli. Tak věřím, že hned ten sobotní domácí zápas s Budějovicemi zvládneme a konečně se budeme radovat z vítězství i s našimi fanoušky doma. To by nás přiblížilo ke špičce. Bude to samozřejmě těžký zápas, ale myslím si, že máme kvalitu na to, abychom ho zvládli.

Co čekat od sobotního zápasu? Mohlo by to být podobné, jako třeba doma proti Opavě? Že soupeř bude velmi nebezpečný, bude pečlivě bránit, moc šancí nedovolí?
Určitě to bude těžší zápas, než jaké jsme teď odehráli v Třinci nebo ve Vlašimi. I když třeba ve Vlašimi to nebyl úplně lehký zápas. Ale přece jen Budějovice jsou momentálně ve formě, nedostávají moc gólů. To znamená, že pokud budeme mít nějaké šance, tak je potřeba, abychom je proměnili. A zbytečně si to nenechávali na poslední chvíli, jak to bylo ve Vlašimi, nebo se nebáli o výsledek až do konce, jak to bylo v Třinci. Samozřejmě nejlepší, ideální, by bylo rozhodnout už v prvním poločase a ve druhém si to užít.

Proměňování šancí, to asi Sigmu trápí nejvíce. Střel a brankových příležitostí má tým hodně, ale gólů moc zatím nedáváte.
To je náš dlouhodobý problém. Myslím, že kdyby nám tam třeba v Třinci padl třetí gól, tak jsme pak schopni další tři přidat. Ale bohužel, nestalo se. Dostali jsme tam gól a pak už to bylo trošku křečovité. Nicméně musíme se zlepšovat a proměňovat šancí více. Věřím, že kluci se z toho negativního poučí a přistoupí k tomu proti Budějovicím tak, že ty šance promění. Věřím, tomu, že když se chytnou útočníci, ne jenom Jakub Plšek, tak se nám to tam začne sypat a budeme ve vítězné vlně pokračovat. Samozřejmě potřebujeme góly, potřebujeme, aby se začali útočnici prosazovat. Já jsem s Kubou Petrem motivoval Tomáše Chorého – řekli jsme mu, že pokud dá od teď do konce podzimu minimálně tři góly, tak mu koupíme nějaké ojeté auto.

Mohl by být mančaft po dvou vítězstvích trošku klidnější?
Každý si určitě trošku oddychl. Protože se od nás čeká, že budeme od začátku naplňovat roli favorita. Ale bohužel, ty první tři zápasy jsme jen remizovali. Myslím si, že teď to dodá každému trošku toho sebevědomí. Hrát může jenom jedenáct hráčů, ale viděli jsme, že to fungovalo, i když to trenér trošku prostřídal. Věřím tomu, že nejbližší zápas zvládneme a budeme na vítězné vlně pokračovat co nejdéle.

Jaké jsou pro vás takové zápasy, jako byl například ten v Třinci, kdy se jenom díváte, jak spoluhráči mačkají soupeře a nemáte moc práce?
Není to jenom v tom Třinci. Ono to vlastně bylo v každém zápase. Soupeře moc do šancí nepouštíme, nemají proti nám nějaké velké množství vyložených šancí. Ale vždycky máme nějakou slabší chvilku, kdy polevíme, nepřistoupíme k tomu stoprocentně a soupeř se najednou ocitne ve dvou šancích. Jsme tam od toho, abych je chytil. Bohužel, zatím v této sezoně, co mi dali soupeři góly, tak mi moc šancí na chycení nedali. Takže o to je to těžší. Když se dívám, jak kluci vpředu zahazují jednu šanci za druhou. S tím gólman těžko něco udělá, já ten gól jít dát nemůžu. Ale proto musí být brankář pořád ve střehu, protože na něj jde třeba za zápas jedna šance, no a tu musí chytit.

Působí na vás nějak také, jak se říká, to, jestli jste rozchytaný, nebo ne? Přece jen občas jsou pasáže, když na vás třeba dvacet minut nejde ani centr.
Samozřejmě vždycky je lepší, když je brankář ve větší permanenci. Ale když tam pomaličku dvacet minut stojím a přijde nějaká ta šance soupeře, tak si s tím musím poradit. Někdy je to i o tom štěstí. Že to hráč nezakončí tak dobře, dá mi nějakou šanci. Aby to netrefil někam do šibenice, s tím se pak těžko něco dělá. Ale stále se musím v zápase nějak pohybovat, abych úplně neztuhl. Když v poslední minutě chytneš šanci, tak jsi oslavován, když ne, tak tě to trošku srazí dolů. Ale o tom je fotbal. Jednou pomůžu já, podruhé pomůžou kluci.

Fanoušků dorazilo do Třince docela dost, Sigmu povzbuzovali. Samozřejmě jim patří dík a k tomu přání, aby jich chodilo co nejvíce.
Určitě ano! Fanouškům patří poděkování. Už v Prostějově byla v našem sektoru za bránou dobrá návštěva, teď to potvrdili v Třinci. Myslím si, že když budeme na prvním druhém místě, tak nalákáme více diváků, i doma na Andrův stadion. Věřím, že na Budějovice přijde v sobotu zase o něco více diváků. Věřím, že to utkání zvládneme, aby na další domácí zápas bylo ještě víc. Postupnými kroky se budeme snažit, kdyby se stadion postupně zaplňoval, tak budeme velmi rádi. Je to jenom na nás. Když budeme hrát atraktivně a vítězit, tak lidi si cestu na stadion najdou.
A tým - další aktuality:

Houska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóněHouska v historické patnáctce, Mandous má 10. nulu v sezóně
| 12.04.2021
Houska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rádHouska: Napálil jsem to plackou a spadlo to tam. Za gól jsem rád
| 10.04.2021
Sigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil HouskaSigma porazila Příbram 2:0. Výhru pečetil Houska
| 10.04.2021
26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami26. kolo: Sigma cestuje do Příbrami
| 09.04.2021
Gól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČRGól Sigmy proti Pardubicím měl platit, uvedla Komise rozhodčích FAČR
| 08.04.2021
Ligový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánětLigový debutant Šíp: Jsem šťastný, ale mám ještě co dohánět
| 07.04.2021
Zmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovatZmrzlý po Slovácku: Zajímavý zápas, šance musíme proměňovat
| 06.04.2021
Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0Brankáři s pomocí tyčí udrželi střelce na uzdě. Sigma – Slovácko 0:0
| 06.04.2021
Sigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se SlováckemSigmu čeká úterní dohrávka 23. kola se Slováckem
| 05.04.2021
Breite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoctBreite podpořil Mandouse po nešťastném odkopu: Šel mi pomoct
| 04.04.2021

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná